Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie klocki i tarcze na przód B5:)


Robert0392

Rekomendowane odpowiedzi

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki kupiłem zestaw Ferodo i jak znajdę chwilę to zmieniam.

Tylko tak mnie dręczy pytanie czy trzeba zmieniać te sprężyny co dociskają zacisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od dzisiaj testuje ferodo.

Ryba,daj znać jakie wrażenia.Co miałeś poprzednio,lepsze hamowanie masz teraz?Ferodo założyłeś tarcze i klocki?

wysłane za pomocą tapki

moje spostrzezenia jak narazie to na zimnych tarczach chamuje tak srednio.ale jak juz sie zagrzeja to ładnie chamuje.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się kupić i ewentualnie gdzie, śruby do mocowania jarzma i te gumowe osłonki prowadnic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz to na dwie strony na tył. Wyślij na PW cene i nr. konta. Jest to jakiś zestaw, komplet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem z zacisków Lucasa pod tarcze 280/15mm na Ate pod 288/25 i to bylo dobre posunięcie bo i tak hamulce się kończyły a auto na litych hamuje jak pociąg :kwasny:

Ja wciepnąłem taki zestaw: Tarcze Zimmermann a klocki Textar (robią dla VAG'a) i fajnie to hamuje

Mam jedynie głupie wrażenie po zmianie że pedał jest bardziej miękki niż przy litych tarczach i naciskając bardzo dużą siłą na pedał opada on bardzo powoli ku podłodze ale płynu nie ubywa więc teoretycznie wszystko szczelne chyba że pompa przepuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk Ate - 288/15 mm

Zacisk TRW - 280/22 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz ja stoje przed wyborem... audi a4 1,9tdi ...zrobione na 155ps a to na pewno jeszcze nie koniec mocy, wiec hamowań jest dużo

Musze wymienić i przód i tył.... na przodzie mam aktulanie zestaw ATE lub Boscha, juz nie pamietam - ale na 80% ATE ... no i klocków jest jeszcze połowa a tarcze juz zwichrowane (a byly wymieniane razem z klockami) na tyle tez mam boscha lub ATE i musze takze komplecik wymienić...

ATE na pewno nie będę brał, tak samo jak boscha - chce spróbować czegoś innego... a kasy też nie chce wydwać na to nie wiadomo jakiej.

Komplecik Ferodo tarcze + klocki Ferodo (chciałbym serie Premier - jakieś inne serie też istnieją z tych tanszych?)

czy moze w jakiś inny komplecik uderzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...