Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Poduszki silnika???Prośba o pomoc.


Johanus

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę. Zwiedziłem juz kilku mechaników. Nikt nie jest w stanie do konca ze 100% pewnoscia powiedziec od czego pojwily sie drgania w aucie.Sprawdzone zostalo zaiweszenie, kola itp. wszystko ok. Sklaniaja sie do tezy, ze wine za to ponosza poduszki silnika.Drganie pojawia sie w przedziale 70-140 km/h. Zastanawiam sie nad wymiana poduszek, ale nie mam pewnosci czy to na pewno bedzie to...

Zrobilem pewien test: w czasie jazdy wylaczylem stacyjke i drgania nadal sa...

Wiec czy drzenie to na pewno jest spowodowane poduszkami mim o wszystko????

Proszę o sugestie, podpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wyłączyłeś silnik i drgania zostały to ja bym szukał przyczyny w kołach lub zawieszeniu , niewyważone, coś pokrzywione, może amorki już kaput,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj jakiegoś dobrego zakładu który wyważa koła "na samochodzie", ten przedział prędkości co podałeś podchodzi właśnie pod źle wyważone koła, bądź też coś nie tak jest z oponami. Opona może być "zhamowana" to też jest częsta przyczyna drgań nadwozia w określonym zakresie prędkości.

Sprawdź najpierw wyważenie kół... jeśli to nie to, będziemy szukać dalej :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kombajn do wyważania kół ma ustawiana tolerancję dokładności wyważenia. Goście z reguły idą na łatwiznę i dają max zakres - czyli najmniej kombinacji i pracy. Sprawdź najpierw koła może jakiś ciężarek odpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem wczesniej wszystko zostało sprawdzone w zawieszeniu i w kołach, łącznie z wyważaniem 3 -krotnym w 3 niezależnych zakładach, zawieszenie sprawdzone-stan bdb, zbieżność zrobiona- idealna.Jestem załamany już...zmieniałem nawet koła na inne (łącznie z felgami )-niestety bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może półosie krzywe ??

To jest własnie bardzo prawdopodobne, jesli twierdzisz że jak wyłączyłes silnik drgania są nadal to poduchy odpadają :mysli: te drgania pojawiły sie nagle,czy były cały czas odkąd jestes włascicielem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drgania pojawily sie nagle.Nigdzie nie uderzylem, nie mialem stłuczki.Makabra.[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2008, 13:00 _________________________________________________Co wiecej-dragnia te są naprawdę silne, dość równomierne- odczuwam je podczas jazdy na drażku zmiany biegów, z tyłu auta, na fotelu pasażera wyczuwalne sa takie drgania jakbym miał sprzet do masażu zamontowany.A poduszki pod silnik mozna jakoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszek tak dokonca sie nie sprawdzi, chuba że są oberwane całkowicie :kwasny: Pisałes ze na wyłaczonym silniku drgania nie ustaja a to raczej wyklucza poduchy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź tarcze może zwichrowane i szaleją przy większych prędkościach, choć ja takie objawy w Vectrze miałem i to były koła, a konkretnie opony jajowate [br]Dopisany: 18 Czerwiec 2008, 14:17 _________________________________________________byłeś na kontroli amorków ?? może są zjechane i bieżnik opony się pofalował i są drgania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cudów nie ma więc coś musi być na rzeczy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to byc też spowodowane zabrudzeniem felg i całego zawieszenia(piasek,błoto itp.)i masz bicie na kołach ale skoro koła zmieniałeś i było to samo to sprawdz samo zawieszenie,wymyj je dokładnie karcherem i zobaczysz czy pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam po zmianie opon na letnie podobnie. do tego opony sa nowe. u mnie drgania sa w przedziale 105-115km/h a szumią w przedziale 100-155km/h Chyba sie wybiore do jakiegos zakladu co wywaza kola juz zalozonych do auta.

Co do twojego problemu, probowales zmniejszyc cisnienie w kolach? wtedy nie beda tak podatne na jajowatosc i mozliwe ze nie bedziesz mial wibracji. Warto sprawdzic przy tak beznadziejnej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie w kołach juz też zmniejszałem. Zreszta jak pisałem wczesniej nie ma to najmniejszego sensu-zmienialem koła na zupełnie inne łącznie z innymi oponami, tak więc z pewnością przyczyna nie są koła. Wczoraj rozmawiałęm z kolejnym davidem coperfieldem (czyt. mechanikiem) i stwierdził, że może byc to spowodowane poduszką pod skrzynią.W sobote pojazdę do warsztatu i znow zacznie sie szukanie. [br]Dopisany: 19 Czerwiec 2008, 07:40 _________________________________________________dzis zauważyłem, że naciskając delikatnie pedał sprzegła wyczuwam te drgania nawet na postoju. Może teraz mi cos podpowiecie? dzieki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy gdy robiłeś tą próbę ze zgaszonym silnikiem to na sprzęgle czy na luzie. Skoro twierdzisz żę wszystko masz wyważone i sprawne to problem tkwi w skrzyni lub sprzęgle. Czujesz drgania na pedale od sprzęgła może ono się po prostu sypie, z tarczy mógł odpaść kawałek materiału ciernego i jest niewywarzona. Jeśli chcesz to sprawdzić dokładniej to postaw auto na podnośniku tak aby koła były w górze i poprostu wbij wolniejszy bieg,a druga osoba niech patrzy co drga jeśli koła to zostająci półosie jeśli nie to skrzynia, sprzęgło. tak można sprawdzic tylko jedną oś. Nie jest to bezpieczny sposób więc jeśli chcesz to zrób go ale tylko w ostateczności i na kanale tak żebyś nie stał pod podnośnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam po zmianie opon na letnie podobnie. do tego opony sa nowe. u mnie drgania sa w przedziale 105-115km/h a szumią w przedziale 100-155km/h Chyba sie wybiore do jakiegos zakladu co wywaza kola juz zalozonych do auta.

Ja mam to samo, też po zmianie na letnie, ale jeździłem już na nich wcześniej dwa sezony i nic takiego nie było :shocked: Podejrzewałem nawet, że wpływ może mieć zużyty przgub, założyłem wątek w dziale "zawieszenie":

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_dziwne_drgania_budy-t35952.0.html :thumbdown:

Harylog daj znać, czy pomogło wyważenie założonych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...