Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiptuning i filtr stożkowy


Perezo

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

znalazłem ostatnio na allegro.pl takie urządzenie: Chip Tuning Box +25KM Audi A4 1.6 101KM Benzyna (3041489715) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Zastanawiałem się czy ktoś już może testował coś takiego lub posiada wiedzę na temat tego czy taki chip daje efekty. Pytam ponieważ na chwilę obecną brak $ na profesjonalne chipowanie.

Moje autko to B5 1.6 95r.

Druga sprawa to montaż filtra stożkowego, czy do tego silnika ma to jakikolwieg sens i ewentualnie jak go zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc sobie filtr stozkowy bo zgubisz parę niutkow co najwyżej zainwestuj w sportowy wklad filtra chociaż efekt i tak będzie żaden. Tuning silnika atmosferycznego to spore wydatki a efekt słaby. Lepiej odkladaj kasę i kup 1.8T

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na razie przez najbliższe 3-4 lata muszę się zadowolić tym samochodem, stąd też ten wątek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie kombinuj... wytnij kata i wstaw strumienicę :wink: znam jedno a4 1.6 które tak ma i jedzie nawet przyjemnie jak na wolnossące 1.6 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ mógłbyś mi bardziej objaśnić o czym mówisz, ponieważ jestem w tym jak na razie całkiem zielony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Perezo żadne filtry , pseudo boxy, i strumiennica nic ci nie dadzą, jeżeli chcesz bawić się w podnoszenie mocy to musisz kupić coś doładowanego z wolnossaka za dużo nie wyciągniesz do tego zajebi... koszty.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wrzucisz jakis filtr stożkowy to przynajmniej efekt dźwiękowy będzie ładny i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr stożkowy miałby sens ale tylko i wyłącznie z zimnym dolotem (duży stożek odizolowany dodatkową puszką albo opuszczony w dół silnika gdzieś za kratkę w zderzaku). Wydłużenie rury dolotowej przesunie trochę moment obrotowy w dół i będzie bardziej odczuwalny dzięki czemu silnik zrobi się bardziej zrywny z dołu.

W A4 dolot jest tak bezsensowny że sama przeróbka puszki (wyprostowanie dolotu) dałaby efekty.

W kwestii dłuższej rury i zimnego dolotu to sprawdzona opcja ale ile uzyskasz w 1.6 nie mam pojęcia. Przypuszczalnie da to fajny dźwięk i jakąś różnicę w jeździe ale jak wiadomo fajerwerków nie będzie. To troszkę dłubanie bo się to lubi (jak ja).

Do chiptuningu jeszcze trzeba by większą przepustnice, przeróbki w wydechu i inne kombinacje ale taniej i lepsze efekty da mocniejszy silnik.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłożoną kase na te głupoty przeznacz na nowe koło bądź audio:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłożoną kase na te głupoty przeznacz na nowe koło bądź audio:whistling:

Dokladnie , nie tykaj silnika bo to nic nie da a tylko wywalisz kase w błoto..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wsadzil to do bory 1.6 sr i byla roznica na wysokich obrotach od 4k w gore

Tzn nie konkretnie taki box bo jego kosztowal 350zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...