Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Maglownica - tłumik drgań


bbabik87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie:

Czy maglownica z tłumikiem drgań z Audi A4 B5 2.5 TDI będzie pasowała do Audi A4 B5 1.9 TDI AFN gdzie fabrycznie zamontowano maglownicę bez tłumika drgań?

Czy warto kupić maglownicę z tłumikiem drgań? Czy jest lepsza i mniej awaryjna od maglownicy bez tłumika?

Jakie są tego konsekwencje? - np czy drążki kierownicze są droższe? Czy podejdą te same końcówki drążków kierowniczych?

Pozdrawiam.

---------- Post dopisany at 12:01 ---------- Poprzedni post napisany at 11:34 ----------

Podaję nr części: 8D1 422 071 F - czy podejdzie do mojej A4 B5 AFN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podpinam się pod pytanie, ale z tym, że ja mam A4 1.9 TDi AFN 1999r i czy podejdzie do mnie maglownica z A4 2.5 TDi też już po pełnym lifcie o numerach : 8D1 422 072 P i jeszcze taki numer ZF0 7852 974 529

z góry wielkie dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kumpla w pasku AFN zmieniałem i pasuje bez problemu od 2,5 z audi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maglownice z audi a4 b5 od 1994-2001 i passatów b5 od 1996-2005 są takie same, znaczy pasują zamiennie czy jak to nazwać, nie ma znaczenia czy KOYO czy ZF czy z tłumikiem drgań czy bez. Ten tłumik to tylko taki dodatek i posiadanie go nie wiąże się z jakimś problemem czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem że ZF są lepsze a tlumnik drgań,ogólnie magiel od 2,5 jest lepszy bo tak w d*pę nie dostaje przy dużych kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem maglownicę na używkę miałem KOYO bez tłumika drgań założyłem ZF z tłumikiem. Niestety luzy też są. Dużo mniejsze jak w mojej starej ale podczas jazdy po dołkach odczuwam stukanie w okolicy nóg... Zawieszenie mam lux autkiem się jedzie fajnie, tylko jeszcze ten magiel mnie nerwowo wykańcza. Nie wiem czy nie lepiej było kupić jakiejś nowej maglownicy. Tylko czy oryginały w przystępnej cenie są dostępne na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są firmy które zajmują się renowacją maglownic,cena nowej na pewno powala na kolana,kolego ja bym szukał dobrej używki z pewnych rąk,jak będziesz szukał to ściągnij gumki te harmonijkowe i zobacz czy tam sucho jest bo jeśli zaczyna się pocić to odpuść sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie A kto mi powie po co jest druga sruba N maglownicy od 2.5 Tdi ? Jeden jest od kasowania luzu a druga ?  przez pomyłkę dokrecilem ta druga bo myslalem ze jest od luzu ale od luzu jest ta na dole . Ktos wie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...