Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE


miron78

Rekomendowane odpowiedzi

trudno powiedziweć - wiem że jest jakiś prosty i szybki sposób sprawdzenia co z uszczelką pod głowicą ale już nie pamietam jaki - zbyt dawno się to stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • miron78

    11982

  • Pucek

    11719

  • Guregoru

    10138

  • diman

    7415

Top użytkownicy w tym temacie

Witam :hi: Ciezko jest sie przestawic po kilku dniach opierd... do normalnego trybu zycia :confused4: Widze, ze spocik odbyl sie w malym gronie. Mnie niestety chyba znowu nie bedzie, ale jak bysmy jechali np w czw do Katowic to jestem jak najbardziej chetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziweć - wiem że jest jakiś prosty i szybki sposób sprawdzenia co z uszczelką pod głowicą ale już nie pamietam jaki - zbyt dawno się to stało

hmm trzeba bedzie sie zabrac do pracy odrazu wymienie tez termostat bo to groszowa sprawa koszt koło 50 zł gorzej z pompa wody 350 zł :(:( uszczelka to też małe piwo jeśli to tylko uszczelka a nie jakieś peknięcie na głowicy bo przy 200 km/h zanim wyhamowałem rózne rzeczy sie mogły stać :(:( no i fakt ze duzo roboty z rozkrecaniem to wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: Ciezko jest sie przestawic po kilku dniach opierd... do normalnego trybu zycia :confused4: Widze, ze spocik odbyl sie w malym gronie. Mnie niestety chyba znowu nie bedzie, ale jak bysmy jechali np w czw do Katowic to jestem jak najbardziej chetny.

ja będę jechał na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie jechac wieksza ekipa, to sie tez zabiore, bo samemu z Gliwic nie chce mi sie jechac :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :wink4:

coś mnie ominęło przez ten weekend? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydawało że pompa kosztuje koło stówki, a za termostat daj 80dych ale kup w ASO, jak coś to moge Ci kupić bo mam jakieś tam zniżki :naughty:

ale jak bysmy jechali np w czw do Katowic to jestem jak najbardziej chetny.

to musi przedyskutować cała ekipa :gwizdanie: [br]Dopisany: 11 Maj 2009, 10:53_________________________________________________

Jak bedzie jechac wieksza ekipa, to sie tez zabiore, bo samemu z Gliwic nie chce mi sie jechac :gwizdanie:

teraz to sie większość na ciebie obrazi , Gregory jest z TG , Prezes i inni z Knurowa , Krolu z Chorzowa i im sie ma chceć przyjeżdżać do gliwic :P chyba że sie boisz ekypy z katowic :chytry: spoko obronie Cie :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niech Wam będzie - jak będziecie mieli smaki pojechać w większym gronie do SK to będę się starał też pojechać ale wtedy w piątek na Arenie nie będę na 100%

TYM CO JADĄ NA OGÓLNOPOLSKI PRZYPOMINAM ŻE KOŃCZY SIĘ POWOLI TERMIN WPŁAT ZALICZEK - WPŁACAĆ PANY WPŁACAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydawało że pompa kosztuje koło stówki, a za termostat daj 80dych ale kup w ASO, jak coś to moge Ci kupić bo mam jakieś tam zniżki :naughty:

ale jak bysmy jechali np w czw do Katowic to jestem jak najbardziej chetny.

to musi przedyskutować cała ekipa :gwizdanie: [br]Dopisany: 11 Maj 2009, 10:53_________________________________________________

Jak bedzie jechac wieksza ekipa, to sie tez zabiore, bo samemu z Gliwic nie chce mi sie jechac :gwizdanie:

teraz to sie większość na ciebie obrazi , Gregory jest z TG , Prezes i inni z Knurowa , Krolu z Chorzowa i im sie ma chceć przyjeżdżać do gliwic :P chyba że sie boisz ekypy z katowic :chytry: spoko obronie Cie :polew:

Hehe nie boje sie ekipy z Katowic bo kogos tam znam. Mysle, ze mimo wszystko przejade sie, w czwartek bo w piatek i tak mnie nie bedzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie znać czy wybiera sie więcej osób do SK , bo może też bym się przejechał , tylko o której godzinie jak coś - moze odrazu z pyrzowic bym tam wbił na chwile po robocie.

własnie spotkałem klubowicza z Oświęcimia na Pyrzowicach (a w zasadzie jekiejs miejscowości pod) na blachach KOS - czarne B6 - przyciemnione szybki , bardzo fajne wozidło. Pozdrawiam !!

M@rk - ta pompa taka droga ?? ja chyba płaciłem zdecydowanie mniej podczas wymiany rozrządu , ale ile to niewiem , ale tak mi się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No można by się w czwartek kopsnąć do Kato ale nie wiem jak u mnie z czasem wyglądabędę wiedział dopiero w środę :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i własnie wróciłem z NOMY w katowicach i okazało się że koszt termostatu to 121 zł netto a pompa wodna kpl. 306 zł netto , czyli 520 zł brutto za dwie rzeczy kulwa mac :(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pytałeś o możliwość zwrotu starej pompy ? Ja jak wymieniałem rozrząd to dostałem nową pompę taniej oddając starą. Z tym, że to sobie warsztat jakoś sam załatwiał, więc nie wiem czy ASO coś takiego ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pytałeś o możliwość zwrotu starej pompy ? Ja jak wymieniałem rozrząd to dostałem nową pompę taniej oddając starą. Z tym, że to sobie warsztat jakoś sam załatwiał, więc nie wiem czy ASO coś takiego ma.

koles powieidzla ze jak im oddam stara to właśnie tak będzie cenna, a pompy się nie da zdemontować bez rozbierania przedniego zderzaka, chlodnicy więc szykuje sie robota :cool1:

Czy ktoś może mi potwierdzic czy wymiana termostatu według tego linku bedzie identyczna jak w przypadku mojego silnika 1.8 95 rok ADR ??

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_wymiana_termostatu_25_tdi_fotostory-t73908.0.html

A pompe sie wymienia tak :P

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_adr_wymiana_pompy_wody-t68238.0.html

Jeszcze tylko poszukać jak dojść do głowicy i będzie gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie wróciłem z kolejnej trasy :wallbash:

nie chce ktoś kupić? http://allegro.pl/item631787120_longines_model_l4_6352_la_grande_classique.html :naughty:

tak z innej beczki... kto ma w Knurowie czarne przedliftowe b5 ładnie usadzone na glebie na felach takich pełnych a'la z mesia i ciemne światła z tyłu bez znaczków? parkuje jak się nie mylę przy kebabie na poverze :gwizdanie:[br]Dopisany: 11 Maj 2009, 15:20_________________________________________________dobra panowie spadam się dziarać będę tu potem :kox:

jednoczcie się ze mną w bólu przez najbliższe godziny :decayed::buhaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić czy pompa wody jest dobra czy padła ??? podobno jest jakiś sposób na to :) bo wtedy gdyby się okazało że to termostat to 350 zł w kapsie na malowanie by było :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :hi:

pomyśle jak będę miał pieniądze w ręku albo na koncie, narazie sobie daruje oglądanie ogłoszeń i wogule

To masz czas do końca tego roku jak chcesz woza zza granicy. Bo od nowego roku wejdzie "podatek ekologiczny" czym starsze auto tym bardziej nie będzie się opłacało wozić bo kupe kasy trza będzie płacić. Wozić się będzie jedynie auta max 3 lata stare. A rynek starszych aut będzie JEDYNIE rynkiem wewnątrz kraju. Info z pewnego źródła od kumpla który cały czas sprowadza auta z niemiec.

przy okazji,niewiecie ile może kosztować mniej więcej sekwencja z robocizną , i co wogóle myślicie o tym pomyśle :mysli:

Pomysł bardzo dobry jak już się pytasz :good:

BRC-Sequent24 kosztuje teraz 2500zł.

Zamontować możesz w Zabrzu na Pawliczka jest firma BAS-Auto Gas. Są w miare nieźli ale trza ich przypilnować.

Jak się już zdecydujesz, chcesz więcej info i porady czego przypilnować podczas montażu to pisz na PW.

Ps.twoje koszty podróżowania zmniejszą się o 50%. Szybko więc można policzyć kiedy ci się instalacja zwróci. Mnie się już drugi raz zwróciła prawie.

trudno powiedziweć - wiem że jest jakiś prosty i szybki sposób sprawdzenia co z uszczelką pod głowicą ale już nie pamietam jaki - zbyt dawno się to stało

Jakby ci uszczelka pod głowicą poszła to mógłbyś mieć na korku z wlewu oleju biało-szarą pianę- to woda.

TYM CO JADĄ NA OGÓLNOPOLSKI PRZYPOMINAM ŻE KOŃCZY SIĘ POWOLI TERMIN WPŁAT ZALICZEK - WPŁACAĆ PANY WPŁACAĆ

Nie wpłacajcie, nie wpłacajcie. Przesunę się w górę listy rezerwowej :polew:

widziałem cenny po 350 zł :( to jesli bedzie tansza to ok super ale tak jak mowie pompa i termostat to pikus przeraza mnie ten swist ktory sie wydobywa z slinika :( :(:(

Nie masz turba to co się martwisz, jakbyś miał turbo to kiedy świszczy mogłoby skończyć swój żywot.

i własnie wróciłem z NOMY w katowicach i okazało się że koszt termostatu to 121 zł netto a pompa wodna kpl. 306 zł netto , czyli 520 zł brutto za dwie rzeczy kulwa mac :(:(

To fajne ceny mają w Noma :gwizdanie: Za pompę i termostat, tyle co za cały rozrząd prawie jak nie robisz tego w ASO.[br]Dopisany: 11 Maj 2009, 16:02_________________________________________________

A może mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić czy pompa wody jest dobra czy padła ??? podobno jest jakiś sposób na to :) bo wtedy gdyby się okazało że to termostat to 350 zł w kapsie na malowanie by było :evil:

To wymień najpierw termostat, to się dowiesz czy będzie normalnie. A jak będzie tak samo to podjeżdżasz jeszcze raz.

Tak poza tym. W niedziele na terenie starego lotniska odbywają się w Kamieniu Śląskim(Opolskie) zawody 1/4Mili. Wybiera się ktoś? Ja chyba jadę.

Jeśli kogoś interesuje taka impreza:

http://www.automobilklub.opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=25&Itemid=28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory robić to ja to autko będę sam :) zrobię tak jak mówisz wymienie najpierw termostat zaleje nowy płyn rozpedze moją ponownie i zoabczymy , bo tak teraz mi się kojarzy że wcześniej miałem takie objawy że jak jechałem szybciej tak koło 160 km/h to temp. mi spadała to stanu początkowego ( jakby auto było zimne ) a ja zwalniałem do 130 km/h i poniżej to temp. znowu wskakiwała na 90 stopni i tak sie trzymała, więc moża podejrzewać że to jest termostat .

Gregory ty w którym miejsc miałeś termostat w swoim aucie ?? tak samo jak ten koleś poniżej ??

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_akn_wymiana_termostatu_25_tdi_fotostory-t73908.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark wymiana termostatu to moment, robiłem to sam, potrzebujesz klucza nasadkowego 10, jeden zwykły, a drugi taki żebyś doszedł, ciulate miejsce do odkręcenia, wjeżdzasz na kanał i po sprawie, oczywiście nie piszę już że trzeba spuścić płyn :naughty:

ja za termostat WAHLERa czy jakoś tak w IT dałem 35 zł, sprawuje się wyśmienicie, po chwili mam cieplutkie powietrze i temperatura się trzyma, więc poco przepłacać, termostat jest termostatem, ma działać :wink4:

Gregory, conieco słyszałem o tym podatku, ale z tego co pisało na necie to miało to na czymś innym polegać, auto starsze niż rocznik 91 = 3000 zł podatku co rok, auto do 9ciu lat to 500 zł co rok, a młodsze 100 zł

no więc niewiem, co tam znów te darmozjady z wiejskiej wymyślili innego, ja bym ich za jajca powiesił i dał każdemu auto 15 letnie, 3000 zł wypłaty, mały dług do tego i wtedy ich tępy tok myślenia napewno by się zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...