Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Start diesla z odlaczonymi swiecami zarowymi film


ampera4

Rekomendowane odpowiedzi

po rozruchu tez dogrzewaja silnik jakis czas, chyba 2 minuty.

jako ciekawostke dodam ze u mnie nawet czasami jest tak ze przed odpalaniem nie dzialaja a po odpaleniu sie wlaczaja zeby dogrzac silnik, ale tylko kilka razy to zaobserwowalem ( i wcale nie mowie tu o dodatkowych swiecach tylko o tych 4 w cylindrach, a wiem ze sie właczaly bo mam dodatkowa kontrolke polaczona bezposrednio do swiec zebym wiedzial kiedy realnie grzeja):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starych TD z wstepna komora grzeja nawet do 30sekund tdi do -5nie zalacza swiec a ponizej tej temp.czasem steruje ucu.

:facepalm: Jak juz to + 5*C, chociaz we wszytkich broszurach szkoleniowych AUDI jest napsiane jak wół, ze swiece grzeja przed rozruchem poniżej +9*C. Po drugie to ECU steruje przekaznikiem swiec nie czasami ,tylko caly czas, na podstawie pomiaru temepratury. Kazdy przekaznik ma dwa stany pracy: Otwarty i zamkniety. Brak napiecia na przekazniku jest w gruncie rzeczy dzialaniem celowym, a wiec sterowaniem:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi "naga prawda". Mój znajomy mechanik od spraw elektrycznych, jeździ 80-tką 1z. Świece odłączone i dopiero jak jest - 10 to daje z powrotem bezpiecznik :wink:. Auto ma idealną kompresję i pali od strzała.

P.S. Dojście do auta prawie jak w Stalkerze ;)

tak zapytam, po co Twój mechanik to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci podać numer to zadzwonisz i zapytasz :)

A tak szczerze to nie mam bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...