Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zamiennik katalizatora 1,9 tdi AJM


jajcosz

Rekomendowane odpowiedzi

odświeżam kotleta, dziś zamówiłem zamiennik kata do mojego AJM'a (od gruchota), przyszedł, a tu d*pa, okazuje się, że w moim aucie za katalizatorem nie ma łącznika tak jak przy turbo, tylko jest od razu rura aż pod auto :facepalm: miał ktoś podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ja tez mam ajm i sie zastanawialem czy jest ta zalaczka czy nie :D , ale chyba jest :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurde ja mam w całości kat z rurą :( i teraz muszę osobno rurę zamówić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kod silnika/moc? czy na pewno dobry zamiennik kata zamówiłeś?:) podaj więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM A4 B5 115 koni / 85 Kw. Nawet w etce sprawdzałem i tam był krótki katalizator, a ja mam zespawany z tą rurą co idzie pod auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM A4 B5 115 koni / 85 Kw. Nawet w etce sprawdzałem i tam był krótki katalizator, a ja mam zespawany z tą rurą co idzie pod auto

Jest tak jak mówisz, być może poprzedni właściciel coś "grzebał" przy tym? Widzę dwa rozwiązania - odciąć flanszę z KATA, którego zastępujesz rurą i dospawać do tej części długiej tak aby pasowało i wtedy połączyć 2 flansze razem. Sprawny zakład zrobi to za 150zł wszystko i będziesz zadowolony :) U mnie był jak piszesz krótki kat w AJM choć wiem, że niektóre miały montowane dodatkowo dpf i być może ktoś go wyciął po drodze wstawiając takie rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 150 zł to dokupię nówkę rurę od kata w doł :)

Wszystko wygląda na fabryczne, nie ma oznak rezania

tak to mniej wiecej u mnie wyglada w całosci

186621_1_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, wygląda jakby fabrycznie tak zostało zrobione. Kilka AJMów przerobiłem ale takiej wersji tłumika jeszcze nie widziałem :)

PS: Sprzedaj po wymianie KATa (dostaniesz za niego 100-150zł zapewne) i akurat starczy na nowy tłumik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalisz kata daj jakis opis czy byy jakies problemy z wycienciem , zamontowaniem nowego , oraz jak mozesz to podaj koszt wywalenia kata .pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wtoczyłem sie pod samochód i jakoś słabo z dojściem do tych śrub do tłumika. od rurbo idzie odkrecić normalnie. a tam ciężko z dostępem i w dodatku ktoś by musiał od góry kontrować śruby.

Macie jakieś wskazówki jak sie do tego zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem zamiennik kata u gruchota na allegro za 200 zika , na razie brakuję mi rury od kata w dół, jak kupie to powiem co i jak. Ale ta rura jest łączona pod autem taką opaską stalową, jak się śruby przy niej obracają to tylko szlifierka i ogień. Na razie czekam na rurę jak będę działać dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wydech rozpina się dopiero w połowie auta:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech rozpiany dopiero w połowie to fabryczne rozwiązanie i nowsze wersje ETKI o tym mówią (od jakiejś tam daty zamienili dwie części w jedną). Fabryczna całość w razie potrzeby jest zamieniana na katalizator + rura (ten sam komunikat z ETKI)

Szkoda, że jestem taki mądry po tym jak kupiłem zamiennik kata u Gruchota właśnie i się okazało, że ciut krótki jest ;] Dokupiłem rurę i jest git.

Montaż wykonałem w garażu. Dla ułatwienia zdjąłem prawe przednie koło. Rurę ze starego tłumika przeciąłem kawałek za katem i wyjąłem w dwóch częściach.

Dla ułatwienia montażu nowego zdemontowałem sobie filtr powietrza i zdaje się osłonę półosi w prawym nadkolu. Ogólnie jeśli stare śruby puszczą szybko to prosta i szybka robota.

Zmian nie zauważyłem żadnych, ani w głośności, ani w dynamice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj wsadziłem zamiennik od gruchota + nowa rura w dół. Auto na koziołki, uciąłem rurę pod autem bo nie było opcji by w całości wyciągnąć. W ogóle, to jak dmuchnąłem w rurę od kata to praktycznie katalizator nie sprawiał żadnego oporu, mam wrażenie, że w środku już nic nie było. Jeśli chodzi o dynamikę auta to żadnej różnicy !!!. Wkurza mnie natomiast głośny gwizd turbiny !!!. Gdybym wiedział, że efekt będzie taki jak teraz to bym w życiu się nie brał za tą robotę. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos posiada informacje czy mozna gdzies dostac taka czesc z wycietym katem https://system.recopart.se/Bilder/delart/LI/186621_1_LI.jpg

Bo ja tez chyba u siebie nie mam zlaczki za katem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaFFFar, kupujesz zestaw taki jak na tej aukcji Katalizator tłumik AUDI A4/A6 Passat B5 1.9 rura (4127355545) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

u siebie miałem właśnie taką rurę z katalizatorem jak pokazałeś i zamieniłem na zestaw identyczny jak na tej aukcji co wkleiłem. Polecam tylko kupić jeszcze nową opaskę łączącą z dalszą częścią wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rure u gruchota z uszczelkami 220 zł, w motoryzacyjnym rura dolna 68 i opaska za 30.

Tez wam tak gwizdze glosno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko zdefiniować głośny gwizd turbiny... Jak uchylę okno/okna to coś ją tam słychać. Przy zamkniętych oknach w ogóle jej nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tez masz rure od gruchota czy starą pustą puszke. Ja od Gruchota. Przed wymiana cisza. Teraz wyje jak odkurzacz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiennik katalizatora od Gruchota. Rurę dokupiłem później gdzieś na aukcji w promo, bo taniej wychodziła.

Jak odkurzacz na pewno nie wyje ;) może reszta mojego wydechu jest przytkana i tłumi jeszcze jakoś... za jakiś czas wymieniam resztę, więc może zmienię zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...