Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamykanie auta z pracujacym silnikiem.


benyA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanko. Codziennie rano jadac do pracy zatrzymuje sie w osiedlowym sklepie . Sklep jest niedaleko wiec silnik sie nienagrzeje nie chcial bym go wylaczac by sie rozgrzal i nagrzal w kabinie niechce jednak tez pozostawiac otwartego auta. Wzialem wiec zapasowy kluczyk z mysla ze uda mi sie nim zamknac auto z pracujacym silnikiem niestety nic z tego . Czy mozna cos zrobic by udalo sie kluczykiem zamknac auto z pracujacym silnikiem? Dodam ze chodzi mi o zamkniecie za pomoca oryginalnego pilota a nie mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie próbowałem takiego patentu. Mówisz że nie da sie zamknąć pilotem ?

Jest od środka ryglowanie drzwi. Ciekawe jakbyś odsunał szybe, zaryglował będą na zewnątrz a później zasunał szybe pilotem.

A tak prawdę mówią nie kusiłbym złodzieja takim pozostawianiem auta.

W takim wypadku nawet jeśli miałbyś ubezpieczenie AC lub od kradzieży to chyba żaden ubezpieczyciel nic by ci nie wypłacił.

ps. mi jak zimno i auto nie rozgrzane to najlepiej sprawdza sie włączenie grzania d*py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało zaryglować drzwi a potem drugim kompletem otworzysz mechanicznie :wink: ja przez przypadek wysiadając z auta nacisnąłem ryglowanie i auto się zamknęło naszczęście było to pod domem poszedłem po zapasowe kluczyki i otworzyłem.Gorzej by było jak bym był ze 200km od domu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z czystej ciekawości w garażu przy zapalonym silniku próbowałem otwierać/zamykać samochód zapasowym pilotem, ale także zero reakcji. Akurat ten sposób nie jest mi do niczego potrzebny, więc mnie to nie boli, że się nie da:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie możesz drugim kluczem zamknąć ?

Mi sie kiedyś wydawało że po odpaleniu nacisnąłem niechcący pilota i zamkneło mi sie auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy przepisami ale jest zima , ja nie mam podgrzewanych foteli a fajnie by bylo wsiadac do cieplego samochodu. Wczesniej mialem VW bore i tam poprostu dolozylem dodatkowa centralke ktora symulowala wcisniecie guzika blokady drzwi , jak i odblokowanie. W audi myslalem ze wystarczy podpiac vaga i cos w module komfortu wylaczyc. Pozostaje zamykanie mechaniczne albo dolozenie centralki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B5 wystarczy że kluczyk jest w stacyjce (zgaszony silnik bez wyjmowania kluczyka, innej kombinacji nie próbowałem) i już się nie da zamknąć z pilota :wink:

Zamykać ryglami to taka trochę zabawa :kwasny: Ja do takich celów używam webasto :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cię przyuważy policja to masz szczęście, jak złodziej to masz problem

bo nie dość, że ukradnie ci auto to jeszcze odszkodowania nie dostaniesz...

zainwestuj lepiej w jakiś dogrzewacz, webasto, grzałki...

gra nie warta ryzyka, auto kosztuje więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...