Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bendiks czy Cewka ?


gacekmen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , odkopie bo nie chce zaczynać nowego wątku... nieznam sie zbyt dobrze dlatego może mi ktoś powiedzieć co jest nie tak z moja audi, proponuje dać dzwięk głośniej i posłuchac jak rozrusznik kreci a silnik nie reaguje , oczywiscie po odpaleniu audi działa to że gaśnie silnik to sam go wyłączam by spróbować znowu odpalic :)

,dodam że wyczytałem na forum że może być popsuty bendiks , czy możecie mi powiedzieć gdzie sie on znajduje , jak wygląda ? ewentualnie jaka jest jego cena i czy to własnie on sie zepsuł ? czasami audi łapie za pierwszym razem a czasami próbuje po 10razy i dopiero jak wrzuce pierwszy bieg i zakrece to rozrusznik zaczyna działać , to znaczy rozrusznik kręci ale nie silnikiem :/

Dodam że mój model to audi a4 b6 2001r. AWX 130konie manual Wauzzz8ez1a048427

Ewentualnie może to być też cewka chyba... sam niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bendix to część rozrusznika odpowiadająca za zazębianie go z kołem zamachowym.

Wyciągnąć rozrusznik,wyczyścić,sprawdzić luzy itd, ewentualnie wymienić na nowy.

Dobry spec będzie wiedział jak dostanie go w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bendix to część rozrusznika odpowiadająca za zazębianie go z kołem zamachowym.

Wyciągnąć rozrusznik,wyczyścić,sprawdzić luzy itd, ewentualnie wymienić na nowy.

Dobry spec będzie wiedział jak dostanie go w ręce.

Takie odpowiedzi zachowaj dla Siebie , gdybym chciał zawiezc auto do dobrego speca to bym nie pisał postu o pomoc na tym forum :/ tak moge odpisac kazdemu na forum , "dobry serwis będzie wiedział o co chodzi" albo wymień audi na nowe :/ albo wogóle cały silnik :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o bendix i nie wiesz gdzie się znajduje to Ci podpowiedziałem.

A jak na mechanice się nie znasz to pozwól że dalej pisał nie będę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjąć rozrusznik i zajrzeć do środka. Musisz zdjąć osłonę silnika, Stojąc przodem do samochodu rozrusznik będziesz mieć po lewej stronie, koło skrzyni biegów. Przykręcony jest 2 śrubami. Dochodzi do niego gruby kabel. Przed wykręceniem odłącz akumulator, abyś przypadkiem nie zrobił zwarcia. Jak już wyciągniesz rozrusznik to go rozkręcasz i wtedy będzie wiadomo co mu dolega, prawdopodobnie wystarczy czyszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z rozrusznikiem. Zacinał się. Kupiłem używkę z 150 zeta w dobrym stanie. Wymieniłem i teraz wszystko jest OK. Także kwota niewielka a spokój bezcenny. Kup jakąś pewną uzywkę i będzie z głowy. A tak to będziesz zakładał/przekładał/przeczyszał/rozkręceł/skręcał swój rozrusznik i pupe zdziałasz. No chyba, ze będziesz go regenerował od A do Z z założenia.

pozdr:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boje sie kupować używke bo nie mam pewnego źródła i niewiem w jakim będzie stanie , a pomyślałem sobie że jak stwierdze usterke ( bendiks lub cewka ) i wymienie na nową to będe pewny że pochodzi na nowej częsci dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boje sie kupować używke bo nie mam pewnego źródła i niewiem w jakim będzie stanie , a pomyślałem sobie że jak stwierdze usterke ( bendiks lub cewka ) i wymienie na nową to będe pewny że pochodzi na nowej częsci dłużej

kilka postów wyżej jasno się zdeklarowałeś, że nie masz o tym pojęcia. To jak chcesz stwierdzić usterkę bendixu lub cewki skoro nie wiesz czego szukać? Za niewielkie pieniądze fachowiec ci wyremontuje rozrusznik i będziesz miał święty spokój. Chyba, że wolis dłubać, ściągać potem zakładać i tak po kilka razy bo jeszcze czegoś zapomniałeś. Ja wychodzę z założenia, że po tych paru latach i kilometrach takie rzeczy jak alternator czy rozrusznik skoro już zaczynają szwankować to należy wymienić na nowe albo całkowicie wyremontować. W żadne dłubanie typu a to cewka a to bendix albo szczotki alternatora nie ma sensu się bawić. Robić raz a do porządku. Jak umiesz sam to twoja korzyść, jak nie to daj zarobić komuć kto portrafi i zrobi to szybciej od ciebie i za jednym razem. chyba, że masz czas na naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...