Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskazanie spalania


EmilAudi_LLE

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli poszukasz to zegary ze sprawnym FIS-em mozna kupic za 150zl plus troche pracy przy montazu wiec z kosztami nie jest najgorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wszystkie graty do pelnego fisa kupilem łacznie za 301 zł :naughty:

licznik po II lifcie, manetke, kostki i interfejs vag commander

koszty praktycznie zadne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telwis - Programatory, elektronika samochodowa oraz diagnostyka - UKP

Ja poważnie zastanawiam się nad takim zakupem. Wszystkie opcje fajne, nawet lepsze wg mnie niż te co posiada oryginalny fis, tylko gdyby wyswietlacz udałoby się zmieścić do licznika w miejsce wyświetlacza temp i wyświetlacz od automatycznej skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to zapierd...la wiocha

koszt przyblizony do montazu fisa i dlaczego niby wg Ciebie jest to lepsze niz ori fis??

jakbys mial w aucie ori fis to bys zmienil zadanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty ten badziew tyle kosztuje zapomnij o tym po takim czymś to będzie Wieś tańczy wieś śpiewa. Za to kwotę można wyrezać już fisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da rade wstawić pełnego fisa zamiast 1/2 fisa. U mnie siedzi licznik z dwiema kostkami podłączeniowymi z tyłu a z tego co patrzyłem na forum i nie tylko to zegary z pełnym fisem mają trzy kostki? Nie chce zakładać nowego postu bo może było już takie pytanie, chociaż ja nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 100 a 300:decayed:

Ale spoko dzisiaj albo jutro ma być gotowy tutorial jak założyć Full fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to zapierd...la wiocha

koszt przyblizony do montazu fisa i dlaczego niby wg Ciebie jest to lepsze niz ori fis??

jakbys mial w aucie ori fis to bys zmienil zadanie :wink:

No co ty ten badziew tyle kosztuje zapomnij o tym po takim czymś to będzie Wieś tańczy wieś śpiewa. Za to kwotę można wyrezać już fisa

Tak myślałem ze zostanę pojechany :grin: Licznik mam zwykły bez dodatkowych wskaźników. W moim roczniku aby wyrezać fisa aby pokazywał informacje jak te fisy z 2000 roku to jest z tym jeb**** :kwasny: Co do kosztów to nie byłbym tego taki pewien, bo wyrwać licznik ze sprawnym fisem to koszt 250-300zł, do tego kostki pewnie z 30zł i jeszcze manetki do zmiany które pewnie z 50zł kosztują. W dodatku znaleźć te manetki do przedlifta sedana to jest cud. Naprawdę myślałem na oryg licznikiem z fisem ale mam w aucie lpg a po przełączeniu na lpg fis nie pokazuje wskazań spalania a to bez sensu. UKP ma w sobie wszystko co chciałbym widzieć podczas jazdy. Czujnik temp zewnętrznej, wewnętrznej, (podłączyłbym czujnik temp oleju), voltomierz, pokazuje date, godz, licznik dzienny, pomiary przyśpieszeń, aktualną prędkość, aktualne spalanie, rodzaj paliwa na którym jadę, także pokazuje zasięg na danym zbiorniku paliwa oraz średnie spalania osobno dla benzyny jak i dla LPG.

Jak dla mnie ma o wiele więcej przydatnych opcji niż oryginalny fis. Tylko najgorsza sprawa to jego zamontowanie, a właściwie estetyczne wkomponowanie w deskę rozdzielczą/licznik:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem Ci wyzej ile zaplacilem za wszystkie graty do fis

165 zł za licznik angol II lift z idealnym fisem ( w tym kw)

manetka do fisa polift 40 zł z kw

22 zl z kw za eu tarcze ( ori)

74 zł za vagcommander juz z kw

= 301 zł

kostki zalatwilem sobie za free

trzeba tylko chciec i dobrze szukac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik to koszt właściwie 200zł. Najgorzej to jest znaleźć manetkę do fisa przedlift sedan i kogoś kto ma kostki do sprzedania. FIS nie będzie mi wskazywał średniego spalania i dystansu jaki pokonam na zbiorniku lpg, dlatego prawdopodobnie będę kombinował coś z tym UKP :wink: Mam mieszane uczucia dotyczące estetyki montażu, żeby zrobić to tak żeby wiochą nie śmierdziało, ale funkcjonalność mnie przekonuje aby zakupić właśnie UKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w jedna z kratek nawiewu to wmontować , nie wiem jakie to ma wymiary , ktoś tu tak navi wmontowal bo w licznik to nie ma szans , a dlaczego fis nie wskazuje lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo fis bierze info z czasów otwarcia wtrysków pb, a gdy lpg działa to wtryski pb są wyłączone. Też myślałem nad montażem w nawiewach ale wyświetlacz jest mały 2,5 cala i ma wymiary 66m x 27mm - troszkę szerszy niż oryginalne w liczniku miejsce na wyświetlacz temp i wybranego biegu automatycznej skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie udalo fisa zamontowac za 150 zl XD

licznik 100 (allegro w idealnym stanie)

kostka 25 (przeplacilem :P pojawila sie potem za 10)

manetka 12 (mam jeszcze jedna w zapasie jak bys sie zdecydowal na fis)

Jesli kupisz sobie licznik z twojego rocznika to zalozenie jest dziecinnie proste. Tez zastanawialem sie nad ukp ale rzeczywiscie raz wioska nie ma zabardzo gdzie tego usadowic a dwa to programowanie jakies stale wtrysku instrukcja na 30 stron i tak nie bedzie to prawidlowo wskazywac. A jesli sie uprzesz na ten folklor to jedyne dobre miejsce to ten maly schowek na konsoli wymontowac zrobic obudowe z pleksy pomalowac na czarno i lo. Ale manetke i tak sobie kup bo tam trzeba 3 przyciski gora dol i reset bedziesz miach chociaz estetyczne sterowanie bo to tez masa idzie przez te microswitche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wstawiłby ktoś tutoriala jak podłaćzyć pełnego fisa.Obecnie mam 1/2 B5 z 2000r.Czy duzo jest z tym bawienia,z podłaćzeniem tej dodatkowej kostki?Czy zegary musza być z tego samego modelu,silnika czy moge kupić od innego benzynowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od innego benzynowca tez moze byc licznik.. co do UKP to jezeli jest troszke szerszy niz wysw temp i skrzyni, to co za problem pokombinowac troche i zrobic jakas obudowe co ja sie upcha tam? W miejscu tej szufladki w przedlifcie jak jest to zamontowane to wyglada jak idz pan w ch*j i przyjdz pan w piątek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...