Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadająca temperatura


ja74687

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam mały problem, przy wysokich obrotach ok 3500 np przy wyprzedaniu spada mi temperatura silnika do ok 70 stopni. A przy równej jeździe ok 100 km/h temp. jest stała trzyma 90, w mieście nie przekracza 90 trzyma ładnie ciśnienia nie ma. Vag 0 błędów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij Vaga. Może do wymiany termostat bądź czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaga podpinałem nic nie ma temperatura taka sama jak na zegarach termostat jest dobry na 100 % zastanawiam się jeszcze właśnie nad czujnikiem, tylko zastanawia mnie czemu temperatura spada na wysokich obrotach a jak jadę równo to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat może jest dobry w tym sensie że działa ale nie na 100% bo działa zbyt wolno (ma za dużą bezwładność ). Nie przymyka się odpowiednio szybko jak chłodzenie intensywnie wzrasta przy gwałtownym przyspieszaniu. I nic tu nie wymyślisz ani VAGiem nie sprawdzisz-

tylko wymiana termostatu w ciemno na nowy (razem z płynem) oryginał z ASO coś pokaże (na tak lub nie) , bo jeszcze może być coś nie tak

z visco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie też tak jest. I również stawiam na termostat. Przy dużych prędkościach też mi spada do 70st ale narazie pogoda nie zachęca do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bym obstawiał termostat.Miałem podobnie-jadąc dochodziło do 90 st. a gwałtownie ruszając lub wyprzedzając temperatura spadała,po czym znowu rosła.Po wymianie termostatu i płynu pomogło:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat może jest dobry w tym sensie że działa ale nie na 100% bo działa zbyt wolno (ma za dużą bezwładność ). Nie przymyka się odpowiednio szybko jak chłodzenie intensywnie wzrasta przy gwałtownym przyspieszaniu. I nic tu nie wymyślisz ani VAGiem nie sprawdzisz-

tylko wymiana termostatu w ciemno na nowy (razem z płynem) oryginał z ASO coś pokaże (na tak lub nie) , bo jeszcze może być coś nie tak

z visco.

Bardzo słuszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Panowie jednak mieliście rację termostat poszedł :) Powiedzcie mi tylko jeszcze jak się go wymienia czy są jakies problemy i gdzie on się znajduje :) Najlepiej jakiś mały poradnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema potwierdzam że po wymianie termostatu problem zniknął :) A wymiana banalna u mnie żadnej łapy nic w tym stylu nie było poprostu odkręca się dwie śruby i wszystko :) Pozdrawiam Serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spada temp to termostat walniety i obieg jest otwarty więc podczas jazdy sie nie zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...