Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Minął termin OC.. Problem..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem.. miałem do zapłaty drugą rate OC do 19.01.2013 Dzisiaj jest 20.01.2013. Chce rozwiazać umowe z daną firma.. Jakie są tego konsekwencje ? Dzisiaj przyjezdza osoba z odległosci ok 200 km po samochod poniewaz chce go sprzedać .. ale nie ma oc a ta osoba co chce kupic chce nim wracać 200 km do domu.. jezeli policja go złapie to problem mam ja ? Auto zostało jeszcze nie wyrejestrowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policje nie interesuje druga rata masz umowę na rok i masz na to kwit , to ubezpieczyciel będzie cie ścigał za drugą ratę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie jak kolega pisze masz oc na rok i juz a ze sobie na raty placisz to oni (gestapo) nie wnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długa przerwa w nieopłaceniu drugiej raty to mogą odsetki nałożyć, ale jak jutro zapłacisz to nic się nie stanie.

Umowe z ubezpieczycielem możesz zerwać na dzień przed zakońćzeniem trwania umowy, przez specjalny druk do wypowiedzenia umowy OC, lub sprzedając samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wg nowej ustawy możesz zerwać umowę w każdym momencie. Naliczą Cię tylko wtedy odpowiednio. Z tego co piszesz zapłaciłeś 1 ratę i teraz minął Ci termin 2-iej. Wypowiedz umowę a ubezpieczyciel każe Ci dopłacić za te kilka dni które minęły od czasu "trwania" 2-iej raty. Mam nadzieję że zrozumiale napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrozumiałem.. jutro jade do ubezpieczalni rozwiązać umowe ponieważ dzisiaj samochod zostanie sprzedany.. i jakie koszta mnie czekaja za zerwanie umowy i nie zaplacenie drugiej raty ? drugą rate mialem zaplcic 19.01.2013 czyli sobota.. w niedziele nie czynne czyli jade jutro. Kupująca osoba ten samochod wie ze jest bez ubezpieczenia.. i bedzie wracać nim ponad 300 km czyli jak policja go zlapie to on ma po du.ie czy ja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest tak że samochód nie ma ubezpieczenia. Kupujący bierze Twoje OC. Samochód jest ubezpieczony pomimo że nie została zapłacona 2 rata. Jutro wypowiesz ubezpieczenie i oni podliczą to i będziesz musiał dopłacić za te kilka dni (do jutra) i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to doliczą około 30dni od daty sprzedania.

Moim zdaniem idziesz z umową sprzedaży do ubezpieczyciela a oni naliczą własnie te 30dni.

Dotatkowo trzeba dopisać w umowie że kupujący zrzeka sie twojego OC

Wysłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, niezapłacenie 2 raty nie wpływa w zaden sposób na okres trwania ochrony ubezpieczeniowej, ty nie wypowiadasz umowy w ubezpieczalni, przedstawiasz im umowe kupna -sprzedazy i tyle, dopłaty nie będziesz mial jak sprzedasz auto 1/2/3 dni po dacie oplaty 2 składki, nowy kupujacy jesli chce zostac w tym ubezpieczeniu to dzwoni do nich w celu rekalkulacji składki, jesli chce zmienić ubezpieczyciela to ubezpiecza gdzie indziej, ale musi tobie podpisać rezygnacje z ubezpieczenia, wtedy zaklad ubezpieczeniowy zwraca tobie różnice ale że sprzedałes auto nie powinni ci ani naliczyc ani oddac zadnej kasy, mam nadziej ze zrozumiale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...