Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usunięcie DPF w A4 B8 2.0TDI - plusy i minusy


blutucz

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle ze jak jest stosowany ten płyn to i tak jest dodatkowo filtr czastek stałych...

Nie przypominam sobie takiej konkluzji w Auto Swiecie a czytałem ten artykuł..

System z AdBlue to system bez DPF-a. Tam chodzi o reakcje chemiczna neutralizujaca czasteczki w katalizatorze SCR

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:06 ----------

Ja usunalem DPF-a zastepujac go rurka ale bez podnoszenia mocy i zamulal na poczatku, ale sie poprawilo jak zaslepilem EGR i musze powiedziec ze duzej ujmy w nagrzewaniu auta nie zauwazylem. Tylko spalanie na plus. Jazda z PL stalym tempem 120km/h przez 800km pokazala wynik 5,8l/100km.

Dynamika teraz jest taka ze na nizszych obrotach zyskal, ale na wyzszych nadal zamula i nie osiaga tego V-max co z DPF-em, dlatego trzeba jeszcze dostroic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz kolego nieprawdę.

Przykład Volkswagen Passat Blue Motion.

Jest wyposazony zarowno w układ SCR z katalizatorem oksydacyjnym jak i filtr zatrzymujacy czastki sadzy.

Innymi słowy katalizator SCR wraz z układem wtryskującym preparat AdBlue stanowi uzupełnienie filtra czastek stałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz kolego nieprawdę.

Przykład Volkswagen Passat Blue Motion.

Jest wyposazony zarowno w układ SCR z katalizatorem oksydacyjnym jak i filtr zatrzymujacy czastki sadzy.

Innymi słowy katalizator SCR wraz z układem wtryskującym preparat AdBlue stanowi uzupełnienie filtra czastek stałych.

Pisze to czego mnie uczyli na szkoleniu dla kierowcow ciezarowek, ale nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i nie znam wszystkich rozwiazan technicznych tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy DPF usunięty. Sterownik Siemens.

Powiem tak - auto dostało "skrzydeł", wkręca się około 500 obr/min niżej. Robiłem logi dynamiczne przed i po usunięciu DPF.

Auto nigdy nie robi już tzw. "muła" to znaczy nigdy, nagle bez powodu nie ma mocy (bo się regeneruje).

Słychać szybszą reakcję turbiny.

Auto zużywa wyraźnie mniej paliwa a mam ciężką nogę.

Bez DPF-a jeżdżę już około 8 miesięcy w sumie zrobiłem 12 000 km i widzę same pozytywy.

Wcześniej myślałem o jakimś chipie ale teraz mi to już wystarczy raz że auto wyraźnie inaczej się wkręca, dwa wiem ze te sterowniki i silniki 170KM nie chcą za bardzo poddawać się "wzmacnianiu". Miałem chipa z DPF i wiem że to mija się z celem.

Więcej mocy = więcej dymu = częste regeneracje. Nie ma nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywal dpf mechanicznie i programowo, ale kasy nie oszczedzaj bo u garażowca zrobisz i będziesz miał problemy z programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze to i glupie pytanie ale DPF po usunieciu nadaje sie tylko do wywalenia czy mozna go jeszcze gdziekolwiek sprzedac?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki, mam pytanie, czy w momencie wypalania dpf-a swieci sie Wam jakas kontrolka? po czym poznac ze wypala sie wlasnie filtr? u mnie troche inaczej zaczyna chodzic auto. tak jakby " na ssaniu " lepiej sie zbiera . powiem szczerze ze nigdy mi sie zadna kontrolka nie zapalila a mam auto od 3 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie czuć przez moment przymulenie, podskakuje chwilowe spalanie i robi się za autem więcej dymu :) żadnych kontrolek innych nie zauważyłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mi tez i jeszcze kopci na bialo wtedy xD Ale dzisiaj jade na wywalenie tego badziewia :D:banan::banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh mam program tylko zrobiony a DPF jeszcze siedzi i dopiero na dniach bedzie wywalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...