Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bierze olej, uszczelniacze czy pierścienie?


Kejsi

Rekomendowane odpowiedzi

co do oleju to dodam coś od siebie, jestem totalnym laikiem w tym temacie ale, też kiedyś pokusiłem się także na zakup castrola 10w40 i co się okazało? po miesiącu musiałem dokupić 1L oleju a jeżdżę mało... więc coś jest na rzeczy z tym olejem. Więc poczytałem dobrych rad kilka i kupiłem motula x-cess 5w40> Do dzisiaj mam spokój, silnik chodzi zauważalnie ciszej, zero ubytków oleju, więc polecam MOTULA,

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie awaria zalałem castrola.i silnik się rozwzlil XD nie no świry XD prawdopodobnie mam walniety czujnik Halla bo byl polamany i mu jeszcze pomoglem się urwac do końca skleilem go tylko ma ubytoi w tych skrzydlach, ale to nie koniecznie musi być on. Objawy sa takie ze silnik szarpie na biegach do 2 tys obrotów ma laga. Na jalowym chodzi jak ta lala i teraz najlepsza ciekowostka która zwala mnie znog i kopie na leżąco na wstecznym chodzi idealnie :grin::polew: i ktoś ma obeznanie o c***j mu chodzi? XD

Piersze co to zmianie czujnik Halla (od walka rozrządu) i czy te objawy się zgadzają z tym uszkodzonym czujnikiem. Z zawodu jestem elektrykiem i znam się na elekrryce i wiem na czym polega indukcja a ten czujnik opiera się o ta zasadę.

Kolejne pytanie jade na inter Zlom i chce wiedzieć czy od golfa iv podejdzie ten czujnik? Może od jakiegoś większego mogoru tez podejdzie?

Piter a fanfary z dymu za toba nie bylo? Bo litr oleju nie zniknie nigdzie w silniku bez śladu

Tapniete z Alcatel idol

---------- Post dopisany at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany at 10:47 ----------

No widzę rozwalilem system wujek znalz przyczyne. Przewód z wiązki od kompa nie laczy jakiegoś czujnika i jak jechalem do przodu to się uginala i szarpalo jak do tylu to lepiej laczylo i chodzil gites:naughty:

Znaczy jest zlamany bo silnik na bloczku byl podciagany:naughty:

Jednym slowem jak nie urok to sraczka haha

---------- Post dopisany 14-06-2013 at 07:41 ---------- Poprzedni post napisany 12-06-2013 at 21:03 ----------

Mój monolog można juz zakonczyc autko sprawne nie puszcza najmniejszego kopcia :P

---------- Post dopisany at 07:42 ---------- Poprzedni post napisany at 07:41 ----------

Mój monolog można juz zakonczyc autko sprawne nie puszcza najmniejszego kopcia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów mam problem z czujnikiem oleju moja furka to 1.8 turbo 150 km z 98 roku. Jak jest cieplutko na podwórku i trochę przycisnę w gaz to potrafi mi się zapalić kontrolka oleju ,po 3 sygnałach dzwiękowych lampka gaśnie , odczuwalny jest zapach spalonegu oleju w samochodzie.Gdy sprawdzam olej to jego stan jest ok .Plis o pomoc pilne!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów mam problem z czujnikiem oleju moja furka to 1.8 turbo 150 km z 98 roku. Jak jest cieplutko na podwórku i trochę przycisnę w gaz to potrafi mi się zapalić kontrolka oleju ,po 3 sygnałach dzwiękowych lampka gaśnie , odczuwalny jest zapach spalonegu oleju w samochodzie.Gdy sprawdzam olej to jego stan jest ok .Plis o pomoc pilne!!!!

Kolego to morze nie być problem z czujnik oleju, podstawa sprawdź jakie ciśnienie daje pompa oleju jeśli będzie w normie wtedy możemy przyjąć ze to wina czujnika

bez zmierzenia cisnienia nikt ci nie pomorze, morze to być czujnik, a i rowniez i pompa nie bagatelizuj tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładnie cie skasowali za zdjęcie zderzaka chłodnicy, dokręcania 3 poduszek gumowych, podciagniecie silnika na bloczku i wymianę miski. Ale i tak się ciesz ze nie gubi ciśnienia na panewce xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lanie nafty nie pomogło. Wymieniłem olej z castrol edge 5W30 na Motul 10w40 Synergie 6100+. Faktyczne zużycie oleju zmalało, ale i tak go ubywa. Zastanawiam się nad płukanką. I tu mam pytanie do bediksa lub kogoś kto wykonał płuknkę. W jaki sposób wykonywał płukankę? Jakiego preparatu użył do płukanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liqui moly albo motul, wlewasz do silnika przed spuszczeniem starego oleju, do nagrzanego motoru, silniczek 10-15 minut pracje na wolnych obrotach, wtedy gasisz go i wszystko spuszczasz, wymieniasz filtr i zalewasz swiezy olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...