Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wyjeciem akumulatora z B6 avant


Czarnybeduin

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj chciałem wyjąć akumulator z B6 avant i mam problem: odkręciłem śrubę imbusową z przodu akumulatora i dalej nie chce on wyjść. Coś go trzyma chyba jeszcze od strony podszybia ale nie mam pojęcia co. Ręki nie idzie tam włożyć, nawet nie ma możliwość zajrzeć. Wie ktoś jak wyjąć ten akumulator? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam powinna być tylko ta śruba imbusowa, chyba że u ciebie jest jakieś dodatkowe mocowanie. Wyjęcie aku nie jest łatwe, ale musisz dać rady:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie pomogła ta instrukcja niestety ;/ Śrubę odkręciłem ale akumulatora nadal nie mogę wyjąć. Coś tak jakby go trzymało od strony szyby. Jak próbuję go podnieść to od przodu samochodu unosi sie pod lekkim kątem ale w drugą stronę właśnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po bokach też są te wsówki bo przedwczoraj wyciągałem ale nie miałem takich problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku trzyma sie na na jednej śrubie, jak ja poluzujesz, delikatnie odciągasz go wyskoczy z zaczepu, i pod skosem wyciągasz , nic go tam więcej nie trzyma, w wyciągnięciu może trochę przeszkadzać podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W która stronę mówisz odciągać żeby wyskoczył z zaczepu? Znajomy mi powiedział, żebym odkręcił i wyjął wzmocnienie które trzyma się na 4 śrubach ampulowych. Odkręciłem je ale nie moge go wyjąć ;/ Dalej sprawa z akumulatorem stoi w miejscu a nowy do założenia już czeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W która stronę mówisz odciągać żeby wyskoczył z zaczepu? Znajomy mi powiedział, żebym odkręcił i wyjął wzmocnienie które trzyma się na 4 śrubach ampulowych. Odkręciłem je ale nie moge go wyjąć ;/ Dalej sprawa z akumulatorem stoi w miejscu a nowy do założenia już czeka...

Oprócz mocowania na śrubę nic go nie trzyma, na podstawie powinien suwać sie luźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie przykleił do podłoża, spóbuj go najpierw przesunąć w lewo tzn w stronę filtra kabinowego

Wysłane z mojego NovoCrystal za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator wyjęty! Okazało się, że te mocowanie które jest z przodu akumulatora na śrubę imbusową składa się z 2 części. Ja je odkręciłem do końca i wyciągnąłem ten plastik a druga częśc została i go trzymała. Należało wykręcić śrubę ale nie do końca i pociągnąć za te plastikowe ucho. Wtedy można było bez problemu wyjąć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...