Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki teraz mam zamontowac silnik ?


jrgbca

Rekomendowane odpowiedzi

siemano.. Mam takie pytanko, tylko zaznaczam z gory ze jestem troche 'amatorem' i moze to i jest banalne pytanie, ale dopiero jutro bede sie widzial z mechanikiem , a chcialem wiedziec co nieco wiecej juz dzis;)

Otoż, musze zakupic silnik (auto odzyskalem po kradziezy, komputera tam tez brak, to byl silnik BPW 2.0 tdi 06rok) noooo i mam takie pytanie, czy ja koniecznie teraz musze kupic ten BPW ? skrzynie biegow (manual) tez odzyskalem, mam rowniez caly przod auta(chlodnice wszystko)

Jak to teraz wyglada? moge obojetnie jakie 2.0 tdi bo komputera brakuje,, czy jak to jest... sory za amatorszczyzne. i dzieki za odpowiedz ! pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałeś BPW to łatwiej będzie tam wrzucić 1,9 AVF-a lub AWX-a , niż któryś z szesnastozaworowych 2,0 TDI.

BPW to "rozwiercony" na 2,0 1,9 PD, poza tym różni się osprzętem i ma dołożone wałki wyrównoważające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było bezproblemowo to tylko BPW z kompem od BPW, pozostałe napewno będą wymagać mniejszych lub większych przeróbek, szczególnie instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki to juz wszystko czaje :D takze szukam BPW z kompem. Tylko kurde jak rozpoznac czy silnik spoko jak wyciagniety i ktory to rok silnika :/ ale to juz chyba osobny temat zaloze ;)

jeszze raz dzieki za opd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj anglika który jeszcze jeździ, to co nieco posprawdzasz jeszcze na aucie, jak nie to najlepiej takiego z gwarancją rozruchową i montarzem u sprzedającego :)

Datę produkcji sprawdzisz w ASO po numerze silnika, napewno to będzie trochę kosztować, jak na motorze nie znajdziesz numeru to bym się mocno zastanowił, żeby nie wdepnąć na jakąś minę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaa no dobra,, najwazniejszy numer i do aso ,chociaz tyle.. no i moze wezme jakiegos mechanika , na oko tez cos mozna zobaczyc.. widzialem ze za mniej niz 4 tys to sie nie znajdzie.. droga sprawa no ale cos.. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...