Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem za pierwszym razem


Krzysztof78

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam problem z odpaleniem samochodu za pierwszym razem. Auto kręci odpali ale obroty wahają się od 100 d0 300 i auto się dusi. Zachowuje się tak jakby chciało a nie mogło :). Po chwili samo zgaśnie. Przekręcam jeszcze raz kluczyk i auto pali od ręki bez żadnego objawu. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Z takim problemem można jeździć ale odpalanie za drugim razem trochę zaczyna działać na nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lpg nie mam. Błędy nic nie pokazują. Świeca?? Możliwe ale czy by przy wadliwej świecy auto po odpaleniu działało by prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A długo jeździsz już na tym paliwie? zbiornik masz zalany powyżej połowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lpg nie mam. Błędy nic nie pokazują. Świeca?? Możliwe ale czy by przy wadliwej świecy auto po odpaleniu działało by prawidłowo?

Myślałem że to tdi :banghead:

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obstawiam przepuszczający regulator ciśnienia paliwa :naughty: Smierdzi benzyną przy prubie odpalania z wydechu?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmierdzi benzyną. A najlepsze jest to że auto zaskoczy przy nawet sporym mrozie i się dusi, dusi, dusi i gaśnie. Przekręcasz drugi raz kluczyk za dosłownie 2 sekundy i jest już ok - jak nowa sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być niskie ciśnienie podawane przez pompkę na listwę, odpalasz pierwszy raz i jest niskie ciśnienie, załapie ale sie zadusi, potem już za drugim razem pompka dopompuje i jest gitara, też tak miałem i przyczyną była kończąca się pompa paliwa w baku. Zaworek zwrotny na przewodzie paliwowym pomógł na krótki czas i potem pompka zdechła całkowicie, dobrze że mam podtlenek lpg, odpaliłem awaryjnie na gazowni i sru do sklepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed odpaleniem uruchom pompę na powiedzmy 20 sekund (albo VAG-iem albo na krótko). Jak już pompa sobie zrobi ciśnienie w układzie to wtedy odpal i się przekonasz czy cofa się paliwo jak auto dłużej postoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...