Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z fotelem kierowcy


karelnati21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Dzisiaj wsiadłem do swojej Audi i coś pękło w oparciu mojego fotela?? Usiadłem po drugiej stronie żeby sprawdzić i jest ok twardo a po mojej stronie tak jakby oparcie się zapadło hmm. Jak dotykam ręką to jakby coś się od czegoś oderwało????? Wiecie może co to może być??? Wie może ktoś czy w woj LUBUSKIM jest jakiś dobry tapicer? Mam Audi A4 S-Line w pół skórach. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pękł Ci pręt regulacji lędźwi, jest już na forum o tym temat, musisz poszukać.

Zdejmij osłonę fotela to na dole oparcia zobaczysz w czym problem.

Osłonę to i tak proponuję zdjąć, nawet jak nie zamierzasz od razu tego naprawiać, ja tego nie zrobiłem i urwało mi dolne mocowanie osłony :kwasny:. Drut pękł mi w takim miejscu, że regulacja lędźwi napierała na osłonę. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porada jest w temacie Wnętrze praktycznie jako pierwsza (teraz druga) - sam mam ten problem tyle że ja się już zatrzymałem na samym zdjęciu tego plastiku z tyłu... Trzymają zaczepy na górze i nie mam pojęcia jak to ruszyć żeby nie połamać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie trzeba delikatnie podważyć od góry i szarpnąć i zaczepy wyskoczą (trzy lub cztery zaczepy są z góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak będziesz wiedział co się stało przynajmniej będzie wiadomo na przyszłość dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% pękł pręt. Nie wiem czy spawanie pręta wchodzi w rachubę - stal sprężynowa śr. 4 mm (chyba). Ostateczne zrobiłem tak: wyjęcie fotela, demontaż połamanego pręta, wygięcie nowego wg wzoru. Jako materiał na nowy wykorzystałem mocowanie przedniego błotnika roweru (śr. ta sama), cena 1 zł w sklepie rowerowym. Trzeba jednak pobawić się z wyginaniem tego drucika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo kupilem audiczke a4 b6 zaczalem bawic sie ledzwiami i poszly mi plastikowe uchywyty z tylnej oslony fotela (musialem zakupic ori zestaw naprawczy juz z metalowymi zaczepami) oczywiscie poszedł w piz*... ten precik od regulacji ledzwi, tez myslalem jak to wymienic czy kupywac caly zestaw, bo aby wymienic sam pret to chyba troche niezlego grzebania i gimnastyki wymaga, ja wlozylem cos tam usztywniajacego na dole, tak aby podczas regulacji ledzwi nie mial jak przesuwac sie ten pret i mam z bani, bez kombinowania z wymiana preta :) jezdze juz tak rok i jest OK :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu i napiszę tutaj. A więc koledzy chciałem wyciągnąć fotel kierowcy, poradziłem sobie z trzema śrubami, ale jedną szlag trafił :/ Zablokowała się, ukręcił się gwint od spline, próbowałem żabkami, nie da rady, uciąć wyrzynarką ją chciałem, zjechałem brzeszczot, rozwiercić jej się nie da, żeby zastosować wykrętaki, nie da się jej ruszyć, totalnie nic, macie jakiejś pomysły?

2013_10_21_11_11_28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się koc azbestowy:decayed: Ale może jakiś koc gaśniczy z dziurką i wtedy delikatnie przyłapać najlepiej tego torxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...