Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane fotele rezanie


Hans47

Rekomendowane odpowiedzi

czyli mozna :)

---------- Post dopisany at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany at 22:18 ----------

kolego ok ale jak mata jest danego wymiaru a tam w fotelu sa takie 3 wybrzuszenia i miedzy nimi prety to jak tam lapałes prety do materialu siedzenia? bo nie czaje ?? jesli mata jest pelna to nie da sie ,ori w audi na wybrzuszenie jest po małej macie a kabelek z jednej do drugiej idzie bokiem.

Pytam bo od X czasu szukam foteli kubłow w skorze -grzane i lepiej nie mowic lipa jest a bez grzania czasem sie zdarzaja i tak sobie pomyslalem ze instalacje w fotelech moich matariałowych mam ,przelozycz do skor i polutowac do mat :)

tylo rozebrac fotel łatwo potem po zlozeniu jakies nierownosci itd. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z kublami mają ostre profile więc napewno trudnij materiał się ściąga. Osobiście to nie wiem czy bym się podjął. Jeśli chodzi o mate to raczej nie dostaniesz dospasowanej serwis jedynie lub złom i szukać podarty z dobra mata ale to ryzyko nowa to masz pewność że będzie działać. Ją poprostu zrobiłem dziurki w macie przewlaklem opaski i zaciagnalem razem z mata do preta to spowodowało że mate wciaglo do środka i wyprofilowao automatycznie trzeba uwrzac żeby nie przerwać przewodu wlaczylem dzis i testowalem trochę długo się czeka aż zagrzeje ok 10 min ale potem długo trzyma ciepło także spoko jak na mate za 28 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewie niewiem zobaczymy ci wymysle ale jesli chodzi i rozbieranie kubelka a placka to nie ma większej filozofii bo w kuble musi być jedynie więcej mocowan do stelarza i tyle ale tak mi sie jedynie wydaje.

Kurcze 10 minut to dużo faktycznie ori zalanczas i po chwili czujesz że ciepłe i oto najbardziej chodzi.

Tak czy siak gratuluję. Ja będe myślał nad tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jakie kubly masz z jaka iloscia przeszyc na siedzisku i oparciu, te kubly z dwama przeszyciami to jeden pies co placki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie mam a szukam o jest kilka opcji bez grzania więc sie zastanawiam czy sami nie zrobić a w aucie mam ori instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko z tego co mowisz to masz materialowe na dzien dzisiejszy i takie latwiej ogrzac bo material jest cienszy od skory :wink: zobacz sobie jak w org szybko ogrzewa Wampir byly wlasciciel mojej ma teraz b6 i chyba kubly w jasnej to mowil ze jego kobieta musi koc pod dupsko podkladac bo 10 - 12 min trzeba czekac zeby bylo cos czuc. Musisz sam sie przekonac a nie sluchac na forum jak u innych po 4 min parzy jaja. Parzy , ale pod kopula :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam skóry i powiem i ori maty i już po 20 sekundach czuć iepełko w dupkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pod spodem czy ognisko nie rozpala automatycznie XD moze i tak jest nie przecze.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie rozpala od dolu, na orginalnej macie po podlaczeniu i przekreceniu pokretla na max ciepo jest juz odczuwalne po 10-15s jeszcze raz podkreslam na samej macie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że efekt byłby szybszy gdyby mate umieścić między skórę a te gąbkę bo tak to najpierw tę gabke musi nagrzać. Pytanie tylko czy dalo by się tam dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że efekt byłby szybszy gdyby mate umieścić między skórę a te gąbkę bo tak to najpierw tę gabke musi nagrzać. Pytanie tylko czy dalo by się tam dostać.

nie ma innej opcji!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha bo myślałem że mata została umieszczona w miejscu gdzie na zdjęciu sa te szczypce a nie włożona pod gąbkę. Jesli tak to luz :decayed:dsc0028mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samej macie to odrazu parzy wręcz ale pod skóra to już trza czekać jak dam na 6 poziom to po 3 min czuć lekkie ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakoś styk ze skura trzeba by poprawić żeby dobrze przylegało.

teraz się przyjrzałem na zdjęciach i widze mata założona jest tak

dsc0030jm.jpg

Ja bym się zastanoił czy nie dało by rady włożyć tej maty przy samej skórze czyli

matyg.jpg

tu gdzie zaznaczyłem strzałką między skóre a te gąbkę bo ta gabka zapewne dość mocno izoluje termicznie.

Tylko trzeba by uważać i szybko zmniejszać grzanie żeby się nie oparzyć.

A oglądał ktos ori grzane fotele? Może jest własnie np cieńsza ta gąbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma bata zeby to tam wlozyc znaczy jest ale to sie skonczy na nowo klejeniem skory do materialu z drutami a to psychoza nie chce o tym nawet slyszec efekt ala skrzypienie styropianu XD Dzis wymiotlem mam troche wolnego pyknalem fotel kierowcy w niecale 2 godziny no 2:10 z montazem w samochodzie. Dalem na 5 to po 30 sec leciutkie ciepelko ale po 10 minutach jaja sie poca serio ta u pasazera cos slabo daje ale gowno mnie to obchodzi kierowca wazniejszy od baby ale ciiiiiiii:grin: ZŁO

Ps, Tera czas na FIS i koniec modow juz wiecej nie pakuje salaty bo oszaleje:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może faktycznie może jedna jakas słabsza się trafiła.

Z drugiej strony pewnie jak się siądzie od razu to szybciej sie poczuje ciepło niz jak się np włączy grzanie i wyjdzie odśnieżać i człowiek chciałby mieć ciepłe siedzenie ale jak powiedzmy skura do maty nie będzie dociśnięta to chyba nie bardzo się to zagrzeje. Dobrze mówię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak napewno dluzej to trwa sprawdzalem jak sie siedzi to owiele szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jakbym kombinował juz w taki sposób to zalożyłbym własnie albo tam pod te gabke albo przynajmniej od spodu pod mate podłożył cos ala folia aluminiowa, jak sa ekrany termiczne żeby nie grzać dołu fotela tylko by ciepło szło tylko w górę. Pytanie tylko czy nie odbiło by sie to na wygodzie w siedzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz z tym ekranem nie glupiejak by folia nie byla zagruba ja mam czesciowo kable i termistor zaraz pod skora to trzeba sie dosc namacac zeby go wyczuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...