Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz Duze spalanie.


Piasek94

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Mam Audi A4 B5 1.8 + Lpg. Sekwencja Elpi gaz.

Za 50 zl - 18l robie 120 km. Stalo mi sie to po wymianie filterka gazu w parowniku i wymianie sondy lambda.

Czy moze byc to przyczyna za duzo odkrecona butla w kole. Odrecilem zawor na maxa. Czy trzeba zrobic kalibracje po sondzie itp?

---------- Post dopisany at 20:19 ---------- Poprzedni post napisany at 20:18 ----------

Oczywiscie na eco drivie 2,5 3 tys zmieniam biegi bez cisniecia teraz. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do dobrego gazownika na regulację. To wszystko co trzeba zrobić i zarazem najlepsze co możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Cię zmartwię ale ADR pali sporo.. trzeba naprawdę umiejętnie się obchodzić z gazem to wtedy wychodzi nie całe 11 . Z Moją jazdą mam cały czas okolice 12 L ;/ Trasa 9-11 zależy jak się depie :) Lubi wysokie obroty i przy tym dużo jara ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, 11l/100km po miescie to optymalny wynik w tym przypadku. Ale jemu pali 15 :wink: I to jeszcze jest ekodrajwing :decayed:

Dobry gazownik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie u mnie adr pali w granicach 11-14L po mieście trasa min 8l widełki lato zima klima krutkie odcinki itp itd. jazda też różna da się zejść poniżej 11l min jaki miałem to 10.5L...

u brata

quattro ADR tak samo min 12L-15L

ADP kolegi 10-12 po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze jara 10 nie mniej nie więcej w porywach do 10,5 raczej spokojnie do 3 tys,ecodrajwing od czasu do czasu odmulenie i butowanie,takie są fakty tak pali sprawdzane po 100 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś poleci jakiegos dobrego gazownika z Bydgoszcz? Bo bylem na ul. Czerwonego Krzyza i powiedzieli mi na poczatku jak nie chcial sie przelaczac ze parownik do wymiany, a tam tylko cewka elektrozarowu w parowniku byla starsznie zabrudzona przeczyscilem ja papierkiem itp i teraz normalnie przelacza a wczesniej przelaczal jak sie nagrzal do 60-70 C. Takze takiej regulacji to ja nie chce.... Jak nie wiedza o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz aby nie ustawić za ubogo bo nie będzie się wkręcał na obroty w fazie początkowej jazdy i będzie więcej palił gazu.Przerabiałem to,po zwiększeniu dawki zaczął lepiej się wkręcać i mniej palić.Ważny jest stan parownika czym większy przebieg tym więcej pali bo wyrobiona mębrama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dołączę się do problemu,

mam 1.8T 163KM b7, po mieście pali mi 13/15, ale umówmy się, że go kopie, więc to mnie nie dziwiło,

samochód mam 3 miesiące, od razu założyłem gaz, nie miałem porównania.

Jednak dzisiaj mnie zastrzelił. Zalałem 42l zawsze jeżdżę pod 300km, a dzisiaj 198km i koniec gazu..

Wyszło, że spalił 21l/100km. Co prawda jechałem A4 na Wrocław i na liczniku 190/210, ale chyba 21l/100km to przesada.

Wcześniej jeździłem tak passatem w dieslu i spalał przy takiej jeździe 9.5 ropy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazownik na ulicy glinki w bydgoszczy jest nie drogi a dobrze robi :) moja a4 przed regulacją spalała podobnie , mam 1.8 ADR. Za 100zł robiłem jakies 250km. Skasował mnie 50zł z wymianą filtra gazu i regulacją, po regulacji przestał falować na obrotach a spalanie się zmniejszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam tego gazownika w okolicach Bydgoszczy (przyjmijmy, że Żnin to jeszcze okolica, jakieś 50 km). Bardzo dobry gazownik, mimo, że warsztat ma niepozorny. Nie jest drogi, ani tani, jest dobry i w tych kategoriach trzeba na to spojrzeć:)

AMIGAZ P.H.U. Autogaz Żnin

ul. Szpitalna 1A

88-400 Żnin

Adres emailowy [email protected]

Adres www AMIGAZ P.H.U. Autogaz Żnin - autogaz- instalacje, instalacje gazowe samochodowe, amigaz, Info-net.com.pl -

52 302 04 21

600 169 201

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...