Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Duże spalanie oraz zapach Ropy 1.9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy posiadam Audi a4 1.9 TDi 90 Km :) Lecz mam problem który, polega na tym iż dodam gazu wydobywa za mną się niebieski dym który pachnie ropą :( :co nie wiem co się dzieje jak ktoś by mi pomógł bym był wdzięczny :( Spalanie mam za 100 zł czyli jakieś 18 L robię 250 km przy jeździe do 80- 90 Km/H

Opublikowano

pewnie wtryski leją

Opublikowano
  • Autor

też tak myślę ale nie wiem jak je sprawdzić :(

Opublikowano

no do pompiarza jakiegos podjedz ,wykreci i wrzuci na maszyne i ci powie wszystko.

Opublikowano
  • Autor

a czy może byc wina tez pompy ??

Opublikowano

moze to rowniez oznaczac ze pali olej silnikowy a przyczyn moze byc kilka od turba poprzez uszczelniacze zaworowe,po pierscienie.

mysle ze pompa dala by o sobie znac przy paleniu glownie.

Opublikowano

Spalanie jak na tą porę roku do przyjęcia. Gdyby lały wtryski to miałbyś bardzo czarny dym z komina.Ale niebieski wróży większe kłopoty bo to kolor spalin oleju silnikowego. A tu przyczyn może być kilka .kolega radioo11 wyżej już je wymienił.:naughty:

Opublikowano

kolega twierdzi,że czuje ON czyli pewnie miał na mysli kolor niebiesko stalowy czyli dużo paliwa

a chodzi normalnie na jałowym i jak dodajesz gazu czy słyszysz coś czego nie było wcześniej?

Opublikowano

U mnie było dokładnie to samo.

Pojechałem na warsztat, została ustawiona pompa i zapłon. (120zł)

Wszystko wróciło do normy :banan:

Opublikowano

Kolega też miał kiedyś tak i też własnie ustawiana pompa była:decayed:

Opublikowano

Kąt wtrysku rozjechany, stad ropka nie do konca sie spala i dlatego tak kopci.

Opublikowano
U mnie było dokładnie to samo.

Pojechałem na warsztat, została ustawiona pompa i zapłon. (120zł)

Wszystko wróciło do normy :banan:

Ale ceny:shock3:

Do autora tematu, za późny kąt wtrysku, ropa spala się w zbyt niskiej temperaturze.

Opublikowano

przyczyn zapachu niespalonej ropy może być kilka , ale zacznij od podpięcia Vaga i sprawdzeniu statycznego Kąta wtrysku a później dynamicznego . A jak stało się to nagle to jeszcze sprawdził bym znaki na rozrządzie -napoczątku Stan wtrysków można wstępnie określić po logach korekcji.

Opublikowano

kolego tylko i wyłacznie obstawial bym kąt wtrysku mialem to samo w swojej drugiej a4 :D

Opublikowano
  • Autor

Dzięki podjadę do mechanika i mi powie może wszystko ale na co byście obstawiali :( Oleju nic nie ubyło od wymiany która była 7000 Km temu więc wszystko ok Przyspieszenie w pożądku tylko paliwo ucieka za szybko

Opublikowano

najprawdopodobniej kąt wtrysku, ale możliwe też, że leją wtryski:kwasny:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.