Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokra podloga pod dywanikiem kierowcy


hghormone

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie - znajomy miał podobnie i znalazł info na forum.

Edytowane przez peelos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zidentyfikowaniu przyczyny wzialem odkurzacz budowlany i wyciagnalem cala wode z wykladziny pozniej odpalilem auto i troche pochodzilo z nawiewem na nogi i wsio wyschlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też ten problem. Pisałem już w innym temacie ale odzewu brak.Dzisiaj jak trochę polatałem bokami po śniegu to zauważyłem że mam mokro. Poszperałem trochę w googlach i tam posiadacze a4 polecają sprawdzać otwory odpływowe w podszybiu oraz uszczelkę pod komputerem a dokładnie miejsce gdzie wychodzi okablowanie.Trzeba to wysuszyć. Ja też mam przetartą tam wykładzinę i myślałem o tym by kupić igłę chirurgiczną, dobrać kolor dobrych nici i cerować bo wymiany wykładziny nie biorę nawet pod uwagę. Żeby wymienić wykładzinę trzeba wyjąć cały środek z auta łącznie z bocznymi plastikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystepuje jakby plama wilgoci, ale nie zajmuje ona calej powierzchni pod wycieraczką, tylko obszar 1/3 czesci wycieraczki.

Myslalem ze moze wycieraczka przecieka, ale jak moze guma przeciekać, pozatym to wystepuje tylko pod wycieraczka kierowcy, pod reszta wycieraczek sucho.

Czy odplywy w B6 sa umieszczone podobnie jak w B5 , czy zadziala ten opis : http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ahu-czyszczenie-odplywow-wod-podszybia-fotostory-20840/ ?

---------- Post dopisany 28-01-2013 at 16:45 ---------- Poprzedni post napisany 27-01-2013 at 23:04 ----------

Dzisiaj udalo mi sie to osuszyc, zobaczymy czy to sie powtorzy.odplywow nie udraznialem bo wiezialem ze okolicach akumupatora jest wszystko ok wiec go nie wyciagalem.I teraz sie zastanawiam czy majac gumowe wycieraczki hylem w stanie naniesc wody na butach az tak ze dostala sie pod wycieraczki, tym bardziej ze zawsze obtrzepuje buty ze sniegu zanim wsiade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat, bo mam ciągły problem z wodą pod nogami kierowcy w swoim b5.

robiłem już prawie wszystko, tj, sprawdzałem poprawność zamontowania i wymieniłem filtr kabinowy, przetykałem odpływy w podszybiu pod aku, ale były drożne, kupiłem w ASO i wymieniłem uszczelkę od ECU, rozebrałem cały dół deski rozdzielczej i w myjąłem całą wykładzinę i d*pa, dalej nie wiem skąd to się leje, po deszcze, śniegu, po jęździe po mokrym asfalcie itp.

sprawdzałem na podnośniku czy mam wszystkie korki w podwoziu, nie miałem z przodu dwóch takich podłużnych i dwóch o takich o szerokiej średnicy plastikowych. kupiłem znowu w ASO, założyłem i d*pa, nie ma poprawy. nie mam plastikowej osłony pod silnikiem bo mi kiedyś zając samobójca zerwał, ale nie wiem czy to o to chodzi.

dziś pojeździłem trochę z gazetami na podłodze i zobaczyłem że woda wypływa mi z takiego poprzecznego profilu pod siedzeniem kierowcy. przez ten profil przechodzi plastikowy element nawiewu na nogi pasażerów z tyłu (jutro dorzucę foto)

jeśli ktoś ma pojęcie o co może chodzić, to proszę o pomoc, bo nie chcę doczekać chwili kiedy mi auto pordzewieje:/

---------- Post dopisany at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany at 22:36 ----------

aha, przypomniało mi się, w wakacje miałem wymienianą przednią szybę w nordglassie, ale wilgoć zbierała mi się już przed wymianą szyby, dlatego nieszczelności zwiazane z szybą też eliminuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ten problem i znalazłem rozwiązanie na forum. Po wyjęciu akumulatora musicie udrożnić rynienkę i będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tego Ci pomoże.... http://a4-klub.pl/wnetrze-99/woda-257572/

Ja też cały czas szukam rozwiązania podobnego problemu... :/

Odnośnie suszenia to ja suszyłem wszystko, demontując fotek kierowcy i unosząc dywanik.

Sam dywanik schnie szybko ale cała ta pierniczona gąbka pod nim to tragedia...

Polecam wysuszyć dokładnie, bo idą tam wiązki przewodów, a dwa będzie wszystko gniło

i mamy murowany nieprzyjemny zapach w aucie no i rdza wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem Panowie, ale jest zima, śnieg na butach i też mam mokro pod dywanikiem, mimo tego, że jest gumowy. Fakt, że w lecie ten fakt nie występuję każe mi zwalać winę na zimę. Być może u Was jest inna przyczyna, ale niestety nie pomogę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdźcie czy macie te gumowe odpływy pod aku i serwem bez nich jest lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem Panowie, ale jest zima, śnieg na butach i też mam mokro pod dywanikiem, mimo tego, że jest gumowy. Fakt, że w lecie ten fakt nie występuję każe mi zwalać winę na zimę. Być może u Was jest inna przyczyna, ale niestety nie pomogę :(

bo w zimie jest snieg na butach i topi sie po podstopnicy splywajac pod dywanik i w zimie jest mokro :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w B5 miałem podobną sytuację, aczkolwiek przyczyna okazała się o wiele prostsza, wężyk od sprysku tylnej wycieraczki był rozłączony. Przy każdym naciśnięciu sprysku woda się wylewała, a miejsce nieszczególne bo z lewej strony na dole jest cały panel z okablowaniem, wtyczkami itd. Dosłownie kilka dni temu, w rodziców aucie wyskoczył identyczny problem. Odkręcamy lewą osłonę plastikową 2x krzyżak, plastik na którym odpoczywa lewa noga klucz 10, wyciagamy aluminiową płytkę, odginamy delikatnie przewody i tam mamy wężyk w karbowanej osłonie. Jest dosłownie na centymetry spasowany więc lubi się wypiąć :wink: Pozdrawiam.

oczywiście sytuacje miały miejsce w avancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 walczyłem z wodą pod dywanikiem kierowcy bardzo długo, czyszczone były wszystkie kanały, wymieniana uszczelka od linki podnoszenia maski w miejscu gdzie wchodzi pod maską w karoserię, uszczelka pod komputerem. Woda skraplała się w okolicy pedałów po ścianie z takiej dziwnej maty. Okazało się, że źle została wymieniona oryginalna uszczelka pod komputerem i po ponownej wymianie problem z wodą ustał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w b6 tez mokro u kierowcy a nawet splynelo do tylu kanalikami. cieknie mi gdzies nad pedalami pod taka szara pianka. wyciaglem dywanik z pianka i zobacze czy nadal i gdzie cieknie, a przetkalem kanaliki odplywu wody z szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak miałem bmw z szyberdachem to spadł mi wężyk odprowadzający wodę i lało się po słupku właśnie pod dywaniki.. trochę było rozkręcania i suszenia ale po założeniu wszystko było ok.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz garaż to wyjmij fotele przednie , odkręć środkowy tunel boczne listwy progów i wyjmij całą podłogę ( banalnie proste )

I pierwsze co to ja WYSUSZ DOBRZE ! ja u siebie tak robiłem i nie tak jak inni piszą że nawiew na nogi i wystarczy bo wyschnie :) ja swoją podłogę suszyłem 2 dni przy temp na dworze 20+ . A co do wody to u mnie była przyczyną GUMA zaślepiająca ta co się znajduję od strony kierowcy pod taka mata wygłuszającą . Zerwałem całą mate i wszystko było by wporządku ale guma była pęknięta ze starości nie dużo ale była i wystarczył deszcz i w środku mokro . Wymieniłem gumę i po problemie :) oczywiście wymieniłem wszystkie na nowe które były w pobliżu usterki :) A na koniec możesz jeszcze jak masz sprężarke i pistolet do konserwacji kupić tzw : Baranka ( struktura jak na progach ) i popryskać od spodu Auta po wszystich gumach aby nie rozbierać znowu :) jakby była walnieta inna :D np z tylu .

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem tą samą sytuacje w mojej a5 coupe. Po wizycie na myjni dywan byl mokry po stronie kierowcy z tyłu a po stronie pasażera z przodu i z tyłu. Sprawdzilem podszybie i wszystko bylo drożne. Woda lała sie do środka ale nie wiadomo skąd. Moja a5 miala szyberdach ale sufit byl suchy wiec nie bralem tego pod uwagę. Pewnego dnia zabralem sie do roboty i wywalilem z auta caly srodek oprocz konsoli. Fotele przednie, tylna kanape i tunel srodkowy. Zagladam pod dywan a tam 5cm wody po nogami z tyłu. Wywalilem dywan żeby go wysuszyć, wode ze srodka usunąłem i zacząłem lać wode z węża po samochodzie. Okazalo sie że leci po przednim słupku. Opuscilem podsufitke na dół i znowu zaczalem lać wode. Okazalo sie ze węże odprowadzajace wode z szyberdachu byly nieszczelne w miejscu łączenia się z szyberdachem i tam mocno kapalo i po wężu splywalo na dół. 3z4 węży byly nieszczelne.  Uszczelnilem miejsce łączenia sie węży i szyberdachu i problem zniknął. Mimo ze podsufitka byla sucha, problem tkwił wlasnie tam. 

Mam nadzieje, ze komuś sie przyda bo sam szukalem info na tym forum. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...