Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walnięty termostat jak rozpoznać?


adik1983

Rekomendowane odpowiedzi

a jesli po podlaczeniu pod kompa pokazuje ze czujnik temp. jest uszkodzony a juz raz wymienialem czujnik z ori na febi i dalej ten sam problem?? nowy czujnik uszkodzony?? tem. mam 60 - 70 stopni cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie kupieś nowego w ASO ? Każdy pisze że są problemy z zamiennikami. Ktoś nawet wcześniej wspominał że jak oddał to sprzedawca położył z powrotem na półkę i czujnik czekał sobie na następnego nabywcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem orginalny czujnik temperatury no i bład znikna przy okazji musiałem wymienic równiez wtyczke co wchodzi do czujnika bo mi sie ułamał zatrzask (koszt ori wytyczki 20 zł) temperatury dalej nie trzyma czyli bende wymienial jeszcze termostat, (juz zakupiony ori). Wiem gdzie sie znajduje termostat jak go wymienic tylko skad najlepiej "wypuscic" płyn chłodniczy?? jest jakis "zawor"? jak tak to gdzie sie znajduje? :) silnik awx z 2003 1.9tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czyli jeśli mam ok 75 stopni stale to do wymiany termostat? Czasem(gdy zwrócę szczególną uwagę) i jak mu depnę, to podniesie się do ok 85 i po ok 2km spokojnej jazdy znów powraca na 75. Nie zauważyłem różnicy zimą a teraz wczesną wiosną. Raczej ciągle 75-80 stopni. 100% termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mam to samo, jak mu przycisne to dochodzi prawie do 90 i pozniej jak juz trochu spokojniej to spada do 70, umnie sprawdzałem na vag to mialem czujnik walniety ale po wymianie czujnika bład znikna a temp. dalej tak samo :) i na vag pokazuje max 76 stopni.. Według mnie to masz na 99% termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie takie znowu drogie rzeczy, więc nie zaboli jeśli to nie to. Dzięki. A do aso pójdę w ostateczności gdy nigdzie już nie będzie:grin:(chciałem licznik ostatnio do b5 koledze do ATJ-Q, bo problem ze wskazaniem paliwa ma, to mi ździercy tysiacc pięćset coś tam zawołali pod warunkiem że stary ori zaplombowany im dam w rozliczeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentem termostatów dla Audi jest BEHR, podobno :)

Taki właśnie kupiłem u jednego z kolegów z forum i jak na razie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dokonalem wymiany termostatu w moim awx:) Stary to jeszcze orginal był:) wysłuzył swoje 10 lat :) nowy rowniez orginal teraz wskazowka stoi dokładnie na 90 i ani drgnie podczas jazdy :) duza Satysfakcja ze sam tego dokonałem i dziala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat można wahlera założyć często w oryginale występuje i jest zrobiony jak trzeba.

Co do kupowania w serwisie to trzeba wiedzieć o co warto tam pytać,ale takie coś jak licznik,kierownica,fotele,rolety zawsze są drogie chociażby dlatego,że mają monopol na to:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat można wahlera założyć często w oryginale występuje i jest zrobiony jak trzeba.

w AVFie wahler nie jest identyczny z ori - jest minimalnie krótszy ale działa bez problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...