Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Umowa kupna samochodu i umowa darowizny - prosze o pomoc


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. koledzy mam pytanie bo kupiłem z bratem ostatnio auto. Nie przerejestrowałem go jeszcze bo brat chce mi dać jego część na poczet długu jaki miał u mnie. Jak to teraz załatwić bo umowa kupna jest na nas dwóch. Teraz pasowało by spisać umowę darowizny tylko jak do tego podejdzie urząd skarbowy i czy nie będzie problemów przy rejestracji auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli umowa jest na dwóch to dla urzędu nie musisz już pisać darowizny, samochód będzie miał dwóch właścicieli i tyle. Tak się robi jeśli właśnie żeby później nie pisać aktu darowizny. No chyba że ten dług który miał Twój brat jest jakoś spisany formalnie i tak samo formalnie chcecie to załatwić- w tym wypadku to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro go jeszcze nie rejestrowaliście to zmieńcie umowę i po temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ją zmienić bo auto kupione w świecie wracając z roboty. Nie chce mi się gnać 300km do kolesia bo auto warte 900zł :D (Stare polo GT kupione na dojazdy do pracy). Brat się rozmyślił i mówi że odda mi swoją cześć za dług więc chcę iść na to bo mi się to auto bardziej przyda. Ponoć jeśli kwota na umowie nie przekracza 1000zł to nie trzeba iść do US ale czy to prawda to nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, w urzędzie nic Ci nie zrobią, idź i zapytaj, powiedz jak jest i jak chcesz żeby było, podpowiedzą i będziesz wiedział co robić. Kurde no u mnie w US przynajmniej tak jest, to jest ich praca nie musisz się na wszystkim znać, ale skoro chcesz to auto tylko na siebie a umowa jest na was dwóch to raczej musisz zrobić ten akt darowizny i lepiej przed rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak ją zmienić bo auto kupione w świecie wracając z roboty. Nie chce mi się gnać 300km do kolesia bo auto warte 900zł :D (Stare polo GT kupione na dojazdy do pracy). Brat się rozmyślił i mówi że odda mi swoją cześć za dług więc chcę iść na to bo mi się to auto bardziej przyda. Ponoć jeśli kwota na umowie nie przekracza 1000zł to nie trzeba iść do US ale czy to prawda to nie mam pojęcia.

po prostu sporządzić musisz dodatkową umowę darowizny przenoszącą na tw rzecz udział w/w samochodzie. jesli sam tego nie potrafisz zrobic, idź do prawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli darowizna nie przekracza kwoty 9000 zł a spokrewniony jestes z darczyńcą w lini prostej to skladasz papiery do urzedu skarbowego a on wydaje zaświadczenie ( koszt 17 zł) o zwolnienu z koniecznosci oplacenia podatku od spadku i darowizn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...