Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o doświetlanie zakrętów


witjacrf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam pytanko, czy w naszych B6 za pomocą Vag'a jest możliwość by włączyć jakoś doświetlanie zakrętów? Tzn że np po 4-5 mrugnięciach kierunkowskazów włącza się lewe/prawe przeciwmgłowe światło?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otóż mam pytanko, czy w naszych B6 za pomocą Vag'a jest możliwość by włączyć jakoś doświetlanie zakrętów? Tzn że np po 4-5 mrugnięciach kierunkowskazów włącza się lewe/prawe przeciwmgłowe światło?

Napewno nie ma takiej opcji potrzeba chyba dodatkowo jakiś modułów:whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie..skoro mamy czujnik skrętu w kierownicy, jest gala, jest osobne sterowanie halogenami w MCE(High) no i CAN

to ciekawe czemu nie można zaadoptować.

od którego roku w A4 jest fabrycznie doświetlanie??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł tylko, czy na badaniu technicznym bądź podczas kontroli nie było by problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mialby byc problem skoro takie cos seryjnie w audi np jest montowane?

Sent from my iPhone using Tapatalk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 b6 i b7 nie posiada swiatel doswietlajacych zakrety ani w zderzaku ani w reflektorach glownych wiec z czym tu kombinowac ?

Halogeny nie sluza i nie nadaja sie do takiej funkcji niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 b6 i b7 nie posiada swiatel doswietlajacych zakrety ani w zderzaku ani w reflektorach glownych wiec z czym tu kombinowac ?

Halogeny nie sluza i nie nadaja sie do takiej funkcji niestety.

Chyba się mylisz, bo halogeny świetnie się do tego nadają. W moim poprzednim MB w203 tak to właśnie działało i w sumie sprawdzało się dobrze. Wiele marek, miedzy innymi VAG stosuje takie rozwiązanie. Szkoda, że audi nie pomyślało o skrętnych reflektorach w B6, bo to świetny gadget

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 b6 i b7 nie posiada swiatel doswietlajacych zakrety ani w zderzaku ani w reflektorach glownych wiec z czym tu kombinowac ?

Halogeny nie sluza i nie nadaja sie do takiej funkcji niestety.

Chyba się mylisz, bo halogeny świetnie się do tego nadają. W moim poprzednim MB w203 tak to właśnie działało i w sumie sprawdzało się dobrze. Wiele marek, miedzy innymi VAG stosuje takie rozwiązanie. Szkoda, że audi nie pomyślało o skrętnych reflektorach w B6, bo to świetny gadget

Zaczerpnięte z wikipedi"

"Światła przeciwmgłowe (lub potocznie światła przeciwmgielne) - typ oświetlenia samochodowego przeznaczony do oświetlania drogi w czasie niedostatecznej przejrzystości powietrza. Wyróżnia się światła przeciwmgłowe:

Przednie (nieobowiązkowe), barwy białej lub żółtej "selektywnej". Mogą być stosowane ogólnie w dwóch przypadkach:

w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza (wraz ze światłami mijania albo bez nich);

w czasie dostatecznej widoczności na drodze krętej oznaczonej odpowiednimi znakami od zmierzchu do świtu"

Nigdzie nie przeczytalem ze swiatla przeciwmglowe sluza do doswietlania zakretow.

To ze cos takiego miales w MB -nie wiem czy fabrycznie czy nie,i dzialalo dobrze-nie oznacza ze bedzie to dobrze dzialac w kazdym innym samochodzie ktory posiada halogeny.

Zeby halogen doslownie szeroko doswietlil prawą lub lewą strone przed pojazdem,musi miec sprecjalnie do tego celu zaprojektowany odlbysnik -nie wystarczy to ze jest i swieci.Jesli taka lampa zostala zaprojektowana do doswietlania zakretow ,to nie sluzy do oswietlania drogi przed pojazdem kiedy jedziemy we mgle bo zwyczajnie nie spelni swojej roli.

Przypatrz sie gdzie pada wiazka swiatla generowana przez lampe ktora zostala zaprojektowna do doswietlania zakretow.Jazda z czyms takim we mgle to bylaby istna parodia,pomijajac juz to ze takich lamp nie da sie wlaczyc na stale :wink:

Sporo aut grupy VAG ma w zderzaku 4 lampy -dwie na strone.Jedna to halogen do jazdy we mgle a druga to lampa doswietlajaca zakrety.Ewentualnie jest jedna lampa na strone a w srodku dwa odblysniki i dwie osobne zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie sprzeczajmy się.

Ja tylko dodam od siebie że znajomy ma nową skodę RS i u niego przynajmniej przeciwmgłowe służą również do doświetlania zakrętów no ale co tam.

Taki moduł nie sprawi że policja się przyczepi bo to tylko chwilowe włączenie/wyłączenie. I nie mówmy tu o oślepianiu w tym wypadku innych kierujących. Oświetlanie kierujących to jest wtedy kiedy totalny idiota jedzie ma włączone światłą mijania+przeciwmgłowe w lato w nocy przy temperaturze 25C i zerowej mgle.

Podsumowując by nie robić burdello i offtopic'a taki moduł pozwoli na takie coś tj: na doświetlanie zakrętów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie sprzeczajmy się.

Ja tylko dodam od siebie że znajomy ma nową skodę RS i u niego przynajmniej przeciwmgłowe służą również do doświetlania zakrętów no ale co tam.

Taki moduł nie sprawi że policja się przyczepi bo to tylko chwilowe włączenie/wyłączenie. I nie mówmy tu o oślepianiu w tym wypadku innych kierujących. Oświetlanie kierujących to jest wtedy kiedy totalny idiota jedzie ma włączone światłą mijania+przeciwmgłowe w lato w nocy przy temperaturze 25C i zerowej mgle.

Podsumowując by nie robić burdello i offtopic'a taki moduł pozwoli na takie coś tj: na doświetlanie zakrętów?

nikt sie nie sprzecza-dyskutujemy na forum

Zrob zdjecie halogenow tej skody i wklej na forum :hi:

Modul o ktorym piszesz spelni swoje zadanie -bedzie podawal napiecie wtedy kiedy trzeba,bez wlaczania kierunkow ale halogen nie doswietli zakretu :wink::wink::wink:

Zalacz po zmroku swoje halogeny i zobacz gdzie swieca.Po dodaniu modulu bedą swiecic w tą sama strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 VAGiem można włączyć doświetlanie zakrętów haolgenem

proszę http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/vcds-vag-com-kodowania-238118/

czy to coś daje?? Moim zdaniem tak

---------- Post dopisany at 02:34 ---------- Poprzedni post napisany at 02:16 ----------

Sporo aut grupy VAG ma w zderzaku 4 lampy -dwie na strone.Jedna to halogen do jazdy we mgle a druga to lampa doswietlajaca zakrety.Ewentualnie jest jedna lampa na strone a w srodku dwa odblysniki i dwie osobne zarowki.

Jakie to auta?:eusathink:ja jeszcze nie widziałem

Skoro Audi udostępnia coś takiego w B8 to chyba nie robi sobie tego od tak do jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 VAGiem można włączyć doświetlanie zakrętów haolgenem

proszę http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/vcds-vag-com-kodowania-238118/

czy to coś daje?? Moim zdaniem tak

---------- Post dopisany at 02:34 ---------- Poprzedni post napisany at 02:16 ----------

Sporo aut grupy VAG ma w zderzaku 4 lampy -dwie na strone.Jedna to halogen do jazdy we mgle a druga to lampa doswietlajaca zakrety.Ewentualnie jest jedna lampa na strone a w srodku dwa odblysniki i dwie osobne zarowki.

Jakie to auta?:eusathink:ja jeszcze nie widziałem

Skoro Audi udostępnia coś takiego w B8 to chyba nie robi sobie tego od tak do jaj.

Nowe Skody to mają ja widziałem w Octavi i Superb:naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B8 VAGiem można włączyć doświetlanie zakrętów haolgenem

proszę http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/vcds-vag-com-kodowania-238118/

czy to coś daje?? Moim zdaniem tak

---------- Post dopisany at 02:34 ---------- Poprzedni post napisany at 02:16 ----------

Sporo aut grupy VAG ma w zderzaku 4 lampy -dwie na strone.Jedna to halogen do jazdy we mgle a druga to lampa doswietlajaca zakrety.Ewentualnie jest jedna lampa na strone a w srodku dwa odblysniki i dwie osobne zarowki.

Jakie to auta?:eusathink:ja jeszcze nie widziałem

Skoro Audi udostępnia coś takiego w B8 to chyba nie robi sobie tego od tak do jaj.

Nowe Skody to mają ja widziałem w Octavi i Superb:naughty:

:hi:

jeszcze raz powtorze ze halogen jeden drugiemu nie rowny

wystarczy ze bedzie miec odpowiedni odblysnik i moze sluzyc do doswietlania zakretow.

Passat b6 ma fabryczne halogeny w zderzaku a jesli zostal doposazony w doswietlanie to taki odlbysnik z zarowka znajduja sie w reflektorze.Przeciez byloby prosciej wlaczyc sobie vagiem zeby halogeny w zderzaku zapalaly sie na zakretach.Jednak sluzy do tego osobny odblysnik w lampie. W tym przypadku doswietlanie naprawde dziala i daje zamierzony efekt.Watpie zeby halogen w zderzaku a4 b8 lepiej doswietlal zakret niz specjalnie do tego celu zaprojektowany odlbysnik w lampie paska b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie daje tyle światła co zaprojektowana do tego lampa. Przykladem jest doświetlanie zakrętów w Bixenonach np w B8, wtedy skręca się soczewka w stronę w którą skręcamy i świeci na odległość normalnego światła mijania

W przypadku halogenów wiązka światłą pada na najdalej 2-3 metry przed samochód no i troszkę w bok.

Ale tak czy siak coś tam jaśniej jest ale w zakrętach w których można jechać z dużą prędkością nic to nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie daje tyle światła co zaprojektowana do tego lampa. Przykladem jest doświetlanie zakrętów w Bixenonach np w B8, wtedy skręca się soczewka w stronę w którą skręcamy i świeci na odległość normalnego światła mijania

W przypadku halogenów wiązka światłą pada na najdalej 2-3 metry przed samochód no i troszkę w bok.

Ale tak czy siak coś tam jaśniej jest ale w zakrętach w których można jechać z dużą prędkością nic to nie daje

w b7 tez byla taka opcja

mimo tego nawet lampy skretne nie zastapia prawdziwego doswietlania zakretow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie daje tyle światła co zaprojektowana do tego lampa. Przykladem jest

mimo tego nawet lampy skretne nie zastapia prawdziwego doswietlania zakretow

Nie mam pojęcia jak wygląda prawdziwe doświetlanie zakrętów ( nie spotkałem sie z tym jeszcze) a moim zdaniem nic lepszego niż skrętne bixy nie istnieje :decayed: bo doświetla całą drogę przed tobą a nie tylko skrzyżowania jak skręcam.

Bardziej praktyczny jest skrętny bix bo gdy jadę zakładając 100km/h i wyjeżdzam z łuku to moge wcześniej zareagować jak zobacze pieszego czy tez jakieś zwierzę na poboczu 50 metrów przede mną.

W przypadku doświetlania zakrętów czegos takiego nie ma ponieważ światła świecą prawie centralnie w bok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odswiezam temat. Pytanie czy do dzisiaj uporal sie ktos z tym doswietlaniem? Mozna gdziws dostac taki modul ktory bedzie zapalal halogen przy samym skrecie kierownica bez uzywania kierunkow? Szukam i szukam ale sa tylko moduly ktore dzialaja na zasadzie wlaczenia kierunku i wtedy doswietla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...