Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z odpalaniem po nocy 1.9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

mam problem z odpalaniem na zimnym silniku. Co prawda pali za pierwszym tylko ciężko, trzęsie silnikiem przez 10s po zapaleniu tak jakby jeden gar od razu nie łapał przy czym puszcza dymek.

Byłem z nim już u dwóch mechaników, pierwszy sprawdził wszystko (ok) i założył zaworek zwrotny na paliwie (50zł diagnoza+ 35zaworek+75wymiana!) , powiedział że teraz musi być dobrze. Oczywiście nic się nie zmieniło. Pojechałem do drugiego, tez powiedział że jest wszystko ok (50zł diagnoza) i może to być winna którejś uszczelki na wtrysku i gubi ciśnienie paliwa jak postoi. Powiedział też że nie zagraża to w niczym silnikowi i jak mi to nie przeszkadza to mogę tak jeździć. Dodam też że już w lato tak się działo.

Wcześniej wymieniłem:

- akumulator

- świece

- wszystkie filtry

Moje pytanie, czy faktycznie nie szkodzi to silnikowi jak się tak dusi. Czy diagnoza jest poprawna i czy przymierzać się do zmiany uszczelek na wtryskach? Czy jest jeszcze coś co myłbym sprawdzić przed tą kosztowną operacją?:)

Opublikowano

swiece wymieniles a napiecie do nich dochodzi ?

Opublikowano

a jak z obrotami przez te 10s są takie jakie powinny być cały czas czy troche podskoczą na te 10s po czym się normują?

Opublikowano

paliwo zimowe masz w zbiorniku? nie tankowałeś na jakiejś "leśnej" stacji?

Opublikowano

siemka mam tak samo u swojej ale tylko jak jest pora zimowa, rano tez mi ciezko pali i trzesie buda... taka dziwna sprawa stala sie po czyszczeniu kolektora oraz EGR... zlozylem (niedalem nowej uszczelki kolektora) oczywiscie wymienilem świece...

Moze sie myle? moze sobie wkrecam? a przyczyna stoi w czym innym

Opublikowano

Sprawdz kont synchro, zobacz korekty na cylindrach oraz BIP-y na pompkach.

Opublikowano

mi też się wydaje że to może być przyczyna złego paliwa a mam silnik taki sam jak damylek czyli BKE tyle że w b6, ja narazie próbowałem wymiany filtra paliwa, srodka do czyszczenia wtryskow i narazie nie pomogło a jak opisałem objawy to koledzy z forum mi napisali że w porze zimowej jak przez pare sekund tak się dzieje to normalne więc już sam nie wiem czy coś z tym robić jak kolega czy zostawić tyle że u mnie tylko na chwile obroty podskakują a nie wiem czy jakoś mocno budo trzęsie jak u kolegi

Opublikowano
Witam.

mam problem z odpalaniem na zimnym silniku. Co prawda pali za pierwszym tylko ciężko, trzęsie silnikiem przez 10s po zapaleniu tak jakby jeden gar od razu nie łapał przy czym puszcza dymek.

Byłem z nim już u dwóch mechaników, pierwszy sprawdził wszystko (ok) i założył zaworek zwrotny na paliwie (50zł diagnoza+ 35zaworek+75wymiana!) , powiedział że teraz musi być dobrze. Oczywiście nic się nie zmieniło. Pojechałem do drugiego, tez powiedział że jest wszystko ok (50zł diagnoza) i może to być winna którejś uszczelki na wtrysku i gubi ciśnienie paliwa jak postoi. Powiedział też że nie zagraża to w niczym silnikowi i jak mi to nie przeszkadza to mogę tak jeździć. Dodam też że już w lato tak się działo.

Wcześniej wymieniłem:

- akumulator

- świece

- wszystkie filtry

Moje pytanie, czy faktycznie nie szkodzi to silnikowi jak się tak dusi. Czy diagnoza jest poprawna i czy przymierzać się do zmiany uszczelek na wtryskach? Czy jest jeszcze coś co myłbym sprawdzić przed tą kosztowną operacją?:)

Jak masz sprawne grzanie to powinien odpalic na dyg silnik pracuje i przez okolo minute nic nie dymi bo swiece dogrzewaja, jak przestaja grzac to zaczyna lekko dymic ale to para z roznicy temperatur wszystko na wolnych obrotach i w temperaturach takich jak sa teraz. Dodatkowe zaworki to niech sobie zakladaja ale do Citroena bo tam wystepuje w standardzie a tu po co ?

Opublikowano

świece, pompki,uszczelniacze pompek,gniazda w głowicy, kompresja, wałek rozrządu. W tym temacie bym się poruszał. Lepiej gdyby były to tylko świece...

Opublikowano
  • Autor

Napięcie podobno jest, sprawdzane u mechanika. Jak pisałem problem jest już od ponad pół roku kiedy kupiłem autko. Zacząłem od sprawdzania świec i jedna była walnięta to wymieniłem wszystkie. Dalej było to samo więc po jakimś czasie wymieniłem aku boscha. Na zimę ciężkie odpalanie się bardziej nasiliło i zaczyna mnie to denerwować. Paliwo nie robi różnicy bo tankowałem nawet za granicą, a stacje noname omijam szeroko...

... a i nie zauważyłem skoków obrotów. Tylko tyle że się dusi na jednym z tłoków.

---------- Post dopisany at 16:37 ---------- Poprzedni post napisany at 16:20 ----------

Moje logi:

Statyczne:

Log (0 - 001)

Log (1 - 004)

Log (2 - 003)

Log (3 - 018)

Log (4 - 007)

Log (5 - 023)

Log (6 - 013)

Log (7 - 014)

Statyczne Basic Settings

Log (0 - 003)

Log (1 - 011)

Dynamiczne:

Log (0 - 001)

Log (1 - 008)

Log (2 - 004)

Log (3 - 011,011)

Log (4 - 003)

Log (5 - 010)

Dynamiczne przycisk Turbo

Log (0 - 003)

Log (1 - 011)

Opublikowano
  • Autor
Przestaw sobie kąt synchronizacji to może się trochę poprawi ,teraz masz -2 ustaw na 0

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-ajm-ustawianie-kata-synchronizacji-pd-fotostory-60993/

Dzięki kolego za konkretną odpowiedź, jutro zabieram się do ustawiania i oczywiście napiszę czy się coś poprawiło. Pozdrawiam

---------- Post dopisany 31-01-2013 at 19:47 ---------- Poprzedni post napisany 30-01-2013 at 18:55 ----------

Kąt synchronizacji ustawiony dokładnie na 0. Zobaczymy jutro rano jak zapali.

Opublikowano

jak coś ja miałem taki przypadek tylko że VW Bora też 1,9 130km i co się okazało pompo wtryski wyrobiły już większą dziure w powierzchni głowicy tam gdzie siadają że gubił ciśnienie i jak odpalałeś to był taki sam objaw jak u Ciebie, bora aktualnie stoi i czeka na głowice

Opublikowano

a może jak by spróbować te zestawy naprawcze do pompowtrysków kupić może to coś da? a tak z ciekawości jaki jest koszt głowicy i roboty kolego lukwas1992?

Opublikowano
  • Autor
jak coś ja miałem taki przypadek tylko że VW Bora też 1,9 130km i co się okazało pompo wtryski wyrobiły już większą dziure w powierzchni głowicy tam gdzie siadają że gubił ciśnienie i jak odpalałeś to był taki sam objaw jak u Ciebie, bora aktualnie stoi i czeka na głowice

Oł mam nadzieje że nic takiego z tego nie wyniknie. Zresztą kupię te zestawy uszczelek do pompek i przy wymianie zerkniemy na głowicę... Na razie mam nadzieję w tej zmianie kąta synch.

Opublikowano
jak coś ja miałem taki przypadek tylko że VW Bora też 1,9 130km i co się okazało pompo wtryski wyrobiły już większą dziure w powierzchni głowicy tam gdzie siadają że gubił ciśnienie i jak odpalałeś to był taki sam objaw jak u Ciebie, bora aktualnie stoi i czeka na głowice

Oł mam nadzieje że nic takiego z tego nie wyniknie. Zresztą kupię te zestawy uszczelek do pompek i przy wymianie zerkniemy na głowicę... Na razie mam nadzieję w tej zmianie kąta synch.

też mam taką nadzieje bo w takim razie prawdopodobnie i mnie by to czekało

Opublikowano

pompka umiera, tylko jeszcze nie wiem, na którym garze - zakładam, że tandem pompa jest ok, bo rzadko się psuje - to będzie wina wtryskiwacza. Jeżeli odjeżdża z korekcją od pozostałych, to czeka Cię wymiana.

Opublikowano
  • Autor
pompka umiera, tylko jeszcze nie wiem, na którym garze - zakładam, że tandem pompa jest ok, bo rzadko się psuje - to będzie wina wtryskiwacza. Jeżeli odjeżdża z korekcją od pozostałych, to czeka Cię wymiana.

Co to znaczy "odjeżdża z korekcją"?

Sprawdzałem wczoraj, sprawdziłem dzisiaj, auto lepiej odpala ale to zasługa pogody. Dalej się dławi...:/

---------- Post dopisany 06-02-2013 at 10:20 ---------- Poprzedni post napisany 02-02-2013 at 16:27 ----------

Koledzy albo mi się wydaje albo autko lepiej ciągnie po synchronizacji? Jest to możliwe?

Opublikowano

planowanie głowicy kontrola szczelności i robota jednego gwintu kosztowała 550zł robota i uszczelki gdzieś 500 bo to znajomy mój, no ale teraz czekamy na dawce głowicy bo na tej nie ma szans jeździc niestety

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj sprawdzałem przy -8 i powiem że lepiej odpala, leciutko się tylko przydusił.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.