Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki LED w domu, ktos ma?


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie do zakupu kompletu ledowych żarówek na duży gwint E27, czyli standard. Miałem mega żarówke energooszczędną o temperaturze 6700k, odpowiednik standardowej 270W, no ale skończyła swój żywot z racji problemów ze spadkiem napiecia... obecnie mam zwykłe enegrooszczedne dziadostwo, które ma dostateczną ilosć światła

Porównanie

zar_zps79a3af86.jpg

Używa ktoś moze żarówek LED SMD tego typu?

ŻARÓWKA LED 13W E27 LAMPKA DEKORACYJNA 224127 (2940947975) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ewntualnie innych i mógł by polecić, zalezy mi na zimnej bieli, ale ciepła też wchodzi w gre, bo musze cos kupić do kuchni również

Fajnie by było jak by ktos wstawił jakieś fotki jak to świeci:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c**jowo to wyglada. ten energooszczedny chlam to tylko sie nadaje na lampe nocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c**jowo to wyglada. ten energooszczedny chlam to tylko sie nadaje na lampe nocna.

piszesz o tych z linku czy ogólnie o energooszczednych halogenowych?

na tą loche ze zdjecia nie narzekałem była mega wydajna jeśli chodzi o ilość swiatła, ale chciałbym teraz cos mniejszego, lżejszego a podobnej ilosci światła i tak przegladam te ledowe żarówki

a jest tego na rynku na maxa

PHILIPS LED MASTER LEDbulb D 17W - 75W E27 2700K (2995587084) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

OSRAM LED PARATHOM CLASSIC A60 12W E27 Warszawa (2992008407) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi szkoda niszczyć sobie wzrok tymi ledami, ja na przykład nie mogę długo wysiedzieć w pomieszczeniu z tego typu oświetleniem bo głowa i oczy bolą :kwasny: ale może tylko ja tak mam:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja mam odwrotnie obecne oswietlenie w domu mnie męczy na maxa, najlepsze było by światło w przedziale 3500-4000K, ale nie moge nic takiego znaleźć, a musze tą zarówke wypierdzieli bo strasznie na nerwy mi działa:facepalm:

takze czekam dalej, moze ktos ma i moze coś powiedziec o tego typu żarówkach:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 3 świetlówek ściemnialnych na pilota GOVENA (2980846655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ja używam takiego czegoś od 2 lat i świeci bardzo dobrze. Co do ledów mam w kuchni małe dwa światełka ledowe i wydaje mi się że migają..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co pokazłaes to odpadaja, szukam czegos mocniejszego:wink: noi raczej w zimnej barwie, kolega mi napisał własnie że ma takie ledowe żarówki SMD w ciepłej barwie, daja dosć intensywne światło i ogólnie poleca, mrygania nie zauważył:whistling:

Podbijam moze ktoś używa takich LED SMD w mieszkaniu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w łazience i na schodach wejściowych ledy od roku mniej więcej i nikt z domowników nie narzeka. Tylko nie zwykłe żarówki a te halogenki chyba (nie znam sie na tym :P ) jak wrócę do domu to moge pstryknąć zdjecie jak to wygląda i jak świeci.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halogenki to wiem jak świecą bardziej by mi zalezało na typowych żarówkach w salonie/kuchni, ale nie tego typu

skoff-oprawka-led-3-5w-oml-1f-mosiadz-starzony.jpg

światło LED jako główne śwaitło w pomieszczeniu, łazienka odpada bo tam reflexy swoje robia na płytkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie urządzam mieszkanie i całe oświetlenie oparłem na LED'ach. Konkretnie na tych żarówkach Żarówka Gu10 27 Led 5050 Smd Ciepła Ip44 480Lm 4,5W - LEDOVO

Świecą mocno i mają przyjemną barwe. Zastosowałem je w salonei kuchni hallu i łazience, ogólnie ponad 30 szt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

480 lm to jak zarowka zwykla jakos z 40 pare wat...nie za ciemno masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś wkleic jakaś fotke wnętrza jak jest oswietlone:eusathink:

Zadowolony jesteś z tych LEDów?

U mnie bedzie tylko jedna żarówka, wiec musze celować w cos mocniejszego, to samo w kuchni, małe mieszkanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że światła jest wystarczająco. Z tego co pamiętam jest przelicznik ile LM powinno być na m2, teraz już nie pamiętam. Na pewno w kuchni dałem więcej żarówek, aby nie zaglądać do talerza, w salonie dod. we wnęce jest taśma led na pilota.

2010-01-01 01.04.58....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

2010-01-01 01.06.31....jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś wkleic jakaś fotke wnętrza jak jest oswietlone:eusathink:

Zadowolony jesteś z tych LEDów?

U mnie bedzie tylko jedna żarówka, wiec musze celować w cos mocniejszego, to samo w kuchni, małe mieszkanie...

Jak chcesz jedna zarowke, to musisz miec minimum, ale to totalnie minimum 800 lumenow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ja mam od tego sprzedawcy tylko że o barwie ciepłej bo zimnej nie lubię ale i takie też ma - jestem mega zadowolony :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki:wink: w maire wydaje sie jasno tylko masz dużo źródeł swiatła

Patrze opinie na necie to też są podzielone, jedni zachwalaja drudzy nie, najlepiej by było zobaczyc na zywo jak to świeci, ale w mojej mieścinie nie wiedzą co to zarówka LED:facepalm:

---------- Post dopisany at 14:12 ---------- Poprzedni post napisany at 14:12 ----------

Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ja mam od tego sprzedawcy tylko że o barwie ciepłej bo zimnej nie lubię ale i takie też ma - jestem mega zadowolony :banan:

a które masz dokładniej:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat nie mam na standardowy gwint bo mam różne w domu oprawki ale np te m.in.

Żarówka G9 24 LED 5050 SMD 420lm Ciepła GW 24 msc (2799498359) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ale jak pisałem to jest ciepła barwa - świeci dokładnie takim światłem jak zwykła żarówka - w pokoju żeby było jasno mam takie 4-y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj w zwyklych sklepach, bo maja drozej i maly wybor, najlepiej na allegro takie cos kupowac, a jeszcze lepiej bys zrobil jakbys sam sobie zrobil taka zarowke kupujac czesci i samemu to lutujac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie coś doradzić odnośnie oświetlenia ? Buduje nowy dom i jestem na etapie montażu okien a później właśnie instalacji elektryki.

Czy coś trzeba przewidzieć już wcześniej ? Podoba mi się to LED. Taśmy LED na schody itp.

Jak to wykonać ? Widze że masz pod ścianą podwieszony sufit i tam puściłes te LEDY.

Jak można je wcisnąć na poddaszu ? Bardzo się grzeją ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys sam robil leda to bys musila jeszcze radiator wcisnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...