Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Demontaż przepustnicy i przepływomierza - problem


cwieq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

postawnowilem przeczyscic u siebie przeplywomierz i przepustnice. Niestety na samym poczatku napotkalem problem, a mianowicie zaciski na rurach i przewodach :/

Nie mam tam zadnych srobek do poluzowania. Sa one metalowe, oto fotki:

Na przeplywomierzu

1001240sx3.th.jpg

Tak wyglada to z innej strony

1001242ld2.th.jpg

A to mam na przepustnicy. I za cholere nie wiem jak to zdjac/poluzowac zzeby nie zchrzanic, bo do aso to mam ze 30 km z hakiem :/

1001241mi4.th.jpg

Na pierwszym zdjeciu ten zacisk siedzi ciasno jak cholera i srubokretem jest go nawet ciezko ruszyc. do tego drugiego (przy rurze dolotowej do przepustnicy) sie nie dobieralem nawet, wole isc po rade na forum, do bardziej doswiadczonych uzytkowinikow :P (wazelina jak cholera) :D

Z gory dziekuje za pomoc, jakakolwiek... ;)

A no i zapomnialem, nie piszcie ze to banalne :P Moze dla was tak :P ALe ja dopiero raczkuje ;P

Pozdrowionka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski na pierwszym zdjęciu demontuje się dużymi szczypcami - kombinerkami - obcęgami. trzeba złapać odstające części i ścisnąć. Nadają się do ponownego użytku.

Zacisk na trzecim zdjęciu jest jednorazowy, zdejmuje się śrubokrętem podważając. Na zamiennik proponuję zwykłą opaskę skręcaną do kupienia pewnie w każdym sklepie metalowym.

banalne - przedszkole mechaniczne :decayed:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciski na pierwszym zdjęciu demontuje się dużymi szczypcami - kombinerkami - obcęgami. trzeba złapać odstające części i ścisnąć. Nadają się do ponownego użytku.

Zacisk na trzecim zdjęciu jest jednorazowy, zdejmuje się śrubokrętem podważając. Na zamiennik proponuję zwykłą opaskę skręcaną do kupienia pewnie w każdym sklepie metalowym.

banalne - przedszkole mechaniczne decayed

pzdr

Dzieki za szybka odpowiedz ;)

Widzisz, jak ktos podpowie to sie wydaje proste :P

Jeszcze jedno: czy w razie 'wu' jakbym ten metalowy zacisk polamal to czy moge go zastapic rowniez zaciskiem skrecanym? (pewnie tak) :P

A co do przeczkola, to moze i zeczywiscie to jest przedszkole, ale wczesniej nie maialem do czynienia z zabawa tego typu (pierwszy wlasny samochod) wiec wiesz:P jak to mowia, pospiech nie poplaca ;P Wolalem sie upewnic ;)

Dzieki jeszcze raz i pozdro :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie mozesz zastapic takimi skrecanymi. jak widac na przepustnicy ktos niemiał takiej jak na 1 foto i zalozyl opaske od przegubu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...