Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bicie na hamulcach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

mam problemy z przednimi hamulcami.

Od jakiegoś czasu podczas hamowania odczuwałem z prawej strony bicie. W weekend u rodziny ściągnąłem tarcze i przetoczyłem obie. Prawa strona - zebraliśmy ok. 2 mm z lewej strony 1 mm. Grubość tarcz to 23 i 22 mm

Wracałem z Lublina. Trasa ok 150 km. Sprawa wygląda dziwnie. Podczas hamowania z prędkości 100 - 110 km/h (dodam że spokojnie hamowałem) odczuwam delikatne bicie, które narasta wraz z malejącą prędkością. Czyli przy 100 km/h delikatnie bije, hamuję spokojnie, 70 km/h bicie narasta a przy 50 - 40 km/h bicie jest odczuwalne na całym aucie. Puszczę hamulec - bicia nie ma.

Poradzicie coś? Czy to efekt docierania klocków?

Opublikowano

Jakiej firmy klocki i tarcze? Może masz ceramikę założona :decayed:

Z doświadczenia wiem, że bicie na hamulcach powodować może również wybity wahacz (miałem wybity górny i było podobnie). Jak wygląda zawiecha? (miałem wybity górny i było podobnie)

Opublikowano
  • Autor

Klocków i tarcz nie wymieniałem i nie wiem jaka to firma. Jestem świeżo po przeglądzie rocznym i zawiecha na 5+ :)

Opublikowano

Jeśli zawiecha ok, tarcze przetoczone i klocki ok, to warto sprawdzić czy fele/alusy proste, opona nie przeje*ana gdzieś.

Opublikowano

Sprawdz bicie piast. Po podstawa jezeli tarcze są już sprawdzone. Czujnik zegarowy i jechana, bo pokrzywione tarcze mogły ci pokrzywić piaste

Opublikowano
  • Autor

ale czy z tym biciem nie powinno być na odwrót? Tzn. większe przy większej szybkości?

Opublikowano

czym mniejsze prędkość tym bardziej wchodzi wszystko w drganie, przy dużej prędkości to się zaciera

Opublikowano
  • Autor

czyli sprawdzić piastę? dopiero w weekend będę miał dostęp do zegara, do tej pory będzie audiczka stała w garażu a ja będę obmyślał plan działania.

A czy wpływ na te drgania mogą mieć tylne hamulce?

Opublikowano

Wymień tarcze i klocki na nowe dobrej firmy, przed montażem tarcz porządnie wyczyść piastę i zapomnisz o biciu:wink:

Opublikowano
Wymień tarcze i klocki na nowe dobrej firmy, przed montażem tarcz porządnie wyczyść piastę i zapomnisz o biciu:wink:

Przypadkiem tego nie słuchaj :) Jeśli każdy problem z autem rozwiązywać po przez kupno nowych podzespołów...to sami wiecie, gdzie mozna wsadzić takie rady.

Sprawdź te piasty i napisz jak sytuacja.

Nie mówię nie. A nóż trzeba będzie wymienić. Ale jest multum rzeczy do sprawdzenia zaczym się wymieni.

Opublikowano
Wymień tarcze i klocki na nowe dobrej firmy, przed montażem tarcz porządnie wyczyść piastę i zapomnisz o biciu:wink:

Przypadkiem tego nie słuchaj :) Jeśli każdy problem z autem rozwiązywać po przez kupno nowych podzespołów...to sami wiecie, gdzie mozna wsadzić takie rady.

Sprawdź te piasty i napisz jak sytuacja.

Nie mówię nie. A nóż trzeba będzie wymienić. Ale jest multum rzeczy do sprawdzenia zaczym się wymieni.

Uważasz że nie warto wymienić na nowe jak już przetaczał tarcze gdzie w mojej ocenie nie powinno się tego praktykować:facepalm: Przetaczana tarcza zawsze będzie cieńsza, będzie miała skłonności do wichrowania się podczas hamowania z dużej prędkości. Z hamulcami lepiej nie igrać i nie oszczędzać na nich no chyba że ktoś lubi niepewne hamulce:decayed:

Opublikowano
Wymień tarcze i klocki na nowe dobrej firmy, przed montażem tarcz porządnie wyczyść piastę i zapomnisz o biciu:wink:

Przypadkiem tego nie słuchaj :) Jeśli każdy problem z autem rozwiązywać po przez kupno nowych podzespołów...to sami wiecie, gdzie mozna wsadzić takie rady.

Sprawdź te piasty i napisz jak sytuacja.

Nie mówię nie. A nóż trzeba będzie wymienić. Ale jest multum rzeczy do sprawdzenia zaczym się wymieni.

Uważasz że nie warto wymienić na nowe jak już przetaczał tarcze gdzie w mojej ocenie nie powinno się tego praktykować:facepalm: Przetaczana tarcza zawsze będzie cieńsza, będzie miała skłonności do wichrowania się podczas hamowania z dużej prędkości. Z hamulcami lepiej nie igrać i nie oszczędzać na nich no chyba że ktoś lubi niepewne hamulce:decayed:

Tym bardziej że tarcze + klocki Ferodo to 350zł z wysyłką. Bez przesady na czym jak na czym ale na heblach niema co oszczędzać! 350zł to nie 3500zł jak przy wymiane w miarę nowym samochodzie na GW!!!

Opublikowano

Nie ma sensu wymieniac dopuki nie sprawdzi bicia piast. Bo kupi 109 kompletów nowych i wszytskie 10 będą krzywe po 500km jazdy. Nie doradzajcie jak pojecia niemacie. Bicie na heblach to nie tylko sprawa "bo tarcza się skrzywiła".. jak wikszość ludzi twierdzi. Temat trzeba zbadać od A do Z a nie iść na łatwiznę.

Ściągnąć koło i tarcze+zacisk to jest max 30min roboty razem ze zmierzeniem bicia. I chłop wie na czym stoi. Nie mącić w głowie prosze. Jeżeli okaże się że piasta prosta to dopiero wtedy zakładamy nowe tarcze+kolcki wykonując przy tym wszytskie niezbędne czynności serwisowe.

Wieczorem napisze jak od A do Z to powinno wyglądać bo teraz ide na chrzest :P

Opublikowano

No to czekamy na rady i na rozwiązanie problemu, okaże się czy piasta krzywa (a nie pisał nić o żadnej przygodzie) czy przetaczane tarcze nadają się na złom:wink:

Opublikowano

w swojej długoletniej karierze trafiłem tylko na jedną przekoślawioną piaste

a tylko dlatego że auto było po dzwonku

podstawowy błąd przy wymianie to niewłaściwe czyszczenie piasty przed montażem tarczy

żadna szczotka druciana tego nie załatwi tylko szlifierka kątowa z czołową szczotą

i jedziemy do żywego, potem troszeczkę smaru, rozcieramy go tarczą na piascie i skłądamy całość

Opublikowano

Kolego sprawdz jeszcze tylne tercze. bo od nich tez może dużo zalerzeć.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.