Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z szarpaniem w temp. między od 65 C do 75 C


bolusxj66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Mam problem z moją A4 B5 2000r 1,9 tdi 116km silnik AJM. Jakieś 2 miesiące temu zaczynał mi lekko szarpać przy obrotach ok 1800. Później częstotliwość szarpania narastała, że zaczęły pokazywać mi sie błędy ABS ASR. Co najdziwniejsze nie szarpał na zimnym i ciepłym silniku tylko w temp. od ok. 65 C do 75 C. Jak sie zagrzał nie było już problemów. Pojechałem na komputer i wyszły błędy typu. awaria instalacji elektrycznej pompo wtryskiwacza nr 1 i coś tam o przeładowaniu turbiny wyskoczyło.(turbina ładnie ciągnie do 120 km/h a póżniej odcina i wogóle nie ma turba - nie kopci) Pokasowano błędy, poprzeczyszczano i podokręcano wszystkie styki na kostkach itp. sprawdzono napięcia i wszystko przeszło. Jeździłem tak ponad miesiąc i wszystko było ok i znowu się zaczęło. Od nowa błędy skaczą mu obroty na jałowym. Dodam że przed tym wszystkim wymieniałem termostat i tak jakby po tym wszystko się zaczęło. Nie wiem może zbieg okoliczności lub ma coś to wspólnego. Proszę o pomoc. Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś o pompo wtryskiwaczu nr 1 instalacji elektrycznej i o przeładowaniu turbiny...dokładnie już nie pamiętam...w każdym razie na komputerze w samochodzie wyświetlało się to pod postacią ABS i ASR ale po podłączeniu pod komputer pokazywało że ABS ale odsyłało do silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób loga grup 013, 018, 023. Prawdopodobnie do poprawy wtyczka na pompce ale bez logów to ciężko zgadnąć:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co dokładnie chodzi z tym logo?? bo nie ukrywam jestem laikiem w tym temacie. ta wtyczka ponoć chodzi cała w oleju i ona była ruszana poprawiana ale nie wyjmowana bo żeby sie z nią nic niestało. ewntualnie gdzie taką wtyczkę można zdobyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem. Powodem był zacinający się pompo wtryskiwacz. Przynajmniej tak powiedział mój elektryk. Wymienił jakiś spalony tranzystorek na końcówce mocy wieszającego się pompo wtrysku w komputerze i problem znikną. Ta dyskoteka kosztowała mnie 350 zł. Podobno te elementy są utopione w jakiejś żywicy i z tego powodu myślę że byle kto tego nie zrobi- musisz szukać dobrego fachowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wiącha albo pompka. Zrób loga 13, 18, 23. A pro po końcówek mocy to w EDC 15+ nie spotkałem się nigdy z taką przypadłością i żadnej żywicy nie ma w środku. Dostałeś ładną bajkę:) a znająć życie pewnie poprawił mocowania pinów w wiązce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wiącha albo pompka. Zrób loga 13, 18, 23. A pro po końcówek mocy to w EDC 15+ nie spotkałem się nigdy z taką przypadłością i żadnej żywicy nie ma w środku. Dostałeś ładną bajkę:) a znająć życie pewnie poprawił mocowania pinów w wiązce:)

I w dodatku skasował 350:grin: nie ma to jak wiara w mechaników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauwazylem to zaczyna przerywac jak odrywa sie wskazówka od temperatury od poziomu 60 C i zaczyna przerywac a przechodzi mu zupelnie jak wazowka minie 70 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zostałem oszukany ale byłem zadowolony bo objawy były niepokojące i wpływały w dużym stopniu na bezpieczeństwo na drodze. Wyobraź sobie że jedziesz za kimś kto porusza się z mniejszą prędkością niż ty wiec powoli go doganiasz więc ściągasz nogę z gazu a w tym momencie samochód przyśpiesza przez 3-5 sekund jak byś wdusił pedał w podłogę ;p raz jak facet przede mną przyhamował a moja klątwa wyrwała się do przodu to myślałem że mu zrobię z d*py garaż, chyba z pięć fajek spaliłem na przystanku. Po za tym odpalając silnik od razu wskakiwał na 2 tyś obrotów więc kupiłem tą bajkę bo wydawała mi się prawdopodobna. A po za tym jeśli facet posiada konkretną wiedzę i wie gdzie zaglądnąć to i sprzedaje ją za konkretne pieniądze. Inny rozebrał by pół samochodu i nic by nie znalazł lub stwierdził by że komputer do wymiany bo i takich znam. pozdrowienia panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...