Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Otwieranie sklepu motoryzacyjnego;]


DeeJay_Kill

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie;] Naszły mnie ostatnimi czasy myśli, by otworzyć sklep motoryzacyjny. W mojej miejscowości (ok 5k mieszkańców) takiego sklepu jeszcze nie ma, a mam dobry punkt, praktycznie przy trasie Łódź-Pabianice. Lokal też nie jest wielkim problemem, ponieważ mogę zaadaptować w miarę niskim kosztem piwnicę do tego celu. Na pewno sporą część towaru reklamowałbym w internecie (aukcje), na miejscu chciałbym jednak mieć towary "pierwszej potrzeby" - wycieraczki, filtry, płyny, jakieś tam czujniki - generalnie drobnica. Nie chcę trzymać kupionych za własną kasę dwumasów, części po 200, może 1000 zł, na które musiałby się znaleźć klient po jakimś tam czasie... Proszę o porady - być może jest ktoś, kto stawał przed takim wyzwaniem i podpowie mi co nieco;) Chodzi mi o porady dotyczące tego, jak najlepiej zarejestrować taką działalność, czy lepiej podawać siedzibę, czy po prostu zrobić to jako sklep internetowy z odbiorem osobistym, skąd mogę uzyskać dotacje, etc - generalnie wszystko, co się Wam nasuwa;] Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotacje PARP : Harmonogram składania wniosków 2013 r. Chociaż tam za duzo to nie uzyskasz na Twoją działalność (popatrz pod 8.1 i 8.2)

+ Urząd pracy bezzwrotnie 10-18tyś zapoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć drogich części na miejscu. Wejdź w kontakt z hurtownią, np. InterCars, Dakol, itp. i jak zamówisz u nich przez ich system internetowy to będą Ci przywozić, a jak będziesz miał ładną sprzedaż to i upusty będą konkretne. Pracuje na stacji benzynowej i mamy tez punkt sprzedaży części samochodowych i rabaty sięgają 30%, dlatego mamy sporo klientów, a jak sporo klientów. Najgorzej ruszyć, w internecie duża konkurencja, ale próbuj. Nastawiłbym się na lokalny rynek, jakieś banery, ulotki, strona internetowa i przede wszystkim na początku niewielkie marże, ludzie teraz zanim wydadzą złotówkę oglądają ją kilka razy i sprawdzają gdzie taniej, jak raz kogoś "skroisz" to już więcej do Ciebie nie przyjdzie i wystawi Ci złą opinię.

Pomysł generalnie dobry, bo nie wymagający dużego zaplecza. Dodatkowo zaadoptowałbym też jakieś małe pomieszczenie i zrobił punkt skupu akumulatorów, można też na tym przyzwoicie zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar robić dokładnie tak, jak piszesz, ale z racji tego, czym się zajmuję, często właśnie zamawiam części z hurtowni i powiem szczerze - w intercarsie na starcie nie dadzą dobrej ceny na części;/ Fota już chyba lepsza z tego wszystkiego, ale szukam nadal innych źródeł;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taką opcje że faktycznie nie ma u Ciebie sklepu to nie czekaj:good: Za 10tyś masz zatowarowanie sklepu(małe) najpotrzebniejszymi i tanimi częsciami a reszte na zamówienie bo hurtownie teraz krążą pare razy dziennie wszedzię:good: Hurtownie: IC (chociaż sklepy mało od nich biorą) , Inter Team , AD Polska, Fota, Auto Land, Polcar,Hart, Hipol, Saga(2 ostatnie Japończyki). Dobrze jest też poszukać sprawdzonych importerów chinszczyzny:naughty: Ja u siebie w firmie handluje hamulcami za 1/3 ceny TRW czy ATE i ludzie biorą i są zadowoleni:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastawiam się na grupę VAG - po prostu na tym się znam i to lubię;] Jak sam zamawiam towar, to też zwykle za kilka godzin go mam, z tym, że ja płacę gotówką - Pytanie brzmi, na jakich zasadach się rozliczam z hurtownią? 30 dniowy termin zapłaty/oddania towaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że większość hurtowni przez powiedzmy pierwszy miesiąc chce Cie poznać i nie dają odroczonego terminu płatności tylko gotówka. Ale np Inter Team czy Auto Land od razu dają Ci trochę zaufania i 30dniowy przelew:good:

Jeżeli sporo będziesz brał to każda hurtownia będzie tak chciała się rozliczać bo wożenie pieniędzy nie jest dobrym rozwiązaniem:wink: Po za tym kupując na początku(tnz towarując sklep) musisz przeglądać oferty hutrowni ponieważ oni bardzo często za zakupy za jakieś większe kwoty(1000zł-3000zł) towaru z jednej linii dają stojaki regały banery itp:good: Także możesz sobie wyposażać ładnie sklep w sumie za darmo. Katalogi można również od przestwaicieli handlowych wyciągnąć i dużo więcej Ci nie potrzeba:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastawiam się na grupę VAG - po prostu na tym się znam i to lubię;] Jak sam zamawiam towar, to też zwykle za kilka godzin go mam, z tym, że ja płacę gotówką - Pytanie brzmi, na jakich zasadach się rozliczam z hurtownią? 30 dniowy termin zapłaty/oddania towaru?

Zastanów się czy na początku działalności dla Ciebie nie będzie najważniejszy klient lokalny dzięki któremu zyskasz zniżki w hurtowniach co z kolei umożliwi Ci robienie dobrych cen w sieci, a w związku z tym nastawianie się tylko na grupę VAG'a w tak małym mieście może być problemem.

Ale to tylko moje przemyślenia - nie mam znam się na branży motoryzacyjnej więc traktuj to z dystansem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz biznesplan niech ktoś kumaty ci pomoże i do PUpu po dotację póki są jeszcze... 20 000 tys też jakiś pieniądz z czego 50% możesz przeznaczyć na zakup towaru

myślę że nie powinneś się nastawiać tylko na vag... no chyba że w twojej mieścinie są same vagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sprzedawać tylko części do VAG trzeba by było mieć dostęp do oryginałow w za***istych cenach. Inaczej nikt Ci nie bedzie wydzielał zniżek na towar do tego. Jak sklep z częściami to cały asortyment:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem - hurtownie mają praktycznie wszystkie części. Ja się mogę specjalizować w VAG'u, bo to lubię i na tym się znam najlepiej. Inne części oczywiście też mogę sprzedawać, jednak dobrze byłoby nie czynić z tego priorytetu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak potrzebujesz troszke kasy na start moge wejsc z toba w jakis układ panie DJ :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadziwiające;D Już druga osoba proponuje mi kasę;D

wzbudzasz zaufanie u ludzi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadziwiające;D Już druga osoba proponuje mi kasę;D

wzbudzasz zaufanie u ludzi :decayed:

dragons.jpg

:polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na częsciach jest za***ista przebitka,od 50 do 100 procent.Za reflektor za ktory my zapłacimy 350,sklep ma go w cenie 120 zł.U nas gosc otworzył taki sklepik to w 2 lata od momenty otwarcia wybrukował kawał swojego ogrodu a także postawil piekne ogrodzenie jakiego w okolicy nikt nie ma.A do tego nowke suva sobie kupił.Owszem ,potrafi klientowi spuscic pare zł na przyslowiowe piwo,ale zarobek jest na czesciach ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...