Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sonda Proszę o pomoc -co to za błąd?


nicko999

Rekomendowane odpowiedzi

Taki błąd wywala VAG po skasowaniu okey ale po 20km wraca

Sonda lambda obwód (strona 1 czujnik 1)

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

jakie objawy ale nie wiem czy to ma cos wspolnego auto chelcha zanim odpali z 6 sekund a wczesniej od strzala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi sondy wtedy się zobaczy :) a za odpalanie sonda nie odpowiada. Masz LPG ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpg masz ??

---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:19 ----------

Prześledź dokładnie wiązkę od sondy do ECU i zobacz w jakim stanie masz przewody szczególnie zwróć uwagę na przewody przy wtyczce i przy samej sondzie najczęściej przy sondzie przewody się ułamują, bo błąd wskazuje na przerwaną wiązkę, myślałem że pokazuje sondę ogólnie i dlatego pytałem o LPG bo i ono potrafi błąd sondy robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może spróbuj mu jeszcze zakręcić LPG i przejedź kawałek zobaczysz co się będzie działo :) a obroty ci nie falują ?? Samochód dużo nie pali ?? a jaki masz jeszcze lpg sekwencję czy zwykłą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na pb jeździłeś to zakręciłeś LPG na butli, z odpalaniem możesz mieć problemy bo coś ci puszcza gaz nie pomoże samo przełączenie na pb wykluczy to tylko zakręcenie gazu na butli i wypalenie całego, zrób tak możliwe że powinno coś się poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wymień mu filtr paliwa ?? a w sprawie tej sondy to musisz dokładnie wiązkę sprawdzić podejrzewam że przewód gdzieś się ułamał sprawdź przy samej sondzie jak tam jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam błąd już od kilku miesięcy, sprawdzam co 2 tyg. jak sondy pracują i chodzą za każdym razem ale coś czuje że niedługo się wysypią. Mieliście taki przypadek jak silnik zimny to sondy działają a jak się nagrzeje to gdzieś znikają obydwie ? Błedy 16514, 16534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam błąd już od kilku miesięcy, sprawdzam co 2 tyg. jak sondy pracują i chodzą za każdym razem ale coś czuje że niedługo się wysypią. Mieliście taki przypadek jak silnik zimny to sondy działają a jak się nagrzeje to gdzieś znikają obydwie ? Błedy 16514, 16534

moze sondy są ok , a "kładzie" je zupełnie inny czujnik np. czujnik temp. cieczy , czujnik temp. powietrza dolotowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...