Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka angielskiej lampy w audi a4 b5 1999 r po lifcie


darkb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie piszę w pewnej sprawie jak przerobić lampę w audi a4 b5 lift z angielskiej na europejską, ( lampy soczewkowe bez ksenonów) czytałem na forum że można to zrobić jakąś dźwigienką ale jak tzn w jaki sposób albo gdzie znajduje się ta dźwignia , proszę o pomoc bądź fotki jeśli ktoś posiada. Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do srodka lampy i z boku soczewki mozesz miec wajhe - gora dol - taki wygiety precik, jezeli nie ma to juz wieksza zabawa - musisz rozebrac soczewke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli nie posiadam w lampie takiej wajhy to co musiałbym ewentualnie zrobić żeby coś zdziałać z tą lampą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy które posiadam to lampy VALEO o takim numerze fabrycznym 8D 0941 004AM a na kloszu tej lampy są strzałki które wyglądają podobnie jak tu ----

<-<-<- ->->-> więc ręce mi opadają bo nie wiem co zrobić aby przerobić ją na lampę europejską chyba że mam gdzieś tą wajhę której nie mogę się dopatrzeć

, koledzy pomożcie

---------- Post dopisany 04-01-2013 at 23:08 ---------- Poprzedni post napisany 03-01-2013 at 21:08 ----------

koledzy a może któryś zrobiłby zdjęcie tej wajhy wewnątrz lampy która się znajduje lampy poliftowe soczewkowe , czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciu pod czerwonym kablem po lewej stronie odbłyśnika znajduje się ta wajcha

oczywiście jeżeli masz na lampie napisane 8d0

sorry za takie zdjęcie ale tylko takie miałem

jeżeli nie wyjmowałeś lampy i chcesz to zrobić na samochodzie

to najlepiej jest obczaić jakimś lusterkiem gdzie się znajduje/ włożyć łapę i na macanego przestawić w drugą stronę (ruch góra/dół)

foto.prawej lampy

DSC03745.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsciekly692 a istniała by mozliwość abyś wysłał mi jeszcze raz to zdjęcie na forum lecz aby ten haczyk -wajha był troszkę z boku ( zdjęcie z lekkiego profila ) bardzo proszę i dziękuję ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie teraz dokładnie widać w którym miejscu jest wajha i jak ona wygląda , odpisze jak tylko dobiorę się do swojej lampy i powiem co u mnie wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie spotkałem sie z brakiem tej wajchy w używanych lampach valeo a w sumie przewineło mi sie troche tych kompletów:whistling: jak przestawisz powinno byc takie pyknięcie odczuwalne na tej przekładni:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy zdjęcia które podesłaliście mi faktycznie bardzo mi pomogły szukałem tej wajhy szukałem (bez odkręcania lampy) i okazało się że jest ona lecz było ona przestawiona do góry i ukrywała się dzięki temu za plastikową osłoną . kiedy znalazłem wajhę przestawiłem ją w dół było pyknięcie i momentalnie zmieniły się światła na nasze europejskie z przebrzydłych oszukańczych Angoli :-) lecz kiedy ustawiłem wajhę okazało się że lampa świeci trochę za nisko względem drugiej lampy więc zabrałem się na regulację jej śrubą plastikową na imbusa. niestety bezskuteczne było kręcenie ową śrubką ponieważ lampa nie reguluje się góra dół a śrubka plastikowa się kręci prawidłowo co może być jeszcze nie tak z tą lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowiedzcie mi w temacie lamp tzn : jak w oryginalnej europejskiej lampie wygląda uchwyt trzymający żarówkę ( tzn w którą stronę ma wycięcie na dziubek żarówki ) oraz czy u was też macie ten problem że lampy świecą słabo w porównaniu do lamp bez soczewek. Czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy podpowiedzcie mi w temacie lamp tzn : jak w oryginalnej europejskiej lampie wygląda uchwyt trzymający żarówkę ( tzn w którą stronę ma wycięcie na dziubek żarówki ) oraz czy u was też macie ten problem że lampy świecą słabo w porównaniu do lamp bez soczewek. Czekam na pomoc

w odbłyśniku soczewki gniazdo na żarówkę h7były montowane różnie,wycięciem do góry lub dołu, bo niema to znaczenia przy h7.

przyczyny słabo świecącej lampy szukał bym w wypalonym odbłyśniku soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy można zobaczyć w jakiś sposób gdzie bądź w jakim stopniu są wypalone odbłyśniki, a kolejnym moim pytaniem jest czy gdybym zamontował ksenony do mich lamp takie 5000K to będą lepiej świeciły tzn jaśniej niż zwykłe żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...