Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane fotele rezanie


Hans47

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz spróbować tam na zdjęciu widać że jest na gabce taki materiał jak szmata do podłogi mozesz ją zerwac bo się da i zastąpić ta alu jest to koncepcja bo wtedy ciepło nie spier.....a w gabke i napewno szybciej rozgrzeje ale i zarazem termostat więc szybciej się będzie wyłączać może wyjść na to samo sprawa do obakania probuj udoskonalaj ją pasuje :)

---------- Post dopisany at 16:01 ---------- Poprzedni post napisany at 15:06 ----------

Uniwersalne maty grzewcze NOWE wysyłka gratis (2980856631) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

znalazlem gostka ktory handluje tymi matami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko a jak są fotele juz oryginalne grzane to czy idzie poprostu podłączyć oryginalne kable od tego przekaźnika do fotela ?? No i czy ktoś by sprzedał owe okablowanie czy byłby problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nie ma zadnych przekaznikow!!! pokretla/wiazka/fotele z matami.... i to wszystko wszystko mozna od siebie oddzielic.... wiazke moge Ci zrobic jak w orginale na za jakies 2 tygodnie..... jak cos to pw

---------- Post dopisany at 16:07 ---------- Poprzedni post napisany at 16:05 ----------

pisze o ori grzaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może mi ktoś powie jak mam ori wiązke od 2 foteli :

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

To gdzie podłączam te 2 kabelki , nie jestem ekspertem od elektroniki ;D ale ma moj rozom myśle że czerwony to prąd a brąz to masa ale co dalej jeżeli chodzi o sparowanie z włącznikami . Juz mniej więcej ogarnołem podłączenie przycisków tylko zastanawiam się wciąż nad Pinem NR 2 I 3 i tak gdybam czy to przypadkiem nie do nich podłączyć tą wiązke ze zdjęcia :D Prosiłbym o troche łopatologiczne wytłumaczenie ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wiazka ale nie od podgrzewania tylko od sterowania el. fotelem.... i podlancza sie ja czerwony kabel (oczko) pod staly + pewnie pod zacisk 30 a brazowy (oczko) to minus i mozna go podmaczyc gdzies do budy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Masz :D kurde :D Huzio dostanie zjebki :D xD Wystawiał wiązke jako kable do podgrzewania foteli :D A tu do lędźwi :doh::doh:

A mam pytanko jak będę miał wiązke ori z foteli która jest podłączona do klimatronica z polifta to będzie dużo zabawy aby podłączyć pod włącznik do przedlifta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do samego TERMISTORA.

Podana wartość w opisie to sprawdzona na ori instalacji?

W opisie jest 6,7kOHM, a na zdjęciu na woreczku NTC 10kOHM.

Jeśli NTC 10kOHM to z tego co pamiętam jest to schodzący z około 10kOHM przy temperaturze pokojowej do prawie 0 przy podgrzaniu.

To który z nich jest w ori i jaki ma być, schodzący czy wchodzący na daną rezystancję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam maty w siedzeniach, ale nie ori. Tapicer mi zakładał, ale wtedy nie wiedziałem o termistorze. Mogę podłączyć maty bez termistora? Dodam, że jak podłączę bezpośrednio pod instalacje tylnej szyby to maty już po 30 sek zaczynają grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to nie masz mat podpiętych pod ori włączniki w klimatroniku a pod podgrzewanie tylnej szyby, więc termistory i tak by nie działały bo to "czujnik" dla tych ori pokręteł.

Jeśli masz maty chińczyki z alledrogo o których ja myślę i nie usuwałeś z nich termostatów to nic się nie powinno stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat nie mam podłączonych, bo podłączyłem tylko na krótko żeby sprawdzić czy i jak grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jak w oryginale, tylko nie wiem czy mogę (i jak) podłączyć bez termistorów, a jeżeli tak to czy potencjometry będą spełniać swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost - nie wiem.

Sam szukałem odpowiedzi na to pytanie i jaki termistor dobrać też nie wiem, mam kupione dwa różne, ale jeszcze się nie miałem kiedy przełamać aby wykręcić aku i sprawdzić to na sucho w domu.

Nie wiem jaką rezystancję powinien mieć bo nikomu się nie chciało miernikiem sprawdzić tego dla mnie, nie wiem przez to też czy ma to być wchodzący czy schodzący. Jedynie z tego co napisał mi Hans, bo sam też już nie pamięta, to powinien być jakiś 5-10Ohm schodzący pod wpływem ciepła do zera. Na początku wątku napisał, że to 6,7, ale głowy nie da.

Jak będę się nudzić to może i jutro to zrobię to dopiero wtedy odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektrodzie znalazłem info, że w pasacie w oryginale siedzi 10k przy 20 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności o charakterystyki spadku rezystancji samego termistora to teoretycznie dając większy można by go grzać dłużej do odcięcia napięcia.

Teraz zastanawiam się czy dobrze zrobiłem wylutowując termostat jaki był w kupionej macie. Byłyby wtedy dwie możliwości kontroli maty, jedna regulacją przy użyciu termistora a druga przez termostat, który przy osiągnięciu danej temperatury odcina napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy chcę na razie tylko się dowiedzieć jak by to wyglądało przy takim zestawie Mata grzewcza pod tapicerke Łódź Śródmieście ? Tablica.pl ja bym z tego zrobił na 2 fotele na same siedziska i jak by wyglądało podłączenie tego w po lifcie mam klimatronik bez granych foteli i nie zmieniał bym tego tylko przełączniki gdzieś zamontował i czy w ogóle warto coś takiego kłaść w fotele materiałowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy nie da się ściągnąć poszycia z fotela ?

---------- Post dopisany at 13:23 ---------- Poprzedni post napisany at 13:19 ----------

bo ja u siebie mam fotele takie jak na zdjęciu

108189307_4_644x461_fotele_boczki_podlokietnik_d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za pomoc myślałem że sobie zrobię takie cudo ale jak do tych foteli jest ciężko to lepiej nie brać się za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...