Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana koloru podświetlenia FISa


kristek1900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zminimalizować blaknięcie mojego FISa przez zamontowanie żarówek diodowych. Myśląc ,że wszystkie żarówki w zegarach są białe ,zamówiłem oczywiście takiego koloru.

Po odebraniu przesyłki zabrałem się za wymianę żaróweczek. Jakież było moje zdziwienie, gdy po wyjęciu ich okazało się ,że są czerwone i pomarańczowe. Wyjaśniło się dlaczego miałem pomarańczowy wyświetlacz a tylko jego górną część czerwoną.Zależy to tylko i wyłącznie od ułożenia poszczególnych kolorów żarówek.

Takim oto sposobem stuningowałem podświetlenie Fis i nawet mi się podoba. Jest bez porówniania wyraźniejszy i jaśniejszy. Zawsze można wrócić do orginalnego koloru. Zobaczymy czy wpłynie to w jakiś sposób na blaknięcie wyświetlacza.

Tak prezentuje się nowy kolorek:

DSCF9516.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to bd wyglądac jak Ci się rezerwa włączy albo inny powiadamiacz u góry fisa i org wyskakuje na pomarańczowo... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to bd wyglądac jak Ci się rezerwa włączy albo inny powiadamiacz u góry fisa i org wyskakuje na pomarańczowo... :whistling:

+1. Efekt może i fajny, gdyby jeszcze się rozłożyło równolegle światło, ale tak jak wyżej - co przy komunikatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt ogólnie mi sie podoba, tylko tak jak było powiedziane fajnie by było jakby równomiernie to podświetlenie sie rozchodziło.. przypomina trochę te nowe fisy czarnobiałe... :whistling:

wrzuć jakies foto jak wygląda przy rezerwie, braku plynu czy nie wiem sensorze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne.Czarno-białe

Efekt mi się podoba i tak narazie zostanie.

Można zastosować czerwoną diodę i wtedy komunikaty typu:rezerwa,żarówki,ładowanie itp. będą tego koloru.

A że delikatnie światło nie jest równomierne, to efekt zastosowanych diód,które miały wywiercony stożek, niby dla lepszego rozproszenia. Myślę,że gdyby zasosować smd , tego efektu by nie było.

Do zrobienia zdjęcia rozjaśniłem na maksa wyświetlacz i po delikatnym zmiejszeniu jasności już jest prawie OK :)

DSCF9514.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba, bo albo zmieniać całe podświetlenie, albo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba, bo albo zmieniać całe podświetlenie, albo nic.

Bo Tobie nie musi :)

Co masz na myśli, mówiąc całe podświetlenie???

Może mam zmienione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba, bo albo zmieniać całe podświetlenie, albo nic.

popieram, już nie powiem jak to wygląda ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...