Skocz do zawartości
IGNOROWANY

elektrycznie otwierana i ZAMYKANA klapa bagażnika


tomatom

Rekomendowane odpowiedzi

3007299161 nr aukcji z alledrogo komplet ale znów do avanta pozostaje tylko ogarnąc elektryke i podłączenie do modułu komfortu

wydaje mi sie że 500 raczej niedrogo

a do sedanów nima:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie pozostaje tylko ogarnąć elektrykę :kox: jakby to było takie tylko to by już dawno każdy z większych rezaczy to miał :wink:

no napewno nie ma mocowań do silników napewno też nie wlezą pod podsufitkę i nie będzie nacięć na i tak niedopasowane ramiona których długośc napewno nie będzie pasowała :kwasny:

więc moim zdaniem przeszczep silniczków z a6 do b6 jest raczej grubym cięciem spawaniem szlifowaniem wyginaniem jeśli chodzi o mechaniekę :wink:

podłączenie do modułu komfortu ale po co?? jedynie jakby Kolega KFX zrobił moduł po canach do obsługi tego czyli inaczej skopiował sterownik od a6 i podporzadkował do MK b6 kolejna grubsza sprawa :wink:

najlepszym rozwiązaniem byłoby jeśli chodzi o avanta dopasowanie siłowników od np skody superb albo passata b6..

od tego by trzeba zacząć :)

a tu dla was ;)

---------- Post dopisany at 10:25 ---------- Poprzedni post napisany at 10:18 ----------

no i passat maaa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAUWAŻCIE RÓŻNICĘ....

W SKODZIE mamy domykanie

W PASSACIE, klapa w końcówce drogi, zamyka się sama tak, jakbyśmy opuścili naszą, z wyraźnym hałasem....co to znaczy?

że jest szansa pominąć tak zwane domykanie. montując tylko siłowniki i sterowanie otwarcia/zamknięcia...

zwolnienie zamka klapy zawsze następuje więc ten problem mamy już z głowy.

na podstawie tych filmików przyjrzał bym się jakie rozwiązanie ma "pasek", może będzie łatwiej zaadoptować do A4

tym bardziej, że to model B6 czyli lata 2005-2010....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w avancie oczywiście A6 jest miejsce na to ustrojstwo, nie wiem czy każdy by miał, akurat na podanej aukcji jest dobra cena to dla szukających do a6

normalnie za 1 silnik wołają ok 300+300 plus zamek z dociągiem 300 i pare innych dupereli także koszty nie współmierne z tym co chcemy osiągnąć

a dla miłośników znacznie ładniejszych i zgrabniejszych A4 (b7) tylko podpowiedz nadal po prostu szukamy jakiegoś rozwiązania

które do A4 nie występuje nawet w opcji (w/g misia z servisu) ponoś w nowszych modelach po b7 jest ale koszt ori straszny jeżeli kupujemy luzem

moduł komfortu trza ogarnąć co by możliwe było elektryczne otwieranie jak i ELEKTRYCZNE zamykanie pilotem np +guziczek zamykanie, gdyż normalnie na elektrozamek idzie tylko impuls otwórz i już ,a chyba powinna być zwłoka podania napięcia jakiegoś konkretnego czasu co by siłownik miał czas otworzyć klape czyli chociaż 3-4 sekundy,jakiś wyłącznik przeciążeniowy żeby nie popalić wszystkiego jak np przymarznie albo jak GreGoriO zauważył coś będzie leżeć na progu

wyżej jest link do forum a6 gdzie takie coś było rezane także filmik jak to działa w fordzie ale niestety avant i fordowe komipodobne.

To (dla nas) niestety nie dla nas, mówimy tu o elektrycznym otwieraniu i zamykaniu dla sedana, a w tym sedaniku skody jest rozwiązanie nader manualne

jak we wszystkich filmikach z you podbijak sprężyna a reszte robią siłowniki,a i tak żeby zamknąć trza klapą łapą je....ć

skoda ma inną konstrukcje zawiasu w avancie jest dosyć sporo miejsca ale w sedanie zawias umiejscowiony jest w rynience na błotniku a tam już nie ma miejsca

z moich pomiarów wynika że siłownik maź dł 300mm z tym że 90mm wysów tyle wystarcza do podniesienia w pion a i średnica max 30mm:facepalm:

a najbardziej mnie drażni to że skoda ma passat ma ford ma normalnie jak w erze :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądam właśnie ETKA (PASSAT 2005-2010) i tam widzę że występują trzy numery silniczków ....rysunek 827-20

3C9 827 383...lewa

3C9 827 384...prawa ...z lierkami. i tak

koncówka numeru E to okres od 2006-03.11.2008

...........................F ........04.11.2008-29.07.2009

...........................G.........30.07.2009 - 2010

w pierwszym roku produkcji model 2005 , elektryczna klapa jeszcze nie występowała

tak wygląda silnik ciągnący klapę...

575840__1.jpg

tutaj zdjęcia z montażu do passata

[instrukcja] - Elektryczna klapa w kombi

nie rozbierałem i nie widziałem zawiasów w naszych A4, czy koś mógłby się wypowiedzieć jak wyglądają i czy sa podobne do tych z passata?

1 i 2 zdjęcie na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek domykający można za 100 znalezć ale jakby się go dało pominąć to też dobrze 100 zostaje wyrwałem się na miacho dziś a jak szedłem po parkingu zaczepiałem wszystkich z nowszymi audi ale niestety nikt nie miał elektrycznego a jakie było ich zdziwienie ale każdy bagażnik jednak mi otworzył

---------- Post dopisany at 13:39 ---------- Poprzedni post napisany at 11:20 ----------

te nr etki dotyczą a6avant tak? bo w A4 nie ma nawet w 2012r chyba że przegapiłem cały czas kłade nacisk na sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te numery z ETKI są do Passata

jako że to ta sama platforma, więc na razie chciałem przeanalizować ten kierunek.:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawias raczej nie pasuje choć same śruby to się przerobi, tylko pewnie nie ma miejsca na silniki ... :kwasny:

3049048916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem teraz obejrzeć zawiasy w Avancie...

28022013564.jpg28022013565.jpg

różnicę widzę taką, że gumowe osłony przewodów/sprysku idą w naszych A4 środkiem zawiasu a w "pasku" obok

---------- Post dopisany at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany at 18:46 ----------

@amaradaar mam prośbę, wklej ten link jako zdjęcie do siebie... zamiast aukcji bo ona zaraz wygaśnie....

skopiowałem zdjęcie do siebie na imageshack...

http://img441.imageshack.us/img441/1865/3049048916.jpg

i prośba na przyszłość...nie wklejajmy linków do aukcji bo te wygasają, lepiej skopiować zdjęcie, będzie wiadomo o co chodzi piszącemu dany post.

---------- Post dopisany at 19:05 ---------- Poprzedni post napisany at 18:53 ----------

Potrzeba teraz zdjęcia od środka, tam gdzie są te zawiasy przykręcone do dachu.

Jak ktoś znajdzie lub ma rozebrane albo miał rozbieraną podsufitkę i robił dokumentację poproszę. nawet na PW. Wrzucę na imageshack to wkleję na forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawione właśnie szukam fotki :wink:

---------- Post dopisany 03-03-2013 at 21:28 ---------- Poprzedni post napisany 01-03-2013 at 22:54 ----------

niestety to nie takie proste znaleźć zdjęcie dachu od środka bez podsufitki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w sobote nawiedziłem servis-salon Audi w Łodzi po gruntownym przesłuchaniu najsamprzód panienek z bufetu dział sprzedaży bo fajne aczkolwiek nie liczyłem na wiele jeżeli chodzi o kwestie techniczną w temacie postu ale co nie zmienia faktu że fajne :slina::kox:

przywołano pana który próbował mi w miarę rzeczowo wyjaśnić powyższą kwestie (temat postu) że niestety A4 nigdy raczej nie miało i nie ma elektr otw i zam bagażnika na 99% polecił szukać w wyposażeniach aut na rynek usa gdyż tam są bardziej wypasione i egzotyczne wersje

więc pozostaje jakaś samoróba i na tym trzeba by się skupić (do zainteresowanych użytkowników A4 )

takim dobrodziejstwem mogą się cieszyć posiadacze A6avant i w górę numeracja oraz Q co do sedan też nikt nie potrafił dać 100% pewności

a pan ze sprzedaży nie był jakoś specjalnie zadowolony:kwasny: że zawracam mu dupe takimi pierdołami najlepiej żebym co kupił a nie jego cenny czas marnował

jednak starał się być w miarę grzeczny i cierpliwy,a ja jak najbardziej też się starałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za jakis miesiąc będę wymieniał podsufitkę u siebie i jak do tego czasu nie znajdziecie żadnych informacji na temat czy sie tam te silniczki zmieszczą to pstrykne zdjęcia i zobaczę ile tam miejsca jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mam takie zdjęcia, ale nie wiem czy o to chodzi bo zawiasów nie widać

21_4.jpg21_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie widać, szkoda :kwasny:

przydało by się od drugiej strony, właśnie tam gdzie są przykręcone zawiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica między paskiem a naszymi

elklapa08.jpg

21_5.jpg

bo z tego co widać na pasku to wzmocnienie z tyłu jest mniejsze, połowy wzmocnienia względem audi nie ma

---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:52 ----------

jako punkt odniesienia do różnic zróbmy antenę bo w podobnym miejscu jest montowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no na pierwszy rzut oka jakby tak ale jeszcze kwestia wysokości .. i mocowania silniczków więc fajnie że jakiekolwiek zdjęcia są ale jednakowoż trzeba nam z drugiej strony :)

dlatego też Panie sh_akal poprosimy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...