Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie nóg kierowcy i pasażera


AZIK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w Waszych autkach jest takowe oświetlenie?

Czy ktoś by mi mógł sprawdzić gdzie to jest podłączone?

Przypuszczam, że gdzieś w okolicach wyjścia przewodów w słupkach po lewej i prawej stronie. Tylko do jakiego kolory i której kostki? bo jest tego nie mało.

U mnie nie ma i chciałbym coś zaradzić podłanczając jakieś dodatkowe lampki.

Proszę o ew. opis lub zdjęcia. Może komuś się zechce mi pomóc, bo chcę potem jakiegoś manualika z tych danych stworzyć popartych dokumentacją fotograficzna.

PZDR AZIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam , a klubowicz Poziek teraz to reza w B6 to zagadaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się dobrze jeżeli chodzi o lampki pod drzwiami. Kupujesz lampke - orginał w aso 36 zeta - używka 30 zeta i tam nawet jest wyżłobienie na te lampke. W każdych drzwiach je znajdziesz. Prąd ciągniesz od lampki czerwonej z boku drzwi i pozamiatane.

Jeżeli natomiast chodzi o lampki pod nogami z przodu i z tyłu to jest ciut trudniej. Po pierwsze lampki na przód kosztują już 60 zł sztuka :wink: (wiadomo można wstawic te za 36 ale to już nie będzie jak OEM :) Każda taka lampka ma odzielną mase bo jak wiesz zapalają się zawsze 3 lampki od strony otwietanych drzwi. I są dwa wyjścia:

1. znaleźć kable w kostce - dla mnie chyba niemożliwe:)

2. wyrezać w kostce miejsce na puszczenie kabla od czerwonej bocznej lampki. Tutaj narazie się zatrzymuje moja wiedza. Jestem w trakcie rozeznawanie się kto ewentualnie znalazłby mi sygnał do oświetlenia drzwi w kostce.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się nie da - sprawdzasz gdzie leży kostka i przy niej sie wpinasz - z pomoca ETKA i schamt instlacji A4-B5 po II lifcie które miały takowe podświetlenie (myślę że w standardzie). Ewentualnie schaematów elektr. można szukać. Napewno dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziek, wszystko byłoby spoko ale ja nie mam żadnych lampek w drzwiach. Mam wersję archaiczną przed wszystkimi liftami.

Wg mojej oceny lampki np. na podsufitce sterowane są raczej minusem. I jak otwieram którekolwiek z drzwi świecą się własnie te lampki.

:?: U ciebie też tak będzie - chyba że się mylę. :?:

Przy rozbieraniu poszyć drzwiowych nie stwierdziłem także aby biegy tam dodatkowe kabelki.

Najprościej było by wziąść prąd z lampki podsufitki ale to za dużo rezania a na pewno istnieje prostszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampki w drzwiach czerwone. Cały myk polega na tym żeby świeciły sie tylko lampki otwieranych drzwi i lampka pod nogami z tej strony gdzie się te drzwi otwiera...

No to masz więcej rezania ode mnie - współczuje :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziek jak nie zrobisz podświetlanych klamek to jesteś lewar hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zakładałem u siebie te lampki i świecą mi tak samo jak lampka u góry ustawiona w pozycji drzwi. Wpiąłem się właśnie do niej wystarczy, że ściągniesz lewy przedni słupek i już będziesz widział, jakie kable idą do lampki i wtedy wpinasz się w dwa z trzech kabli nie pamiętam, jakie to były kolory, ale jak chcesz to jutro mogę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez sa lampki z boku drzwi, ale nie byly podlaczone. Z miernikiem znalazlem w kostkach miejsce. Sek w tym ze zapalaja sie wszystkie lamki w dzwiach gdy je otwieramy, znajde dzis chwile i zrobie zdjecie gdzie sie wpialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam ale jak wrócę do domu to porezam i bedzie :-). Super sprawa na zimę. Niunia stoi teraz w garażu daleko stąd więc nie mam jak sprawdzić i w związku z tym pytanko-gdzie w drzwiach są wyżłobienia na te lampki? Pozdrówka wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie paliły się wszystkie trzeba zrobić oddzielną mase dla każdych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam, ale nie wiem czemu to taka faaajoska sprawa :)

No owszem podoba mi się, ale na zasadzie bajeru.. Ładnie wygląda.

Specjalnie jakoś nie uważam, żeby było to mocno użyteczne.

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja zakładałem u siebie te lampki i świecą mi tak samo jak lampka u góry ustawiona w pozycji drzwi. Wpiąłem się właśnie do niej wystarczy, że ściągniesz lewy przedni słupek i już będziesz widział, jakie kable idą do lampki i wtedy wpinasz się w dwa z trzech kabli nie pamiętam, jakie to były kolory, ale jak chcesz to jutro mogę sprawdzić.

Byłbym wdzieczny. Jak znajdziesz chwilę czasu to oblukaj.

[ Dodano: 05-12-2006, 08:51 ]

All

Zrobi ktoś te zdjęcia podłączenia podświetlenia nóg ale chodzi o B5.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...