Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gotuje Płyn, brak ogrzewania 1.8 125KM


łysy90

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w srodę zaczeły sie problemy z autem po przejechaniu moze 4km silnik zaczyna się strasznie grzać temperatura bardzo szybko rośnie ponad 90, zauważylem też że z wydechu leci biały dym i w środku brak ogrzewania. Macie jakieś pomysły ? Móiwli mi że może to być uszczelka pod głowica, zwiozłem dzisiaj auto do mechanika ale dopiero we wtorek bedzie mial czas popatrzeć, ja się praktycznie nie znam a nie chciał bym sie na jakieś strasznie duże koszta naciągnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wyglada na pompe. I jak dlugo jezdziles w takim stanie to moglo ci uszczelke po glowica wydmuchac.cale szczescie pompe w adr-e wymienia sie banalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obstawiam uszczelkę pod głowicą gdyby pompa siadła to owszem będzie się przegrzewał nie bedzie ogrzewania ale nie kopcił by na biało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już nie było zwykłe kopcenie hehe w środę się to stało może przejechałem 20km z zatrzymywaniem co chwile żeby się ochłodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka pod głowicą

pompa swoja drogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obstawiam uszczelkę pod głowicą gdyby pompa siadła to owszem będzie się przegrzewał nie bedzie ogrzewania ale nie kopcił by na biało

UPG nie pada samo z siebie, najpierw padla pompa, a potem po przegrzaniu autka UPG puscilo. Ja mialem identyczny przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obstawiam uszczelkę pod głowicą gdyby pompa siadła to owszem będzie się przegrzewał nie bedzie ogrzewania ale nie kopcił by na biało

UPG nie pada samo z siebie, najpierw padla pompa, a potem po przegrzaniu autka UPG puscilo. Ja mialem identyczny przypadek.

Pamiętasz mniej wiecej ile wyszło Ci za naprawe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz mniej wiecej ile wyszło Ci za naprawe ?

Okolo 2,5k zl, ale w tym nowy rozrzad, plyny, planowanie glowicy, wymiana uszczelniaczy zaworowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Właśnie przed chwilą przejechałem 10 km. Zgasiłem auto. Odkreciłem korek wlewu oleju a tam maslany nalot. Co 10 tys km musze dolewac plynu. Z tym że zbiorniczek jest mokry. Wydaje mi sie że jest rozszczelniony albo obejma od weza nie trzyma. Slychac bulgotanie .Temperatura jest tak milmetr przed kreska 90stopni Oleju tez dolewalem ale wiem ze mi uszczelka misy olejowej nie trzyma.Silnik jak jest zimny i go odpale to chodzi jakby " na jednym garze".I szklanki slychac. Auto LPG. Jak sie przekonac czy to uszczelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na uszczelke zobacz jak dolny waz chlodnicy jak cieply to obieg jest i pompa sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka kolo 150 zl jaka lepsiejsza szlif w czestochowie kolo 200zl robocizna jakie 250 zl Ceny sa okolo wiec moze byc wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij najpierw od najtańszych sposobów, spuść płyn, wyjmij termostat, wsadź palec głęgoko az poczujesz wirnik z pompy i spróbuj nim pokrecić.. jak da rade to wirnik urwany i pompa do wymiany. Jak siedzi sztywno i ani drgnie to można polemizować o uszczelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'"zacznij najpierw od najtańszych sposobów, spuść płyn, wyjmij termostat, wsadź palec głęgoko az poczujesz wirnik z pompy i spróbuj nim pokrecić.. jak da rade to wirnik urwany i pompa do wymiany. Jak siedzi sztywno i ani drgnie to można polemizować o uszczelce."

Nie wiem czy to do mnie . Termiostat wymienialem ostatnio. Niepokoi mnie to maslo na korku od wlewu oleju. Na bagnecie nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...