Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana zwykłego licznika na licznik ze wskaznikiem ładowania i temperatury oleju.


simsonek

Rekomendowane odpowiedzi

Czarna 4-pinowa wtyczka? Możesz zdjęcie wrzucić?

a ty nie masz tego licznika?, pod żółtą wtyczka jest czarna tylko jedna ,widaj ja na zdjeciu w pierwszym poscie w linku z licznikiem z 6 zegarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dodatkowych wskaźników temp oleju i ładowania i nie mam tej wtyczki ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dodatkowych wskaźników temp oleju i ładowania i nie mam tej wtyczki ;/

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary z dodatkowymi wskaźnikami i fisem planuje dopiero założyć i chciałem wiedzieć jak podłączyć ten czujnik do temp oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówimy o kostce czarnej w liczniku ona jest 4 pinowa i jeden pin w niej odpowiada za pokazywanie temperatury oleju i do tej kostki podpinasz wtyczkę małą np z komputera PC (tych od diod np) i łączysz z czujnikiem temperatury oleju i tyle a prościej to kabelek od tego czujnika jes w kostce na podszybiu. A tak na marginesie to temat jest zbędny bo wszystko jest w temacie o montażu fis tylko wystarczy poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł licznik i zamontowałem go. Ku mojemu zdziwieniu podpiąłem kostki zmontowałem i wszystko działa. Nie musiałem ciągnąć żadnych kabelków do wskaźnika ładowania ani montować czujnika temperatury oleju. Po prostu wypiąłem stary bez wskaźników, wpiąłem nowy ze wskaźnikami i wszystko działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym mieć w swoim audi (1.9 TDI 1995r) licznik z dodatkowymi wskaźnikami. Szperając po allegro zobaczyłem:

AUDI A4 LICZNIK ANGLIK CZĘŚĆI TANIO (3018284875) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy wsadzając do takiego licznika "angola" swój obrotomierz i prędkościomierz wszystko będzie działać jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym mieć w swoim audi (1.9 TDI 1995r) licznik z dodatkowymi wskaźnikami. Szperając po allegro zobaczyłem:

AUDI A4 LICZNIK ANGLIK CZĘŚĆI TANIO (3018284875) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy wsadzając do takiego licznika "angola" swój obrotomierz i prędkościomierz wszystko będzie działać jak należy?

może byc problem z przełożeniem obrotomierza i predkosciomierza,w angliku wskazniki temp plynu i poziomu paliwa sa ze sobą połaczone, a ty mozesz miec wskaznik poziomu paliwa poloczony z predkosciomierzem a obrotomierz ze wskaznikiem płynu, nie jest to takie p&p, prosciej jest załozyc obudowe od anglika z dodatkowymi wskaznikami na twój licznik, ale też trzeba ciac plastiki i kleic wskazniki

---------- Post dopisany at 07:33 ---------- Poprzedni post napisany at 07:27 ----------

Przyszedł licznik i zamontowałem go. Ku mojemu zdziwieniu podpiąłem kostki zmontowałem i wszystko działa. Nie musiałem ciągnąć żadnych kabelków do wskaźnika ładowania ani montować czujnika temperatury oleju. Po prostu wypiąłem stary bez wskaźników, wpiąłem nowy ze wskaźnikami i wszystko działa :D

pokazuje ci temp. oleju? czy tylko podswietla ci ten wskaznik?

a miałes z tyłu licznika gniazdo 4 pinowej wtyczki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]

Przyszedł licznik i zamontowałem go. Ku mojemu zdziwieniu podpiąłem kostki zmontowałem i wszystko działa. Nie musiałem ciągnąć żadnych kabelków do wskaźnika ładowania ani montować czujnika temperatury oleju. Po prostu wypiąłem stary bez wskaźników, wpiąłem nowy ze wskaźnikami i wszystko działa :D

pokazuje ci temp. oleju? czy tylko podswietla ci ten wskaznik?

a miałes z tyłu licznika gniazdo 4 pinowej wtyczki ?

Miałem kostkę 4 pinową i była do żółtej kostki przyczepiona na opaskę. Rozciąłem opaske, wpiąłem i działą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego taki staż na forum a takie głupie pytanie :facepalm: WEJDZIE.

Pozwólcie ze spytam czy wymieniając zegary musze znac PIN nowych zegarówq czy PIN przypisany jest do kompa w aucie ??

W twoim roczniku immo jest w liczniku dlatego musisz znać pin nowego licznika jeżeli chcesz go założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znać PIN, zresztą wszystko było już w tym temacie:

http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-efekt-wymiany-licznika-fis-6227/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...