Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zabezpieczacie dach przed porysowaniem go anteną od CB


Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób zabezpieczacie dach przed porysowaniem go przez antenę od CB. Antenę zawsze mocuję przez kawałek torebki foliowej, ale niestety ostatnio kabel narobił mi trochę rys na dachu...

Zastanawiam się nad oklejeniem dachu folią bezbarwną.

Macie jakiś inny pomysł, żeby temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił folie bezbarwną i nakleił na dachu. Po roku jak odkleił widać było różnicę lakieru. Ja używam podkładki magnetycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. folie albo podkładkę gumową pod dany typ anteny,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. folie albo podkładkę gumową pod dany typ anteny,pozdrawiam

te gumowe nakladki z czasem pekaja tak ooo same z siebie kup naklejke bezbarwna i po problenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki magnetyczny krążek oprócz oczywiście gumy założonej na magnes z tym że jest to dosyć upierdliwe rozwiązanie przy deszczu/śniegu jeśli chowamy antenę a zostawiamy ten krążek na dachu bo i tak trzeba go zdjąć i wyczyścić nie wspominając o dachu przed ponownym postawieniem anteny dlatego ja swojej nie chowam :wink: Lepszym rozwiązaniem są okrągłe naklejki przezroczyste pod magnes - pod nie nie podejdzie woda przy schowanej antenie i odpada nam zabawa z podkładką...

Jest jeszcze kwestia kabla. Ja mam antenę magnetyczną na dachu, kabel jest pod skosem do tyłu i jest w miarę rozsądku 'napięty' ale i tak zauważyłem małe ryski w miejscu styku kabla z dachem (fragment błotnika pomiędzy rynienką dachową - tą listwą) a uszczelką drzwi gdyż z uwagi na fakt że mam sedana właśnie przez drzwi kabel wchodzi do środka. Jak zrobi się cieplej chcę w tym miejscu nakleić kawałek taśmy przezroczystej :wink: Wystarczy kawałek 1cm/2cm bo miejsce styku kabla z lakierem jest w tym przypadku bardzo małe, nie będzie widoczny a załatwi temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama gumowa osłona nie jest dobrym rozwiązaniem ponieważ będzie i tak rysować lakier, ja stosuje naklejkę w kolorze lakieru ( o średnicy większej o 1cm od średnicy magnesu) + guma na magnes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam antene tak, żeby przewód nie był luźno, najlepiej jak go jest najmniej, dlatego nie stawiam na środku dachu tylko w rogu :naughty:

A pod magnes podkładka bezbarwna okrągła naklejona już w którymś aucie i po zerwaniu śladów brak :wink:

przed naklejeniem foli, zawsze czyscilem to miejsce benzyną ekstrakcyjną, co tu może sie porysować?

A stosowałem jeszcze w innych autach metode, w a4 też - psikanie jak do szyb, w ktorym jest woda i mikrofibra w bagażniku, przed założeniem psiknąć-przetrzeć i dziękuję :decayed:

a jak widze jak ktoś jedzie z jednorazówką pod anteną to :facepalm::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...