Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pasy bezpieczeństwa nie zwijają się


emil0510

Rekomendowane odpowiedzi

Plastiki się od spodu rwie delikatnie. Zaczep trudno urwać chyba ze zrobisz to bez wyczucia.poszukaj na forum. Były posty na temat wymiany podsufitki tam będziesz miał z fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwin całe i psiknij je po całości plakiem, zrobi robote.. poprostu już przebieg daje o sobie znac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwin całe i psiknij je po całości plakiem, zrobi robote.. poprostu już przebieg daje o sobie znac..

z tego co czytałem w książce sam naprawiam lub instrukcja użytkowania audi a4 b5 pisało że żadnej chemii na pasy nie stosujemy , może są trochę brudne u mnie np trochę są brudne fakt że widać bo mam jasne pasy co wpływa na zwijanie. Pisało żeby do pasów używać tylko wody z mydłem , pozostawić do wyschnięcia rozwinięte najlepiej w lecie spokojnie sobie wyschną i może będą lepiej się zwijać bez demontażu (mam taką nadzieje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji różne brednie można wyczytać, ja wiem ze plak na bank pomaga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Plak pomaga, ale weź je rozwiń w całości i najpierw dokładnie wyczyść. Być może brud powoduje problem z ich zwijaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ją bym odpuścił sobie ten plak , może i by pomógł tylko na jaki okres ?żeby później jeszcze gorzej nie było rozwin pas umyj woda z mydlem i dopiero jak wyschnie zwin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie plak raczej słabo brzmi, może dobrze zadziała ale lepiej rozwiń i umyj dokładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem taki problem z pasem pasażera z przodu, mycie trochę pomogło ale bez rewelacji do pasa kierowcy jeśli chodzi o zwijanie to daleka droga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już sprężyny są zmęczone

Trzeba by pas wyciągnąć, bardziej nakręcić sprężynę ,przeważnie jest dłuższa niż pas.Zabawy jest trochę.Naprawiałem w innym aucie i pomogło

Wysłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wam się wydaje,że macie czyste, przecież one są czarne, ja bym obstawiał na brud od którego się "lepi"pas, albo prędzej plastikowe przelotki przez które pas jest poprowadzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wam się wydaje,że macie czyste, przecież one są czarne, ja bym obstawiał na brud od którego się "lepi"pas, albo prędzej plastikowe przelotki przez które pas jest poprowadzony

Gienek ma racje, w starej BMW miałem ten sam problem, pas wyczyścilem i problem pojawiał sie co jakiś czas

dopiero jak wyczyściłem dynaturatem przelotke to pas chodził elegancko

sporo śmieci sie tam uzbierało i blokowało pas przy końcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj umyłem wodą z mydłem jeden pas kierowcy , chwilkę to trwało tylko wodą z mydłem pozniej zmiana wody na czystą do spłukania, (nie w płynie) trochę namoczyłem , szczoteczka i szorowanie delikatnie po wyczyszczeniu brudu zostawiłem do wyschnięcia na słonku i teraz normalnie się zwija bez problemu zrobię tak jeszcze z pasem pasażera bo czasu zbrakło z tym że u mnie było widać że brud zmyłem bo jasne pasy :decayed: więc plak nie potrzebny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i slusznie

woda i mydlo

w zupelnosci powinno wystarczyc :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...