Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż GPS w nawiewie z carbonem.


zi0allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze jest podobny temat ale wam pokaże jak zamontowalem większy gps z włączeniem pod stacyjke,dodatkową anteną gps i dodatkowym włącznikiem

Gotowy w aucie-

WRZUTA - 100 8879

Gotwy -

WRZUTA - 100 8833

WRZUTA - 100 8837

Jak wygląda to w aucie pokażę wam jutro jak włoże i kupie ladowarke usb bo gdzieś podzialem.

Zaczynamy użyłem nawigacji manta 440

Rozkręciłem, wyciągłem baterie aby włączało się automatycznie prąd będzie brał prosto z ladowarki

WRZUTA - 100 8831

WRZUTA - 100 8809

Zamontowąlem włącznik (taki znajdują się w cd/dvd-rom czy też w radiach na kasety.)

pokrętło puszczania powietrza, góra gps działa na sam dół gps nie działa właczenie na samą góre tak ze samo się nie wyłaczy.

WRZUTA - 100 8812

Następnie wyrwałem te plastiki przejechalem papierem chyba setką do równej powierzchni

WRZUTA - 100 8813

i zaczyna sie oklejanie carbonem najtanszym z allegro który lezał u mnie kilka miesięcy

WRZUTA - 100 8815

WRZUTA - 100 8817

Przyszło kolej na zamontowanie wyswietlacza dotykowego jednak gps był mniejszy niż koryto nawiewu więc szukałem pleksi 0.5/1mm aby dotyk dzialał na początku mialem użyć pudełka przeroczystego na plyty ale brakowalo 2cm, nie chciałem się bawić w klejenie więc sąsiadowi odczepiłem szybke z licznika elektrycznego (okieno aby zobaczyć stan licznika) tutaj przyklejony aby dociąć zwykłym nożem.

WRZUTA - 100 8822

nastepnie oklejanie szkielka

WRZUTA - 100 8823

WRZUTA - 100 8824

Jak dolutowąc antene gps - kabelek

nie pokaże bo kazdy gps ma innaczej w google sporo tematów pomaga bo teraz gps w domu ma zasięg.

szkiełko zostało przyklejone do ekranu klejem na gorąco i jakimś tam superglu i nastepnie zostalo oblane klejem do obudowy zeby się wszystko trzymalo..

WRZUTA - 100 8825

WRZUTA - 100 8826

wieko zamknięte.

WRZUTA - 100 8828

antena gps

WRZUTA - Przechwytywanie

Oprogormowanię zmieniłem programem HxD aby pomijał zapytania i menu, z stacyjki 12v idzie do ladowarki gps i włacza sie odrazu mapa ,wejscie usb aby wgrywać filmy, mapy bedzie w skrzynce bezpieczników foty w krótce, jak sie podoba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba, zwłaszcza z tym modem, że od razu włącza się mapa, skomplikowane to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta włożona jest 2gb i wbudowane 2gb połączenie nastepuje przez kabel usb wiec nie trzeba wyciągać nawigacji.

---------- Post dopisany at 12:59 ---------- Poprzedni post napisany at 12:52 ----------

Mnie się podoba, zwłaszcza z tym modem, że od razu włącza się mapa, skomplikowane to jest?

Nowsze nawigację mają taką opcje nawet a jesli nie mają trzebą programem HxD wejść do wybranego pliku i zrobić skrypt aby pomijał itp na google dużo o tym jest np masz ciąg cyfer i liter 124j5 - zmieniasz na 00011 i wszystko trza pamiętąc zeby zmienić zapis na twardy bo bez bateri to wszystkie ustawienia czy zapisy ulubionych miejść by sie skasowały. Ale szystko wykonywalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda zapodaj zdjęcie już w aucie jak masz to wrzucone jestem ciekawy jak się to będzie prezentowało :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda w aucie -

WRZUTA - 100 8879

Jakby kogoś interesowało co to za przełaczniki obok ręcznego to od elektrycznych szyb. Szkoda wydatków na tapicerki dzwi,oryginalne wlączniki wiązki itp. Więc właczniki od byle jakiego auta z zmianą biegunów podajże mam z kia i troche kabla bezpiecznik i 2ledy na podswietlenie właczników i wszystko kosztowało mnie 10zł.

Jeszcze planuje inne radio i termometr w schowku obok radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w REJESTRZE Regeditem wyedytowac sciezke do Launch50 - na sciezke do aplikacji, ktora ma sie uruchamiac przy wlaczeniu urzadzenia - zamiast MENU ruszy Ci np. Automapa :)

RegMagiK Registry Editor 4.9.9.7 Download

Oczywiśćie odpalasz plik exe na nawii szukasz sciezke mapy i wpisujesz tam Launch50

nie zapomnij o zewnerznej antenie bo bez tego lipa bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, już wczoraj do tego doszedłem, z tym,że w mojej navi (lark50.1) odłączenie baterii a potem podłączenie zasilania i tak nie uruchamia navi, ale wpadłem na to, że na stałe zblokowanie przycisku włączania a potem podanie zasilania uruchamia nawigację ;) więc będę się trzymał tej wersji

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze jedno, jak wygląda sytuacja z czasem w nawigacji? pobierane są dane z satelity? czy to tylko ustawienia wew. i bez baterii wszystko pada...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ją zmieniłem ustawienia na zapis twardy nie ram,także ustawienia się nie kasuja. data i godzina jest poprawna ponieważ bierze z satelity dane. po dodaniu dodatkowej antenki zasięg jest. jak kończysz wrzuca fotosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z zasileniem navi, pod zapalniczką działa OK, jednak gdy ładowarkę podłączę pod kostkę radia (12v po stacyjce) to po odpaleniu silnika, navi się blokuje. Tam gdzie było, 12v po stacyjce przy wł.silniku jest 14v, ... pewnie dlatego. A może by tak od razy podać 5v do nawigacji?

jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnie baterie,podłącz ladowarke np. do radia samochodowego w kostcę iso. i masz zrobione.
inaczej tego nie zrobisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak mam! tylko,że kiedy podczas uruchamiania navi odpalam silnik, navi się blokuje (biały ekran) za wysokie napięcie? przecież ładowarka nie poda więcej niż 5v, a może spadek napięcia podczas uruchamiania silnika powoduje niemożliwość załadowania się do końca navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jest tak ze ma za słabe napiecie podczas rozruchu i dla tego navi blokuje. sprawdzales w innym aucie czy tez ja blokuje?? ile lat ma twoj akumulator? moze to w nim szukaj winy. jakiej firmy masz navi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...