Lekka modyfikacja car-audio

Witam. Chciałbym lekko tzn tanio :P zmodyfikować audio w autku. Posiadam avant'a z 2000r lift. Czytałem wiele wątków ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania... Chodzi mi po głowie aby wrzucić jakiś mocniejszy wzmacniacz (tak wiem nowe zasilanie muszę pociągnąć) ale zostawić oryginalną instalacje sygnałową (warto czy nie warto oszczędzać?? Mój budżet max 500zł ) . Radyjko to Audi Concert by Blaupunkt, głośniki przód to hertz DSK 130 (drzwi wygłuszone), reszta oryginał systemu NOKIA -tylne głośniki i sub. Potrzebne są jakieś adaptery żeby podłączyć radyjko do wzmacniacza?? Proszę niech ktoś mi doradzi jak to wszystko poprowadzić bo jestem zielony jeżeli chodzi o car audio... Ale jestem zdeterminowany do działania :)

Hm... więc co radzisz? Wymiana głośników w tylnych drzwiach?? Z przodu mam nowe HERTZ dsk 130 ładnie grają, bardzo czysto. Brakuje tylko basu... sub oryginalny nie daje rady. A może przód dać pod wzmacniacz i wymienić ten sub na jakiś większy albo dać skrzynie?? Czy do podłączenia wzmacniacza taki kabelek będzie dobry Mini ISO wzmacniacz RCA +woofer Kwidzyn Żeromskieg (2884606845) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ??

Zmień radio na niefabryczne, po tym poczujesz już róznice w mocy:whistling:

co do montazu

a jaki model to juz musisz sobie cos wybrać do jakijś kwoty a my ocenimy :decayed:

Clarion jest :thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1: ale nie w tej kasie.... to nisko budzetowy projekt.... znow bede polecam cos z Kenwooda jezeli masz 3, 4 stowki na zbyciu

mam CZ201 (starszy model) i bardzo go sobie cenie :wink: zalezy jakie masz wymagania :wink:

baaa ja mam wersje Clarion CZ200 i również podpiszę się pod słowami kolegi jakość grania full wypas na standardowych oryginalnych głośnikach ( strach pomyśleć co by było na zestawie bosyyyyyyyy :decayed:) jedyny mankament to bursztynowe oświetlenie, szkoda że nie było czerwieni!

Ps. bursztynowe oświetlenie rekompensuje mi dodatkowa funkcja BASU !!!! pełen wypas.

ja akurat mam czerwone i wszystko ladnie gra ;d wgl jak przejmowalem autko po bracie wyciagalem jego radio. Troszke starszy model rclariona ale wyzsza półka i jak sie okazalo gralo duzo gorzej niz ten CZ201 :wink:

jednak seryjne glosniki juz po lekku na wymarciu wiec sam szukam czegos na przod z 13tek gdyz nie chce bawic sie samemu w przerabianie pod 16'tki

jeśli chodzi o radio to polecam dwie marki. ALPINE i PIONEER. ja osobiście mam alpine cde-9882ri. radyjko ma czerwone podswietlenie wiec idealnie pasuje do wnetrza auta.