Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jakie Whysky na prezent?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
nie bardzo rozumiem o co pytasz ?

tutaj nie chodzi o czas przetrzymywania, wiele butelek wraz z upływem czasu zyskuja na cenie

wiele mam otwartych i od czasu do czasu wracam do nich

A można, tak przetrzymywać otwarte ? Nie wietrzeją ?

Opublikowano

whisky musi byc zakorkowane, nic nie traci po otwarciu

warunek jest taki że musi stac w pozycji pionowej

a nie jak wino w leżącej, poniewaz korek moze ją zepsuć

Opublikowano

Poka jakąś fotę kolekcji.

Opublikowano

:facepalm:, to maskara bedzie, jutro w biurze zrobie mała wystawkę i wrzuce foty

niestety te lepsze whisky nie będą widoczne bo mam je popakowane i pochowane

Opublikowano
ja tez mam cos fajnego skitranego :whistling:

200 litrów czystego spirytusu w dębowej beczce zakopane 6m pod ziemią

lezy już 11 lat a ma tak lezec 25,

przepis został wziety z pewnej bardzo starej ksiązki

zobaczymy co z tego bedzie

o to mi chodziło

odezwij sie za 14 lat to pomoge odkopać :grin:

wracają do whisky, mam pytanie

z twoich postów wynika ze troche sie o niej znasz

kilka razy piłe singel malty i dolewałem wody mineralnej oczywiscie bez gazu

teraz pije blendy i bardziej mi odpowiadaja ze wg na złożny smak

z tego co wiem blendy sa z kilku lub kilkunastu single malt

teraz czy to moje odczucie czy poprostu trafiłem na słabe singel malty

---------- Post dopisany at 20:03 ---------- Poprzedni post napisany at 19:57 ----------

przy okazji dzis szkalneczka

ar125703882965482.jpg

prezent od braciaka, wolałbym cos innego ale "lepszy rydz niż nic"

sporo osób twierdzi ze to burbon ale dla mnie to whisky w stylu USA

Opublikowano

o gustach sie nie dyskutuje, blendy są komponowane nawet ze 100 róznych destylatów

dlatego tez moga Ci bardziej smakować

do maltów trzeba miec bardziej wysublimowany smak

dzisiaj zanabyłem :decayed:

http://img.thewhiskyexchange.com/270/bruob.21yov3.jpg

---------- Post dopisany at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany at 20:05 ----------

zapomniaęłm wkleic :facepalm:

4e7fb988943d3fc7med.jpg

Opublikowano

dev a gdzie zakupujesz trunki te z wyzszej pulki , na necie ? czy jakies sklepy ?

Opublikowano

mam swoje dojścia

jak będziesz cos potrzebował nietypowego to daj znaka

Opublikowano

widzę ładna kolekcja singlemaltów :)

snajper1998 - w przypadku single maltów jest strona singlemalt.pl i tam jest dość ciekawy wybór. Dodatkowo polecam Millerpije.pl gdzie gość testuje wszystkie Whisky i nawet wrzuca poradnik dla początkujących i od jakich zacząć. Czyli nie rzucać się na ciężkie torfowe trunki, a zacząć od delikatnych i nie za drogich. Ja sam jeszcze nie dotarłem do tych ciężkich :P Nie mogłem zmęczyć 40tki Ardberga - bleeee :P Muszę się zestarzeć do tego chyba :D

Kazik123 - jak pisał devastation blendy składają się z różnych innych whisky. Jak poszperasz to dojdziesz do tego z jakich whisky częściowo korzysta np Grants. Myk polega na tym, że nad smakiem blendów siedzi tzw kiper i pilnuje, żeby każdy odpowiednio smakował. Dlatego Johhny Walker zwłaszcza Red Label zaliczył parę lat temu taki spadek na jakości. Stał się sikowy :P Zmienił się wtedy kiper. Też polityka J.W pcha Red Label jako bazę do drinków, cocktaili, a Black w górę do picia osobno lub z wodą.

Z singlemaltów zacznij może od Macallana. Jest bardzo delikatny bo pochodzi z regionu Speyside, a wszystkie single z tego regionu charakteryzują się delikatnością.

A z blendów polecam bardzo Bushmill'sa czarnego - Black Bush. Jest tani ~70 zł i całkiem przyjemny. I jak przystaje na irlandzką whiskey słód nie jest suszony torfem przez co nie ma tego dymnego posmaku.

Ballantine's 12YO mi też wchodzi o dziwo :P A Chivasa nie trawie chociaż dawno nie piłem musiałbym dziabnąć i spróbować.

Opublikowano

na stronę singlemalt.pl juz dano nie zagladam, brak połowe asortymentu i ceny z sufitu :facepalm:

co do macallana to nie jest dobry wybór, bedzie czuł dębowe drzazgi w gębie :grin:

myśle że najlepiej jak zacznie od smaków owocowych i słodkich np Aberfeldy, Aberlour, Balvenie, Glen Grant, Glenfarclas itd itp

Opublikowano

Bushmill'sa czarnego jeszcze nie piłem, znam jedynie zwykłego i posmakował

wiem że szału nie ma ale brak kasy na lepsze trunki, co do drzazg debowych to mi nie straszne bo to akurat moja branża

siedze w drewnie od małego, wstawiam fotke czym sie zajmuje

schody_4.jpg

teraz pytanie czy próbował ktos bo znajoma ze sklepu kilka razy mnie namawiała

032211_jack_daniels_tennessee_honey_whiskey_t.jpg

Opublikowano

Bleeeeeeeeee......

Opublikowano
Bleeeeeeeeee......

tak myslalem :grin:

jak na moje oko to nasz "krupnik" ktory kiedys masowo pilem na rozgrzewke

na swoja obrone mam ze pracowałem przy -25 na statku, termin miałem podpisany i spore kary za opóżnienia

Opublikowano

A mi to wchodzi. Oczywiście średnio jest sens porównywać to do prawdziwych whisky ale jak gdzieś się pojawi to se chętnie walnę:)

Opublikowano

images_CAPAZ2_EH.jpg

wczoraj dorwałem w Kauflandzie za 76zł i własnie siedze ze szklaneczka

Opublikowano

łyknij mały łyczek rozetrzyj językiem o podniebienie i powiedz co w nim wyczuwasz ?

---------- Post dopisany at 20:25 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

ja wyciągnałem dzisiaj to:

http://images.sklepy24.pl/61536661/138/large/knockando-21-yo-destilled-1989-2-szklanki.jpg

Opublikowano

ogólnie jest słodki ale z fajną końcówka, lekko wyczuwa sie wiśniówke

może sie myle bo przeziebiony jestem i ze smakiem różnie

Opublikowano

zgadza sie, jest wyczuwalna cherry, dokładnie Oloroso

w tym trunku czuc jeszcze orzechy, suszone owoce: sliwki i rodzynki, troche miodu i wanilli

---------- Post dopisany at 21:55 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ----------

dzisiaj dla miłej odmiany wyciągnałem to:

http://www.instablogsimages.com/1/2012/11/06/bunnahabhain_distillery_discovers_rare_40_yo_islay_single_malt_cwvy9.jpg

nie pytajcie ile kosztuje butelka.... :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:

Opublikowano

no ile ?

Opublikowano

9200

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.