Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik - kontrolka oleju sensor


WhyMe?

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę swój problem. Wymieniałem licznik w swojej A4 na poliftowy z pełnym fisem. Wcześniej miałem też pełny fis tylko przedliftowy. Po zmianie licznika borykam się ciągle z problemem oleju który ciągle widnieje na fisie i nie mam możliwości korzystania z fisu. W momencie gdy odpalę auto mam możliwość sprawdzenia fisu, ale po przejechaniu 5m jest 3 razy głośne piknięcie i ciągle kontrolka miga. Tak za każdym razem. Szukałem już wszędzie ale nic ciekawego nie znalazłem. Mam taki opis ale jeszcze nie zdążyłem go przetestować.

AUDI A4 - Instrukcja kasowania inspekcji serwisowych - Instrukcja.pl

Tak jest po odpaleniu auta:

bilu_zegar2.jpg

Po przejechaniu 5m jest piknięcie i lampa Aladyna zajmuje cały fis :facepalm:

images?q=tbn:ANd9GcSjboPAFEJ6XGy7fcUcaT4MEKT7HUaAO-qHiek4_NRM6Hwb9S9e

Zdjęcia wygrzebane z internetu, tylko poglądowe. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny :oczko:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć to do efekt wymiany licznika na fis

Niby nie wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wykasujesz według tej instukcji bo to nie jest inspekcja olejowa tylko błąd sensora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wykasujesz według tej instukcji bo to nie jest inspekcja olejowa tylko błąd sensora

Czyli jakie opcje jeszcze zostają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj jakie masz kodowanie w liczniku....

u mnie przestało się drzeć jak zmieniłem kodowanie właściwe dla mojego AFNa tzn 00040 i język zmieniłem z niemieckiego na angielski

a licznik instalowałem po II lifcie w aucie z 97 roku... 1,9 TDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie mi kaju robił więc nie wiem jakie mam. Ale wracam do pytania jak odłączę pin odpowiadający za olej to w tym momencie zniknie na fisie błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem w innym temacie ze mozna zastosowac jakis emulator ktory oszukuje i blad nie wyskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem w innym temacie ze mozna zastosowac jakis emulator ktory oszukuje i blad nie wyskakuje

lepiej poczytać i ogarnąć to w normalny sposób niż zakładać jakieś emulatory kasujące błędy bo jak przyjdzie czas kiedy ta kontrolka powinna się zapalić nie zapali się i co wtedy,kolega zarżnie auto-takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem w innym temacie ze mozna zastosowac jakis emulator ktory oszukuje i blad nie wyskakuje

Kolego gdzie to widziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem problem z czujnikiem od którego jest właśnie ta kontrolka ,

Mianowicie jest to czujnik poziomu i jakości oleju , u mnie akurat padł.

Znajduje się on w misce olejowej i jest przykręcony na 3 imbusy od spodu auta, ( do wymiany konieczne spuszczenie oleju )

i teraz kwestia sprawdzenia czy u ciebie takowy czujnik jest ??

bo nie we wszystkich silnikach występuje...

Jeśli go masz to może akurat zbieg okoliczności i padł jak u mnie,

Jeśli go nie ma wcale to teraz masz 2 opcje ,

albo kupisz miskę olejową , w której jest możliwość stosowania czujnika, + czujnik

albo oszukasz kompa emulatorem ,że czujnik niby jest i działa poprawnie...( choć szczerze nie spotkałem takowego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że na starym liczniku miałem wskazówkę od oleju która działa poprawnie do momentu zmiany liczniku. Ktoś mi gadał że miskę z polifta trzeba. Ja już naprawdę nie wiem co robić a szału dostaję powoli :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - robicie prosty generator na układzie scalonym ( prostym jak drut ) NE555 - wyprowadzenie poprzez tranzystor podpinacie pod pin odpowiedzialny za ten czujnik i nigdy wiecej problemu . koszt wszystkich elementów to max 10 zł - mozna układ zrobić na tzw pajaka i wsadzić w obudowę licznika - robiłem tak wielokrotnie i nie ma tutaj żadnego problemu pozniei w użytkowaniu . Napis SENSOR znika bezpowrotnie :)

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w stanie dla mnie to wykonać? Oczywiście zapłacę dodatkowo za fatygę, ja w tym zielony jestem i nie wiem czy sam poradzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm .

mogę jeśli chcesz zrobić na tzw pająka , lub płytce uniwersalnej taki prosty układzik w ramach ćwiczeń w przerwie śniadaniowej i podesłać Tobie :)

Daj pw adres - jak dam rade to do końca tygodnia wysle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm .

mogę jeśli chcesz zrobić na tzw pająka , lub płytce uniwersalnej taki prosty układzik w ramach ćwiczeń w przerwie śniadaniowej i podesłać Tobie :)

Daj pw adres - jak dam rade to do końca tygodnia wysle :)

Super :oczko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak zrobisz tego pająka to cyknij fotkę jeśli możesz, też jestem tym zainetesowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak zrobisz tego pająka to cyknij fotkę jeśli możesz, też jestem tym zainetesowany

Jak dostanę to napiszę co i jak :wink:

---------- Post dopisany 25-03-2013 at 19:33 ---------- Poprzedni post napisany 14-03-2013 at 22:12 ----------

Niestety kolega nie wywiązał się z umowy i nie wykonał dla mnie pająka. Mimo wiadomości wysyłanych do niego nie potrafił odpisać. Szkoda bo na forum powinno się pomagać :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...