Skocz do zawartości
IGNOROWANY

elektrycznie otwierana i ZAMYKANA klapa bagażnika


tomatom

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby cokolwiek zmienić w tym temacie potrzeba prób...a te jak wiadomo wymagają osprzętu.

Najpierw czekamy na zdjęcia miejsca połączenia klapy z dachem, jak wyglądają zawiasy i blacha dachu...

Z chęcią kupiłbym siłowniki/silniczki ale nie chce mi się rozbierać niepotrzebnie podsufitki....Ktoś obiecał że wstawi zdjęcia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie walcie do kolegi Turzol-a on ma ściągniętą podsufitke więc może foty zrobić jak dalej ich nie macie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie walcie do kolegi Turzol-a on ma ściągniętą podsufitke więc może foty zrobić jak dalej ich nie macie

Fotki moge wyslac, ale sam wczoraj na spocie wybadales ze miejsca na silowniki to tam prawie nie ma

Wysłane z mojego MT11i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj proszę..zobaczymy jak to wygląda w porównaniu do A6 I ORYGINALNYCH fabrycznych miejsc w dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z B8 też by się przydało zdjęcie, ale nie sądzę by był ktoś na forum kto JUŻ rozbierał pół auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sufit wymieniłem, fotki zrobiłem, ale zapomniałem do Wiednia aparatu i najpóźniej jutro wieczorkiem wrzucę je tutaj. Ale od razu mówię że na moje oko to ten silniczek sie w B7 nie zmieści, chyba żeby co nieco wyciąć, ale to juz ingerencja w szkielet i nie wiem co by z tego później wyszło.

---------- Post dopisany 02-04-2013 at 18:10 ---------- Poprzedni post napisany 01-04-2013 at 20:25 ----------

Obiecane fotki, mam nadzieję że takie wystarczą :wink:

Postimage.org / gallery - dsc 0562, dsc 0563, dsc 0564, dsc 0565, dsc 0566

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLAPA w górze....a gdzie ZAWIAS????:shock3:

NIE WIDAĆ ZAWIASA.....hm...

passat

elklapa10.jpg

audi

dsc_0565.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w sobote nawiedziłem servis-salon Audi w Łodzi po gruntownym przesłuchaniu najsamprzód panienek z bufetu dział sprzedaży bo fajne aczkolwiek nie liczyłem na wiele jeżeli chodzi o kwestie techniczną w temacie postu ale co nie zmienia faktu że fajne :slina::kox:

przywołano pana który próbował mi w miarę rzeczowo wyjaśnić powyższą kwestie (temat postu) że niestety A4 nigdy raczej nie miało i nie ma elektr otw i zam bagażnika na 99% polecił szukać w wyposażeniach aut na rynek usa gdyż tam są bardziej wypasione i egzotyczne wersje

więc pozostaje jakaś samoróba i na tym trzeba by się skupić (do zainteresowanych użytkowników A4 )

takim dobrodziejstwem mogą się cieszyć posiadacze A6avant i w górę numeracja oraz Q co do sedan też nikt nie potrafił dać 100% pewności

a pan ze sprzedaży nie był jakoś specjalnie zadowolony:kwasny: że zawracam mu dupe takimi pierdołami najlepiej żebym co kupił a nie jego cenny czas marnował

jednak starał się być w miarę grzeczny i cierpliwy,a ja jak najbardziej też się starałem

Witam

odśwerzę temat bo niestety kiedy prowadziliście tą dyskusję ja nie miałem jeszcze swojej nowej bryczki. Zakupiłem niedawno B7 S-line produkcja z 07.2007r. i dziwi mnie:eusathink: wypowiedź Pana z salonu, że niby A4 nigdy nie miało elektrycznie otwieranej i zamykanej klapy. Ja u siebie mam ale co prawda tylko otwieraną klapę zarówno z pilota jak i z wnętrza auta, zamykana jest już niestety tradycyjnie (co wywołuje wiele komentarzy, że jak he, he otworzyłeś z pilota to i zamknij). Oczywiśnie zwolnienie klapy odbywa się za pomocą impulsu elektromagnetycznego ale samo otwarcie nie jest na zasadzie elektrycznej tylko moim zdaniem są chyba zamontowane jakieś mocniejsze siłowniki, które otwierają klapę na pełną wysokość - nie wiem jak to jest w sumie normalnie - czy jak otworzycie klapę tradycyjnie to ona sama wędruje na pełne otwarcie czy trzeba jej pomóc ? - chyba też sama się otwiera, więc wychodzi na to że przerobienie na zdalne otwieranie może nie jest problemem ale zamykanie to rzeczywiście już większe rezanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w B6 otwieraną z kluczyka ale tylko odskakuje jak otworze u Ciebie chyba ktoś rezał otwieranie po całości w górę:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w B6 otwieraną z kluczyka ale tylko odskakuje jak otworze u Ciebie chyba ktoś rezał otwieranie po całości w górę:whistling:

Nikt u mnie nic nie rezał - auto kupiłem od kumpla który miał je od nowości i tak się otwierało od samego zakupu w salonie. A tak jak wcześniej pisałem może są po prostu u mnie zamontowane silniejsze siłowniki. Jak coś to mogę pstryknąć zdjęcia tych siłowników i możemy porównać z kimś kto ma tradycyjnie otwieraną klapę czy się różnią jakoś wizualnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w B6 otwieraną z kluczyka ale tylko odskakuje jak otworze u Ciebie chyba ktoś rezał otwieranie po całości w górę:whistling:

Nikt u mnie nic nie rezał - auto kupiłem od kumpla który miał je od nowości i tak się otwierało od samego zakupu w salonie. A tak jak wcześniej pisałem może są po prostu u mnie zamontowane silniejsze siłowniki. Jak coś to mogę pstryknąć zdjęcia tych siłowników i możemy porównać z kimś kto ma tradycyjnie otwieraną klapę czy się różnią jakoś wizualnie...

SEDANY B7 mają otwierane z pilota/wnętrza i unoszone za pomocą siłowników klapy bagażnika, a zamykanie odbywa się już tradycyjnie i to prawda. Natomiast w AVANTACH takiego bajeru nie dawała fabryka tym bardziej w B6 więc arczi ma 'elektrycznie otwierany bagażnik', a wladi niet. Ot cała filozofia.

Zawiasy z B7 wraz z siłownikami do sedana nawet ktoś tu kiedyś sprzedawał na forum. A w avancie trzeba rezać i o tym właśnie jest ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...