Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żółta Kontrolka Oleju (Konewka) i napis "Sensor"


alisg

Rekomendowane odpowiedzi

witam,borykam sie z w-w kontrolka,sporo czytalem o tym,ale nie znalazlem konkretnej odp. Chce ja zgasic,tylko nie wiem jak,od czujnika ida 3kable czerwony,czarny i brazowy,co z czym zmostkowac??czytalem jeszcze o czujniku w masce,ze niby go zewrzec??probowal ktos takich sposobow?? i czy po ewentualnym zmostkowaniu zgasnie sama,jak np kontrolka klockow,czy musowo pod kompa?z gory dzieki za odp,pozdr

---------- Post dopisany at 18:46 ---------- Poprzedni post napisany at 12:42 ----------

nikt nic nie doradzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema.tylko dla czego ci sie zapalila ta kontrolka wiesz.zdejmij kleme ,minusowa,a jak to nie pomoze to komp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry,ale nie o takie rady mi chodziło,zapaliło się jak faktycznie było mało oleju,dolałem,dalej to samo,pod kompa,nie da rady kasować,podmieniłem czujnik,na 100% sprawny,komp,dalej lipa,wiązki całe,mam dość denerwowania się,a kontrolka w oczy kole,jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz pin przymasowac przy liczniku

juz nie pamietam ktory napisz do mnie na pw jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać czy naprawiłeś to bo mam to samo od tygodnia. Jutro jadę do mechanika zobaczymy co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy przy czujniku w misce Ci kostka nie zeszła, mi się tak zrobiłem, jak na glebie przyładowałem w jakiś garb, to zeskoczyła z czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz pin przymasowac przy liczniku

juz nie pamietam ktory napisz do mnie na pw jutro

Witam kolego mozesz cos wiecej napisac na temat masowania pinu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 4 miesięcy szukam przyczyny ,przekręcam zapłon i jest piszczy kontrolka (konewka żółta i sensor) ,trzy czujniki wymieniłem w tym jeden zamiennik nowy i dalej to samo.

Wkurza to trochę bo temperatury zew. nie widzę .

Jutro będę okablowanie sprawdzał bo to chyba nie możliwe żeby każdy czujnik był nie halo.

Nadmienię że kostkę do czujnika tą z trzema pinami rozłożyłem i sprawdziłem .

po wymianach chwile dobrze , trzecie, czwarte uruchomienie zapłonu i i i i i piszczy ta sama historia.

Jak ktoś miał coś podobnego to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj odpięcie klemy raczej nie pomoże... ale możesz spróbować...

Na OIL SENSOR komputer też raczej nie pomoże.

Prawdopodobnie uszkodzony czujnik w misce lub jego połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Mój mechanik powiedział że to jest wina alternatora. Czujnik jest do niego bezpośrednio podłączony. Alternator ma jakiś układ w środku który trzeba "zregenerować". Ktoś słyszał o czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z tym sensorem ale ktoś wcześniej coś kombinował i połączył go bez kostki może mi ktoś podać kolejność kabli jak mają być podłączone do niego?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem z tym problem, ale samo się uspokoiło po ok 2 miesiącach "świecenia". :) (odpukać) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten sam problem i co ciekawe że raz świeci a raz nie. Nawet jak jest w plusie i silnik ma 90 stopni to też świeci. Losowo się włącza i działa na nerwy. Ktoś już sobie z tym poradził?

S7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pozbyć się komunikatu "Sensor" wystarczy zmostkować piny w kostce od czujnika otwarcia maski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...