Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sportowy filtr powietrza KN


Cocco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

za niedługo będę zmieniał olej w aucie i przy okazji chcę zmienić filtr powietrza. Zastanawiam się nad kupnem sportowego filtra powietrza KN

K&N FILTR POWIETRZA AUDI A4 S4 RS4 SEAT EXEO (2926017722) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Powiedzcie czy warto w ogóle do diesla 2.0 TDI montować taki filtr? Jest jakaś różnica? Silnik to 2.0 TDI BLB bez rzadnych modyfikacji.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten "sportowy" filtr poprawia jedynie samopoczucie właściciela i napawa dumą z dobrze zainwestowanych 200 zł :grin:

A serio to nie odczujesz żadnej różnicy a dodatkowo gdzieś czytałem że olejek którym musi być nasączony skutecznie rozprawia się z przepływomierzem.

Zakładaj "zwykłego" KNECHT-a lub MANN-a i nie kombinuj:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki filtr,co dopiero sprzedawałem go w dziale Sprzedam,na hamowni zero różnicy,silnik delikatnie głośniej pracuje.Jeśli chodzi o przepływomierz to jakieś mity są, u mnie suchutki,czysty,stosowałem oryginalny zestaw do czyszczenia K&N,ważne jest żeby zasączyć nie za dużo olejkiem,musi się on dobrze wpić w bawełnę,lekko natłuścić i to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki filtr,co dopiero sprzedawałem go w dziale Sprzedam,na hamowni zero różnicy,silnik delikatnie głośniej pracuje.Jeśli chodzi o przepływomierz to jakieś mity są, u mnie suchutki,czysty,stosowałem oryginalny zestaw do czyszczenia K&N,ważne jest żeby zasączyć nie za dużo olejkiem,musi się on dobrze wpić w bawełnę,lekko natłuścić i to wystarcza.

Spidan, czemu go sprzedałeś? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam autora, że podczepiam się do tematu.

U mnie w ALH muszę wymienić powoli filtr powietrza.

Jaką markę polecacie ? Mann, Knecht ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam autora, że podczepiam się do tematu.

U mnie w ALH muszę wymienić powoli filtr powietrza.

Jaką markę polecacie ? Mann, Knecht ?

Filtr powietrza powinno się wymieniać przy każdej wymianie oleju :naughty:

Ja osobiście używam i polecam tylko KNEHT choć MANN tez nie wygląda źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knecht jest chyba ciut droższy od Mann'a

Ja raz na rok wymieniam filtry, rocznie robię ok 25tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam i polecam tylko KNEHT choć MANN tez nie wygląda źle

Bo polskie łapska to tylko do gnoju max do zbierania papryki się nadają, założysz Filtrona to ci odrazu silnik(funkiel nowka-300kkm) szlag trafi ...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam i polecam tylko KNEHT choć MANN tez nie wygląda źle

Bo polskie łapska to tylko do gnoju max do zbierania papryki się nadają, założysz Filtrona to ci odrazu silnik(funkiel nowka-300kkm) szlag trafi ...:facepalm:

Kolego nie wiem co tu miał wnieść Twój post :kwasny:

Ja polecam KNEHT-a i jest to moje osobiste zdanie, możesz sobie zakładać Filtrona czy co tam sobie życzysz.

A tak na marginesie jak weźmiesz do rąk Filtrona i Knehta to może dostrzeżesz "subtelną" różnicę:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego ze są dwa podwieszone olejowo-filrowe wątki po dwieście stron, moim postem chciałem wnieść dokładnie tyle co napisałem. Naturalnie wierzyć może każdy w to co chce, i nic mi do tego.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spidan, czemu go sprzedałeś? :wink:

Bo zamierzam sprzedać auto a nikt za dodatki nie zapłaci,więc powracam do oryginału.

Bo polskie łapska to tylko do gnoju max do zbierania papryki się nadają, założysz Filtrona to ci odrazu silnik(funkiel nowka-300kkm) szlag trafi ...:facepalm:

Żebyś się nie zaskoczył,ale są partie ori filtrów w ASO właśnie Filtrona,Niemcy też je zakładają,to nie jest taka zła marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

za niedługo będę zmieniał olej w aucie i przy okazji chcę zmienić filtr powietrza. Zastanawiam się nad kupnem sportowego filtra powietrza KN

K&N FILTR POWIETRZA AUDI A4 S4 RS4 SEAT EXEO (2926017722) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Powiedzcie czy warto w ogóle do diesla 2.0 TDI montować taki filtr? Jest jakaś różnica? Silnik to 2.0 TDI BLB bez rzadnych modyfikacji.

Pozdro

Zastanów się nad sensem tego filtra w Twoim aucie :decayed:

Sportowe wkłady mają za zadanie zmniejszenie oporów przepływu powietrza ( lepsze napełnianie cylindrów ), ich sensowne zastosowanie to silniki wolnossące.

W uturbionych motorówkach za ilość powietrza podawanego do cylindrów odpowiada turbosprężarka, sterowana przez ECU w zależności od zapotrzebowania na moc.

Jest ona w stanie wykonać swoje zadanie ze sporym zapasem, wyjątkiem może być tylko sytuacja, kiedy wkład filtra powietrza jest bardzo zanieczyszczony ( brak możliwości pobrania odpowiedniej ilości świeżego powietrza ):whistling: .

Poza tym coś za coś, mniejsze opory przepływu = gorsza jakość przefiltrowanego powietrza, co w dłuższej perspektywie odbije się na trwałości silnika :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...