Jump to content
0
efendi44

n18 zamiast n75???

Recommended Posts

witam serdecznie.pytanie jak w temacie czy n75 mozna zastapic n18?pasowac pasuje ale czy pod wzgledem parametrow bedzie ok?mam tak zrobione i nie jestem co do tego przekonany.pozdrawiam serdecznie.

1z-ta?mozesz rozwinac co to znaczy?

1z-ta?mozesz rozwinac co to znaczy?

:decayed:

takie podmiany(n18 -> n75) się robi by wykluczyć uszkodzenie n75 :wink:

W silnikach gdzie jest turbo z WG ( sterowane nadcisnieniem ) raczej ciezko podmienic N75 z N18.

====== B5 1Z ====== B6 AVF ====== B8 CGLC  :quattro:  ====== 

Cieżko?ale ze sie nie robi tego?nie powinno?bo pasowac pasuje.a

Jest inna zasada sterowania. W slinikach z turbo WG zawór N75 sterowany jest nadcisnieniem, a w VGT podcisnieniem, wiec nie bedzie to chodzic poprawnie.

Jaki masz silnik bo to podstawowe pytanie?

Awx 130.

Kazdy co innego pisze.heh trzeba bedzie samemu sie przekonac.

:facepalm:

Przecież wyraznie Ci napisalem: AWX ma turbo ze zmiennna geometria ( VGT ), sterowane podciśnieniem , wiec zaworki N18 i N75 sa takie same i mozna podmienic bez problemu.

W silnikach gdzie jest turbo z WG ( sterowane nadcisnieniem ) raczej ciezko podmienic N75 z N18.

ja juz pol roku tak jezdze i nic sie nie dzieje ,czasami cos tam przerwie ale ciagnie turbo dalej.lepiej tak jak bez zadnego zaworu.

nie ma mnie na forum. jak cos pisac na prywatny e-mail ,( problemy zdrowotne ).

Z powodzeniem można w AWX zamienić N18 z N75 - i turbo również będzie pompować jak trzeba mimo różnicy średnic otworów w dyszach tych elektrozaworów. Kolega speckom w innym dawnym temacie również udowodnił, że można N18 podmienić w miejsce sterującego ciśnieniem N75 w silniku 1Z (potwierdził to również specjalnie dla mnie kolega z forum elektrody przesyłając mi logi dynamiczne) - wystarczy tylko inaczej podpiąć wężyki ciśnieniowe do podciśnieniowego N75 (tego z białą główką).

Z powodzeniem można w AWX zamienić N18 z N75 - i turbo również będzie pompować jak trzeba mimo różnicy średnic otworów w dyszach tych elektrozaworów. Kolega speckom w innym dawnym temacie również udowodnił, że można N18 podmienić w miejsce sterującego ciśnieniem N75 w silniku 1Z (potwierdził to również specjalnie dla mnie kolega z forum elektrody przesyłając mi logi dynamiczne) - wystarczy tylko inaczej podpiąć wężyki ciśnieniowe do podciśnieniowego N75 (tego z białą główką).

wreszcie ktos mnie poparł :banan::banan::banan: .

dokładnie w 1z da sie normalnie tak jezdzić ale... w 8bit sterowniku ,jak wsadziłem 16bit to juz nie chciał tak jezdzić i musiałem załatwić oryginalnego n75 w metalowej obudowie taki jak w 1z siedzi :wink:

nie ma mnie na forum. jak cos pisac na prywatny e-mail ,( problemy zdrowotne ).