Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandat karny za prędkość - podlega przedawnieniu ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma chyba akademika w polszu żeby nie było takich akcji :facepalm:

niech ktoś uporządkuje te nasze wypociny i niech zamknie temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wypraszam sobie nic nikomu nie płaciłem

(nie licząc opłaty egzaminacyjnej w okienku)

Żebyś my się zaraz nie spotkali na sprawie o zniesławienie...

Ta... wiesz ile żubrówek jest za 200zł, a ponad 20 sztuk

Chodź miałem kumpli z klasy co zdawali za 6-7 razem w Zamościu samochód...

Albo mieli pecha albo są lamami, nie mnie to sądzić:facepalm:

Jeden z nich to raczej na pewno to drugie...

Najpierw uj***ł na testach, później z placu nie mógł wyjechać

PS. Mykam A-trójeczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wypraszam sobie nic nikomu nie płaciłem

Żebyś my się zaraz nie spotkali na sprawie o zniesławienie...

Ta... wiesz ile żubrówek jest za 200zł, a ponad 20 sztuk

ja tam nie wiem , ja tam wino piłem :grin:

gdzie te pryty z tamtych lat :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po 5 miesiącach dostałem pismo ze skarbówki, że wszczęto postępowanie komornicze i że wzywają mnie do natychmiastowej zapłaty. No to zapłaciłem, ze 100zł mandatu zrobiło się jakieś 108zł ;) W piśmie coś było o zablokowaniu konta bankowego do czasu spłaty zaległości (też nie pracuję, studiuję).

Ogólnie to miałem ten mandat w terminie zapłacić, ale przepadł mi druk- okazało się, że go porwałem na imprezie :D

Do skarbówki z mandatem osobiście lepiej nie idź, moja siostra tak zrobiła i miała mandat za przejście na czerwonym- biegła na zajęcia i zapłaciła mandat osobiście w US w Szczecinie dzień po terminie (8go dnia), to jej dowalili dodatkowe 50zł za niedotrzymanie terminu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowisko ds. postępowania mandatowego. Tak to sie u mnie wabi. Jest to w delegaturze urzedu wojewódzkiego. Jeżeli ktoś pracuje i chce rozłożyć sobie mandat na raty , dodatkowo musi mieć ze sobą zaświadczenie o wys. dochodów. Siedzą tam przemiłe panie ktore pomogą napisać podanie, oraz jakie napisać kwoty rat, żeby podanie nie było odrzucone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak teraz jest z punktami? Przepadają tak jak kiedyś po roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dobry temat 200 zł na raty weż odkładaj sobie po 30 zł miesięcznie jak już uzbierasz to 200 zł to wtedy zapłać:grin: bo jak nie zapłacisz to za rok i tak zapłacisz plus opłata komornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie rozbije na raty to tak tego nie odczuje ;)

Yhy to punkty przepadają po roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US sam Ci odbije te 2 stówki jeśli będziesz miał jakiś zwrot.

riddick74- ciekawe masz podejście - świadectwo legalizacji ? nie przyjęcie mandatu ? wniosek do Sądu ? Chłopak przyznaje że za szybko jechał a Ty zamiast Mu coś mądrego napisać - uczysz Go cwaniactwa :doh:

Baranie! jak policja nie ma przy sobie świadectwa legalizacji z suszarki lub minął data ważności badania technicznego to masz prawo odmówic mandat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

US sam Ci odbije te 2 stówki jeśli będziesz miał jakiś zwrot.

riddick74- ciekawe masz podejście - świadectwo legalizacji ? nie przyjęcie mandatu ? wniosek do Sądu ? Chłopak przyznaje że za szybko jechał a Ty zamiast Mu coś mądrego napisać - uczysz Go cwaniactwa :doh:

Baranie! jak policja nie ma przy sobie świadectwa legalizacji z suszarki lub minął data ważności badania technicznego to masz prawo odmówic mandat

Faktycznie a to sie tak czesto zdarza :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I instrukcje tez powinien miec ;] dodatkowo swistek zaswiadczajacy o dopuszczeniu do pomiaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.. na pewno jak Cie zatrzymają to trzeba pytać o takie rzeczy... Od razu ci przyłożą górną granicę z widełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, dlatego nikt o tym nie gada i sie cieszy jak dostanie 100 zamiast 500 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując, muszę zwrócić się do instytucji która widnieje na druczkach przelewu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz sam pisać podanie to tak. Gdzieś na necie pewnie są gotowe druki.Piszesz, wysyłasz pocztą. Jezeli chcesz żeby ktoś ci pomógł , idz do delegatury UW , i szukaj kogos kto sie tym zajmuje. W moim miescie nazywa sie to st. do spraw postepowania mandatowego. Bedziesz w urzedzie to w informacji cie pokierują.

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba pamiętać że złożenie wniosku o raty nie przerywa postępowania egzekucyjnego aż do momentu dostania decyzji o rozłożeniu płacenia należności na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Że nie wspomne o trzymaniu wpłat , najlepiej kilka lat. Ale mi sie zrymowało. Bo z tym sie cuda w polsce dzieją. Nic sie samo nieprzedawnia. To sąd orzeka o przedawnieniu.

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...